• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Építsünk akváriumvezérlőt Arduino-ból

Tudom kellene a rajz, lehetseges hogy a relay okozza a problemat??? Ugyanis tonkrement a 4es az viszi a 18w os ledet es nem kapcsol ki. Vagyis a vezerlo kikapcsolja az allapot visszajelzo ledje nem vilagit megis zarva maradt. Egyszeruen nem kapcsol le a lampa. Reseteltem, de nem az a gond atraktam masikra. Ott mukodik. Lehetseges hogy ez szivatott vegig? Az mar biztos hogy kell egy uj helyette. Esetleg otlet milyet rendeljek? Vegyek solid statet az talan megbizhatobb?

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
En szerintem ezek a relay boardok jok. Nekem az a fontos hogy legyen optocoupler a boardon, hogy galvanikusan elvalassza az arduino cuccot a relay kapcsolastol. Az hogy elment 1rele, nem nagy szam, ha nem fogyaszt. Amit mindeg szeretnek toled, hogy mondjuk bekoss egy masik tapot, legjobb lenne ha eleve 220->5-12v adna. Nemtudom milyen allapotba van a cuccod, szet tudod szedni? asztalra tenni, 7relet(1hibas ugye) kapcsolni egyszerre, vagy mar ugy beepitetted, hogy esely sincs szetszedni. Az hogy most tippelgetunk mi lehet a hibas mi nem, szerintem nem olyan jo irany a megoldasban. Nekem az a tapasztalatom hogy ha "furcsan" mukodik akkor rendszerint a tapegyseggel van a problema, hogy keves aramot ad, vagy nagyon lecsokken a feszultseg nagy aramerossegnel. Leirhatnad 220V-rol mivel kapsz egyenaramot, legalabb akkor szoban ha mar nemakarodzik rajzolnod.

ha TLDR: Cserelj tapegyseget(vagy adj meg1et hozza)
 
En szerintem ezek a relay boardok jok. Nekem az a fontos hogy legyen optocoupler a boardon, hogy galvanikusan elvalassza az arduino cuccot a relay kapcsolastol. Az hogy elment 1rele, nem nagy szam, ha nem fogyaszt. Amit mindeg szeretnek toled, hogy mondjuk bekoss egy masik tapot, legjobb lenne ha eleve 220->5-12v adna. Nemtudom milyen allapotba van a cuccod, szet tudod szedni? asztalra tenni, 7relet(1hibas ugye) kapcsolni egyszerre, vagy mar ugy beepitetted, hogy esely sincs szetszedni. Az hogy most tippelgetunk mi lehet a hibas mi nem, szerintem nem olyan jo irany a megoldasban. Nekem az a tapasztalatom hogy ha "furcsan" mukodik akkor rendszerint a tapegyseggel van a problema, hogy keves aramot ad, vagy nagyon lecsokken a feszultseg nagy aramerossegnel. Leirhatnad 220V-rol mivel kapsz egyenaramot, legalabb akkor szoban ha mar nemakarodzik rajzolnod.

ha TLDR: Cserelj tapegyseget(vagy adj meg1et hozza)
Ugyan ezen agyaltam en is, meg is rendeltem egy uj relayt es egy 12v 2A s tapegyseget. A mostani 9v 1A. A leiras szerint 1db relay 200mA. Lehet hogy sinan keves az 1A-s tap neki. A dcdc konvertet elmeletileg 2A-s max 3A a leirasa szerint annak birnia kellene. Most 4 nap melo jon addigra megjonnek az alkatreszek, szetbontom leroviditem a kaveleket amenyire lehet. Aztan meglatjuk mit mutat. Ha ezek utan sem jo cserelem a dcdc konvertert 5A-sra.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Sziasztok,

Én is kicsi segítséget szeretnék kérni.
Szeretném tehermentesíteni a Mega 5V-ját a 8-as relépaneltől és azt külső tápról üzemeltetni.
Van DC-DC konverterem és ha összekötöm meg sem nyikkan semmi.

