• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Environment Aquarium Soil aljzat

Bandesz

Legenda
Environment Aquarium Soil aljzat

Az aktív agyagos aljzat különböző égetett talajokat tartalmaz, ami kifejezetten akváriumi használatra való. Természetes módon csökkenti és stabilizálja a víz pH értékét (víz paraméterektől függően 5.5 és 6.5 közé állítja be a pH-t) és lágyítja a vizet. Ez az optimális környezet kedvez a lágyvizes növényeknek és halaknak, garnéláknak.

A talaj használatával vizünk kristálytiszta lesz. A talaj gazdag természetes tápanyagokban, így növényeink egészségesek és élénk színűek lesznek. A talajban található fluval sav optimális környezetet biztosít növényeinknek, halainknak, garnéláinknak és a különböző mikroorganizmusoknak.

Figyelem! Az aljzatot ne mossuk ki használat előtt. Öntsük közvetlen az üres akváriumba és kezdődhet az akvárium berendezése.

Ajánlott talaj vastagság: Legalább 4 cm
Szín: sötétbarna
Szemcseméret: 2 - 4 mm (különböző szemcseméretek miatt)
Származási hely: Japán
 
Van valakinek infója erről a talajról?
Böngészve annyit találtam, hogy kevesebb a tápanyag benne, mint ADA-éknál, a PH-t lehúzza és általában garnéláknál használják. De ez nem túl részletes. o_O
 
Van valakinek infója erről a talajról?
Böngészve annyit találtam, hogy kevesebb a tápanyag benne, mint ADA-éknál, a PH-t lehúzza és általában garnéláknál használják. De ez nem túl részletes. o_O

Ennél több info más agyagos talajoknál sincs. Mire gondolsz? Mit szeretnél tudni?
 
A bejáratásra lennék kíváncsi. Mennyi vizet cseréljek, milyen gyakran mennyit és mennyi ideig?
Érintőleges kérdés: nincs (még) baktériumom és víztesztem. Ezek mennyire könnyítenék meg a dolgomat?
 
A bejáratásra lennék kíváncsi. Mennyi vizet cseréljek, milyen gyakran mennyit és mennyi ideig?
Érintőleges kérdés: nincs (még) baktériumom és víztesztem. Ezek mennyire könnyítenék meg a dolgomat?

- Gyakori csere hasznos nem kötelező. Ha van energiád csinálod. Az eredmény jobb lesz. Nincs ilyen kötelező vízcsere a talajnál.

- Igen. Ha van használd :) Ha nincs baktériumot érdemes beszerezni, mindig kelleni fog.
 
Köszi! Vízcsere majd a munkától is függ. Ha lazábbak lesznek a napok, akkor lesz rá energiám, ha nagyon durvák lesznek, jó lesz kikapcsolódásnak. Bacikat meg felírtam a listára.
 
Egy hét után:
Az amazoniához tudom hasonlítani, és meg kell mondjam, nekem jobban bejött. Vegyes a szemcsemérete, a színe sem homogén egyöntetű, vannak árnyalatbeli különbségek. Egyszóval: természetesen hat.
Feltöltés után nem ködöl, csak akkor lett smoke in the water, amikor erőteljesen átdúrtam.
Ha nem kell doppingos talaj, jó választás. (y)(y)(y)
 
Köszi! Vízcsere majd a munkától is függ. Ha lazábbak lesznek a napok, akkor lesz rá energiám, ha nagyon durvák lesznek, jó lesz kikapcsolódásnak. Bacikat meg felírtam a listára.
Ez a hozzáállás tetszik, tényleg hogy alakultak a vízcserék? Ammónia szint?
 
Kész voltam, mint a házi feladat, ezért 3 naponta volt kb. 50%.:whistle::sorry:
Ammóniáról fogalmam sincs, nincs tesztem, de ez a talaj nem ontja magából, "csak" a bomló növényekből jöhet(ne). Egy hét után (még) nem látok algákat.
Növényekkel bekommandózott hólyagcsigák örülnek az új svédasztalnak. Ők egyetlen "indikátoraim".
 
Én is ezt vettem most az új nanóba, de egyelőre csak annyit tudok mondani, hogy DSM indításhoz, Utricularia-hoz nagyon jónak tűnik, mert még egy hete sem indult, de látványos a növények fejlődése.
 
Nekem is ilyen van a 240-ben és tettem alá táptalajt. A tapasztalatom az, hogy nem keményíti a vizet és stabilizálja a PH-t. Szerintem ár/értékben egy nagyon jó talaj.
 
Back
Oldal tetejére