• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Saru no asobiba - 120x67x50cm 400l

AmegA

Mágus
Sziasztok!

Kicsit eltűntünk, kiestünk a kertészkedésből, eladtuk az akváriumot is, vettünk egy felújítandó lakást, rendbe szedtük, ismét költöztünk (de még nem az új otthonunkba, mert még nincs lakható állapotban, csak a bútorainkat szállíttattuk oda).
Természetesen akvárium nélkül nem élet az élet, ezért már a lakásvásárláskor azt néztük hova lehetne a következő medencét elhelyezni.
A korábbi üveget nem akartuk a költözés bonyodalmainak kitenni, ezért szinte egyben eladtuk ( egy lámpa maradt, meg az élőlények).
A lakást szerkezetkészre kellett bontani, így mindent az elképzeléseink szerint alakíthattunk, építhettünk.

No de kezdjük az alapoknál, illetve a födémnél!
A totális bontásnál kíváncsi voltam a födém szerkezetére (A.ttila), amit szerencsére könnyedén ellenőrizhettem, miután 1,5-2cm-es aljzatbeton volt a burkolatok alatt. Felbontásuk után 20 cm tiszta homokréteget ellapátolva tégla födémszerkezetet találtam. Egyéb munkálatok miatt Statikus segítségét is igénybe vettük, aki megállapította hogy I 240-es 110cm távolságban lévő vasgerendák közé épített Poroszsüveg boltozatos födémünk van.
Ez a feltárás segítette az akvárium végleges helyének meghatározását, olyanképpen, hogy pont két gerendára terheljen.
Annamari ötlete az volt, hogy építsük be a gardrób szobába, hogy csak a frontüveg látszódjon a nappaliból, ez az elképzelés nekem is nagyon tetszett.
A betonozást mi magunk végeztük, 6,5cm-es aljzatbetont készítettünk 4mm-es hálóval erősítve.

Az akvárium mérete (a gerendák miatt :D ) 120cm hosszú, 60-65cm mély, 50cm magas.
Szűrése oldalpolcos lesz, ami az előzőnél is bevált.
Világítására ledes megoldást szeretnénk.

A berendezés: kavicsos, magaspartos, folyómeder, kétoldalt ágas-bogas dzsungeles növényzettel megspékelve, kis méretű halakkal.

A kivitelezés lassú, megfontolt, aprólékos, precíz módon fog megvalósulni, amit szeretnénk minél részletesebben naplózni! Ezért a beüzemelés várható időpontja az év vége közelébe esik.

Naplókép:
20170528-SAM_0993-3 (853 x 288).jpg


Üdv!

AmegA
 
Utoljára módosított:
Üdv újra a növényfejek között! :) Izgalmasan hangzik az akvárium beépítés, egy ilyet én is el tudnék képzelni, csak ugye ahhoz hely is kell. Matatni akkor hátulról, a gardróbszoba felől fogtok? A ledes világításról viszont lebeszélnélek, az 50cm magasság még power ledekkel is elég necces.
 
Sziasztok!


Matatni akkor hátulról, a gardróbszoba felől fogtok? A ledes világításról viszont lebeszélnélek, az 50cm magasság még power ledekkel is elég necces.
Mindkét oldalról megközelíthető lesz a medence.
A világítás témát még körbejárjuk, nincsenek nagy igényeink: legyen olcsó, nagy fényerejű, szabályozható és fogyasszon keveset :cool: .

A kezdő képek:

A gerendák és a téglaboltozat:
CUvF79AhJhykbr-fhelPi0a15CvD-LeLBScs7EQtNhCVEr20a2ueZrbLK7eKi7GPFPl-tYpfkTM-OzUdOWqq8MpRZFV3pqTu0qUqoiR2SluaDLc92RW4Td93yA84x8kmuYZdEObylPQ957UeShZyYxgLW_yDXXeZBcKrqx9JXqCS9zE_eNh0e5KpCuMkTdCv2p_dVd95vrWDDqoKtPRGCnJC9VaNumQQJl2Yb2HwWJFrw6Uj9ntMLcgz3mcQohyALFVMsiiJbP8dPNfkivbvzd21vhFI8d5ptzW4W_lPTH9DrzPx1j2_wlvOn5S5yriYjnwozdPl3j41VGY0mWvrLsPymZeJuIzYOFuuXIePz6ReQPrM20iYPeA_FoYR3f2skNzXU8gLNsPbGSNa1RzXJ3kEKjHFuRNqKeEnJDvc8HgIU3nMLZgWedhaJBfTMnnFjVYpEryc667PaQHFZvc4CCiofyAvc7ABNJ5Jth4TbHyPi2iOFPmEqKSdtx7PMTEEx8q-B_bzz2VPar1owbmRsLmOIUcn8hBW90c5tGLDOSY=w858-h643-no

