• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Enigma

baropeter

Főkertész
Sziasztok!

Lustaságomat legyőzendő, bedobom júniusi indítású akimat a naplók közé.

Eredetileg valami galéria erdős scape-t szerettem volna akváriumban létrehozni, ami kicsit módosult az idők folyamán. Volt egy technikai elképzelésem víz alatti wabi-sabi megvalósítására oly módon, hogy tüll szalagokat töltöttem meg agyagos talajjal, és ezekre akartam csüngős növényeket futtatni. (nem ér lehurkázni :D)
A dolog működni is látszott, de nagy volt a talaj bemosódása a vízbe, emiatt maradt a fákról való növesztés.
Aztán a nyári melegben meg adta magát a weeping moha, ami tulajdonképpen szerencsés volt mert így nekem jobban tetszik a látvány.

képek:
Páran azt hitték kígyókat tartok. :)

PuR5VwlA-DCqD-52yUSAf4VaBWhw_OpwWVxnUzUsBl4ana-uo9KvJzj9_iBOkFjIWDI52Otni1xaWDlQRT=w1280-h591-no.jpg

Így is érdekesen nézett ki.
9UeAqBbTTfmBWIKVuCLFbdIu2N3borSqQ1e2Ra5nSSjCmE6nUqdAa5lsvpnLQhOdFKG7y_QPcJrCUO8i75=w1280-h852-no.jpg

Jelenlegi állapotok.
2RnJd1NwmNLUE3cjQaB8c57zbEMbMQebo8wjoAjnPnkjtAQLEbSesILAzsDc363srTn4gkvhNmuIr4ql8f=w1280-h852-no.jpg
CFr_FpedYz7ZlADGCx7o-2R92ZCVvIu0-JTIefiIBJrcWCSezw6JKFfLetWvDNIjTd_9zqSbQA1I1kVueA=w1280-h852-no.jpg
Adatokat később. :rolleyes:
 
Ha jól látom monte carlo amit a fákra futtattál. Nálam nagyon jól működött az a módszer hogy TM30-as szűrőszivacsból vágtam ki a kívánt formát és cérnával jó sűrűn rákötöztem a nővényt pár hét alatt gyönyörűen befutotta és a szivacsból nem látszik semmi. Nem oldódik belőle semmi, nem rohad be és sima kábelkötegelővel akárhova rögzíthető.
 
Back
Oldal tetejére