A bekötésem így van.
Külső táp + --> DCDC IN+ - DCDC Out + --> Relé panel VCC
Külső táp - --> DCDC IN- - DCDC Out - --> Relé panel GND
Mega 8-as DigitalOut --> Relé In1

Ezután hiába állítom a mega 8-as kimenetét HIGH állásba meg sem nyikkan a relé.
Ha simán a Mega 5 voltjára csatolom azt a vezetéket ami a relé IN1-ra van kötve akkor sem csinál semmit a relé.

De ha azt hozzá érintem a DCDC Out+ kimenetére akkor azonnal kapcsol.

Hogy kellene kötni, hogy ne a Mega-ra kelljen kössem a Relé VCC és GND csatlakozóját?

Köszönöm
Krisztián
 
A bekötésem így van.
Külső táp + --> DCDC IN+ - DCDC Out + --> Relé panel VCC
Külső táp - --> DCDC IN- - DCDC Out - --> Relé panel GND
Mega 8-as DigitalOut --> Relé In1

Ez jo van, de ez meeg hianyzik:
mega gnd ->rele gnd. Ennyi.

Az elektronok tudjak honnan jottek es arra mennek haza ;)
 
Köszönöm. De a relé GNDjén nekem a DCDC Vout- van kötve. Akkor mega gndt és a dcdc negatívját is oda kell kössem?

Tapatalkkal küldve az én LG-D855 eszközömről
 
dcdc v+ a VCC relere,
dcdc v- a gnd relere.

arduino digital pin a pin1re a relen.
arduino GND-t a rele gnd-re.

Igen a 2gnd-t ossze kell kotnod.
 
dcdc v+ a VCC relere,
dcdc v- a gnd relere.

arduino digital pin a pin1re a relen.
arduino GND-t a rele gnd-re.

Igen a 2gnd-t ossze kell kotnod.
@Alexx lehet hogy nalam is ez okozza a problemat? Nekem csak a dcdc -a van a GRD re kotve a relay panelon. Ossze kell kotni az arduinoval is a panelet? Ennek ellenere nekem mukodik, de akar emiatt is lehet hogy nem stabil a rendszer?

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
@CsTom cserelj nagyobb tapra, vagy egy masikat csak a releyboardra.
Ha jol ertelmezem neked van egy 220V ->9V(1A) es ezt utana osztod egy DC-DCvel tovabb(vagy az arduinora egyenesen). Na az a 9V(1A) a keves. Sajnos ezeknel az olcso DC-DC konvertereknel nem ugy mukodik hogy 9V(1A) csinalsz 5V(2A), hanem rendszerint 5V(1A) lesz a vegeredmeny es "melegedes", a tobbi Watt(feszultsegkulonbseg) elveszik.
 
@CsTom cserelj nagyobb tapra, vagy egy masikat csak a releyboardra.
Ha jol ertelmezem neked van egy 220V ->9V(1A) es ezt utana osztod egy DC-DCvel tovabb(vagy az arduinora egyenesen). Na az a 9V(1A) a keves. Sajnos ezeknel az olcso DC-DC konvertereknel nem ugy mukodik hogy 9V(1A) csinalsz 5V(2A), hanem rendszerint 5V(1A) lesz a vegeredmeny es "melegedes", a tobbi Watt(feszultsegkulonbseg) elveszik.
A tap utan el van osztva egy cctv- tapelosztoval. Az egyik ag kozvetlen az arduinora megy a masik a dcdc-be ami jelenleg csak a relaybordot taplalja. Most rendeltem egy 12v 2a-s tapot ha megjon lecserelem a proba akva ledjeinek a tapjat. Az egy 12v 5a-s megprobalom azzal a jelenlegi bekotes szerint. Ha nem lesz jo ugy sem akkor a 9v 1a val csak az ardurinot taplalom majd a masikkal ( oda mar elgnek kell lenni a 12v 2a nak) a relaybordot. De csak a szabadnapomon tudok vele foglalkozni ilyen melysegeben. Most atraktam a halott relayrol egy masikra a vilagitast es atprogramoztam. Ennyire futotta most. Remelem gyorsan megjon az uj tap szombat az utolso munkanapom, vasarnap tudom csak kiprobalni. De az elozo hozzaszolashoz visszakanyarodva nekem nincs osszekotve a test a bord es az arduino kozott. Ossze kene kotnom?