Itt lesz az akvárium....
PGt1HKHRQErzhNfoUd4JPtZlhj_y0Je8qedufdjEPTC21jy7MbtsmxKxqEnbHfa2giicIC4JxCRE5hfeQBnP5dRFjAGOYib6CWaB4VKvxQ2pRbqzt43Lnpbi9kFBiEbnbazIY7nlp5NxejBNtU9N97lxCtA0HUfYqDHHXC9hwaVlRAs1C_aUJ5rOes3fQJsjdq93lIyvHuuvv5ABWVT7_Ing0fFoglP4k4gjFFdw3O3DPtJIA-MLVN8sSgTmmc2RUQjUEldDvLRyC1mm04J9W7hZLQavrwbKafPtMP8ZYfqkaCT_WSNbNwHwqvaeTxUXodkMWy9nQUeavFurLQHJFkWdD2TeSVgPRNptFC63ebhWdYxMqwJZrsm78uaVJLQSyFY4FskTuBHSSfYUpz6Pkad8CUPpjy8dj1gUNo_VFlfHA60BZs7gnKRY9155mZeRAcN_v3H0AxciOSoQvvlw5siqy1LHSvnb6FPMWrxgHbycRhGXO-mgBX5rd1waj1k-_GwymL_6395DB_bzZWcqPxiQcozTyy-ixfEheaPZ-RU=w483-h643-no

Jó lesz a méret:
s563p2rfQp5_fed298_URJWYUv_ZHgFVOguHtKVULRSgukEnh9xGVFHd4-4ypsETpkTEhaM731BzjXHwxQJ51Mb0BBqZPlmjFf4A4cCqeo-8HK8YeyIP1aydqEMAFfy-Nx9Mw9t9LTT4StGwe8pHYrXWEoJIHAaSn2XFZZzRaY28QMXLqZCnUzGJsUSObj0U7z8irqObdZ3BPLLL8nNesMVmvYazkl12qgoH2Z4JKfv28pdyOnx99ZQ_AZO9vpQ5NO4TjeEA2ILhJS0l8Qt9JcJaWIGegLRTEgVvFxembiAfyQsiEREhrcjZYU3Y9K3E-MpF_WB9wLWRav4y3bZFbFs9Lx6GmH-VrONu1p6ESgGIp9Pw_eV2ni-PvxHvKN3fYcaLt7WwXg-7rtIJPcJdpPOwKuPKzJZLThJ5IatjzEcwDG-z2miTOaflZaIjqiW80T2XGeOnTl1zCAA4Z8XiNuIPivyE2-dPgLUQCEdkqexQtHUlnWSfxD75xE5ozl9R7KAJxbbN-kXNGpNyQQ8JIrgGE9S1p_jAmjVTlBBINCk=w858-h643-no

Az akvárium helye a nappali felől nézve, jobb oldalt:
fuXAxJyGdDFz0zfBRRCobXFY2v8cLAJ_B9YlaqK0VyGQkmri90CxAtx2h33aLcQgnqAWenmd1tAvt7ezzbZX21TThZFXe_bDX5HI5EjxzNIbLvVvCQXv7sCF8Po_ZSroLlM0aTeO1_PO56mSeJwRz0r9Juwh_9x37ia0BYsuoWZ1Tf588TC47msNAB9_-GnZXUVhp-zEnf3dQRt11FGe4FXFvjqb0olzb5K5GAwLU6otDIb_6iMbZjgJyRPudm1MIHU9vY3V6n82bbOrgthYkGc4AtTv11SPXvHrBNjHa6LsesBolcBTYclqCWlJhlkavKNsv0sat7iIoGOlSigpAiunvX2mjio9bXyg1W_0GW41dfFlSst5aUsvHk0L_kjjltTBEfk9aP46DnZ6891kyzNz93sMU4KMu63X0Q5M3yn8S3c98Ki-GQDYQW6qjxLTXd8hJa4GV1RtrvUWUMdO0gNI-vDkUdBo-N3qoq35p7kcEfej7_4fjYZ7Hf3klrda6YFJJfQdtYDSP5_9dAfEYtWgrEncSGF3SHzRLevq1F0=w858-h643-no