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Nem olvastam végig a topicot, szóval lehet erre volt már válasz. Aurdino ha jól emlékszem, alap konfigurációban áramszünet esetén elfelejti az időt... E nem okoz gondot? Megoldottad valami elemes RTC megoldással?
 
Nem olvastam végig a topicot, szóval lehet erre volt már válasz. Aurdino ha jól emlékszem, alap konfigurációban áramszünet esetén elfelejti az időt... E nem okoz gondot? Megoldottad valami elemes RTC megoldással?
Igen elemes rtc modulból olvassa az időt.

Tapatalkal küldve.
 
@Alexx
Megjott az uj tap 12V 2A. Sajnos a helyzet ugyan az. Holnap megprobalom kulon megtaplalni ket tapegyseggel kulon a dcdc-t es kulon akar usb-rol az arduinot. Es igerem rajzolok is ahogy tolem telik.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Nem akarom elkiabalni de ugy nez ki megcsinaltam. 10 bol 10x mukodik nem resetel, semmi erdekesseget nem csinal, csak teszi a dolgat. A megoldas az arduino grd-jet osszekotottem a dcdc grd-jevel. Holnap kicserelem a relay boardot es bedobozolom. Meg egy kulso reset gomb, egy kapcsolo az LCD hattervilagitasahoz es egy potmeter beepitese van vissza ami a quad hutteset fogja szabalyozni, es kesznek tekintem a vezerlot. Egyenlore hagyom a 12v os tapot bar lehet a 9v os is eleg lenne. @Alexx ha esetleg irnal nekem egy kodot a karbantartashoz azt nagyon szepen megkoszonnem. Az ajanlat persze mindenkire vonatkozik aki ert az arduino programozasahoz.
Koszonetet mondanek minden segitomnek @Victor, @Alexx, @T. Endre, @Nowayback ezuton is koszonom!

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Utoljára módosított:
@Alexx ha esetleg irnal nekem egy kodot a karbantartasho
Bocs en a vezerlesben elszalltam, en Raspberry Pivel iranyitok, itt Python/cron/bash programozast hasznalak, ami neked, arduinora hasztalan :)
Nalam kevesebb HW tobb programozas. Nincs reset, atprogramoas/ szetszedes, siman a PCrol rakapcsolodok az akvariumra es atkonfiguralom, resetelek meg hasonlo. ugy hogy nem is ugyanabban a szobaban vagyok.
Mar megvan veeve erintokepernyos LCD, arduinonano(vagy esp-07), 16relayboard, phsensor, csak sajna nincs ido/akarat hogy ezeket osszerakjam. Tervek vannak nalam is, de ugy dontottem hogy ideje az akvariumot egyensulyba hozni, mert hiaba a technika, ha nem jelent oromet amit latok
 
Utoljára módosított:
Sziasztok, ujra van egy kis gondom. A 2. Relay panelrol is elszallt mar 3db relay. Javitsatok ki ha rosszul gondolom de csak a dc-dc konverterem lehet a ludas. Csak a relay panelt viszi mas nem megy rola. Velemeny? Most egy 2596 osom van. Mit vegyek helyette, vagy lehet hogy csak ez az egy ilyen selejtes es amugy nem kell mas tipust keresnem csak kicserelni egy ugyan ilyenre? Elore is koszonom!

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Back
Oldal tetejére