AmegA
 
Utoljára módosított:
Hű Atti! Nem irigyellek Titeket ezért a melóért. Viszont ha kész lesz, akkor már lehet hogy foglak!:)

Egyébként szuper a cím: "Ennél nagyobb már nem lesz..." Én is ezt szoktam mondani az asszonynak...:ROFLMAO:
 
Hű Atti! Nem irigyellek Titeket ezért a melóért. Viszont ha kész lesz, akkor már lehet hogy foglak!:)

Egyébként szuper a cím: "Ennél nagyobb már nem lesz..." Én is ezt szoktam mondani az asszonynak...:ROFLMAO:
Pedig lehet hogy szeretne eggyel nagyobbat... mármint akváriumot :D
 
Nagy fába vágtad a fejszédet, én is egy hasonlón vagyok túl.
Szorítok neked, sok kitartásra lesz szükséged! De a cél a fontos az mindenért kárpótol :)
 
Sziasztok!

Ma megvettük a CO2 rendszert az akváriumhoz.
Egy lépéssel megint közelebb kerültünk az indításhoz.
Már nagyon várjuk hogy ott lakhassunk és kezdődhessen a tényleges építkezés.
Persze még minden más hiányzik.

AmegA
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!


Még várunk a cirkó beüzemelésére, és a vizes helyiségek felszerelvényezésére, utána költözhetünk.

Már tervezgetjük az akvárium berendezését, az IAPLC második helyezettjének medencéje a favorit de teszik a 26. és a 79. is.
Sok mohával, fával, sziklákkal, kavicsokkal.



AmegA
 
Utoljára módosított:
31 évesen túl vagyok egy ház, és több lakás felújításán már, tudom, hogy hatalmas meló, ami alatt az ember hol a mennyben, hol a pokolban érzi magát, így aztán irigyellek is Titeket, meg nem is... :) A következő költözésemnél (ami már remélem családi házba lesz), már a vásárlásnál szempont lesz az akvárium helye, és valószínűleg megpróbálok valami olyat kiképezni, hogy helyben legyen mellette leengedési és feltöltési lehetőség is. Tudom, hogy nem 34613463 literes akváriumot terveztek, de látom Nálatok még nincs kész a padló, esetleg gondolkodjatok el rajta. (y)
 
Szia Beni!


helyben legyen mellette leengedési és feltöltési lehetőség is

Köszönjük az észrevételed, tanácsod!
Kezdetekben mi is gondoltunk rá, de elvetettük mikor a régi aljzatbeton felkerült és a vizes helyiség felé egy nagyobb vasgerenda teteje keresztben a új tervezett beton alsó szintjéig ért.
A fürdőben azért kialakíttattunk egy padlóösszefolyót és a hálókon kívül minden járólapos, így nyugodtabban lehet pancsolni.
A képek még a kezdeti stádiumban készültek, most már csak pár napos munka van hátra.

AmegA
 
Poroszsüveg boltozatos födém
Csak én nem látom ebből a hsz-ből a képeket?
Rákerestem erre a födémre, de nem lettem okosabb. Egy hozzáértő legyen szíves elmagyarázni nekem, hogy ez mit is tud és miért előnyös vagy hátrányos?
 
Sziasztok!

Lassan készül minden, mostanra áll nagyjából a tartó szekrény.
Keresgéljük a lámpát.
Az elvadult kertünkből kiszedtünk néhány elszáradt fát, amelyek a dekoráció egy részét szolgáltatják.

Pár inspirációs kép régebbi kirándulásaink terméséből:

Kavicsos patakpart:
IMG_0717.JPG
Patak:
20150906_111317.jpg

Kidőlt fa:
IMG_6477.jpg

Gyökerek:
IMG_6322.jpg

... ismét kidőlt fa:
IMG_6348.jpg
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Az akvárium terve nagyvonalakban:

View attachment 2860
AmegA

Mivel a nulláról indulsz, és nagy akváriumot akarsz, sok lehetőséged van. Az oldalpolcost nem szeretem. Az alsópolcost ellenben nagyon is :D Hatalmas helyed lehet benne. Ha azonban ragaszkodsz az oldalpolcoshoz, akkor szerintem - mivel ekkora akvához nagy áramlás/megforgatás kell -, nem biztos, hogy helyes az a sok-sok kicsi cella. Én inkább két szűrőbefolyót és egy kifolyót csinálnék, három rekesszel, két szélső a szűrőanyag, középen a pumpa, fűtés, CO2 betáp, stb. Így az áramlás is ideális lenne, hiszen középen lép be, és a két szélén (mármint a rövidebb oldal két szélén!) lép ki az akváriumból.

Off: mi van a ház alatt, pince? Mennyi idős, mikor épült a ház? Piszok pofátlan kérdés lenne, hogy mennyiért vettétek és mennyit szántok rá, ezért nem teszem fel természetesen, de én is ház építés/vásárlás ötletét forgatom a fejemben egy ideje, és bármennyire is adja magát a felújítás, szerintem nem éri meg. A 20+ éves házakat lehet megvenni "olcsón", viszont még azokért is nevetséges összegeket kérnek, és ha megnézem, hogy Ti is csontvázra lepucoljátok, megint csak megerősítést nyerek, hogy nem szabad a felújítással vacakolni. Hangsúlyozom: szerintem! Sok sikert, kitartást, és hatalmas erőt kívánok a munkához! Naplózzátok a felújítást is! :D
 
Sziasztok!


sok-sok kicsi cella. Én inkább két szűrőbefolyót és egy kifolyót csinálnék, három rekesszel, két szélső a szűrőanyag, középen a pumpa, fűtés, CO2 betáp, stb. Így az áramlás is ideális
Alsópolcos szűrés probléma miatt kellett már ügyfélnél felpúposodott parkettát cserélni mert egy szétcsúszott cső leengedte a 300l vizet.
Mindenféleképpen oldalpolcos lesz, az akváriummal összeépítve, ahogy az előző is ( https://akvakertesz.hu/threads/uj-elet-uj-akvarium.3737/).
Az első rekesznél ahol két lyukon+ felső befolyó nyíláson lép be a víz a jobb hátsó sarokban lesz 6l szivacs, másodiknál 10l kerámia, harmadikban 10l finomabb biológiai szűrőanyag lesz, az utolsóban a pumpa (valószínű Eheim Compact+ 2000), meg a CO2 porlasztó, így csak a beömlő lesz látható jobb elöl az akváriumban.
Az áramlással nem lehet probléma.


Off: mi van a ház alatt, pince? Mennyi idős, mikor épült a ház? Piszok pofátlan kérdés lenne, hogy mennyiért vettétek és mennyit szántok rá, ezért nem teszem fel természetesen, de én is ház építés/vásárlás ötletét forgatom a fejemben egy ideje, és bármennyire is adja magát a felújítás, szerintem nem éri meg. A 20+ éves házakat lehet megvenni "olcsón", viszont még azokért is nevetséges összegeket kérnek, és ha megnézem, hogy Ti is csontvázra lepucoljátok, megint csak megerősítést nyerek, hogy nem szabad a felújítással vacakolni. Hangsúlyozom: szerintem! Sok sikert, kitartást, és hatalmas erőt kívánok a munkához! Naplózzátok a felújítást is!
A ház 111 éves.
Első emeleti a lakás, az akváriumszekrény alatt a szomszéd egy válaszfala van .
Már túl vagyunk a felújításon, már csak apróságok vannak hátra.
Viszonyításképpen : Pécsváradon a teljes összegből (vétel+ felújítási költség) 120nm-es családi házat lehet kapni, de itt Budapesten a duplájába kerül egy telek elbontandó öreg házzal.
Így viszont minden olyan lett ahogy azt elképzeltük.

AmegA
 
Utoljára módosított:
Szia, én kezdőként nagyon kiváncsi leszek a végeredményre.
Azt hiszem sok újdonság lesz számomra benne.

Gratulálok hozzá mindenképp és sok sikert!
 
Back
Oldal tetejére