• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Én kis kertet kerteltem...

Ha Te nem lennél, még ennyit sem kapna szegény!;)
Egyszerűen nem tudok semmi új hírrel szolgálni.
Illetve mégis...
Csináltam ma egy haletető gyűrűt pet palackból, abszolút low budget diy megoldás.
Kezembe került egy üres flakon, a fiam szobájából, és jól felszecskáztam.:)
 
Ez teljesen megfogott, gratulálok! Ha ráveszem magam, hogy elajándékozzam a sügéreket ráállok egy hasonló vonalra. És a friss képre +1 szavazat ;)
 
Helló! Nagyon tetszik az akváriumod és lenne is egy kérdésem. Így ennyi idő után van bármi negatív tapasztalatod a manaball-al? Keményíti a vizet, lágyítja a vizet, növények könnyen gyökeresednek benne?
 
Szia! Mennyit van "visszadimmelve" a lámpád? [{(Esetleg egy friss kèp :D )}]
Szia! A hatodik fokozaton használom, a teljes fényerő alatt eggyel.

Ez teljesen megfogott, gratulálok! És egy előzetes puhatolózás: növény kivételkor majd rá lehet menni a lepattanóra?
Köszönöm a dicsérő szavakat!;)
Baráti körben szoktam elosztogatni a kikerült növényeket, de ha aktuális lesz a dolog, akkor írok neked.

Helló! Nagyon tetszik az akváriumod és lenne is egy kérdésem. Így ennyi idő után van bármi negatív tapasztalatod a manaball-al? Keményíti a vizet, lágyítja a vizet, növények könnyen gyökeresednek benne?
Szia, örülök, hogy tetszik!
Nagyon elégedett vagyok a Manaball-al, semmilyen negatív tapasztalatom nincs a használatával kapcsolatban.
Szépen fejlődnek benne a növények, hatalmas gyökeret eresztve.
Persze fontos szerepe van a táptalajnak is alatta, meg ahol nincs, ott az Aquaplant tabinak.

A jelenlegi állapot:

33315364206_b8d192d0dc_c.jpg
 
Nem melegszik nagyon a lámpád? Nem fèlsz hogy romlani fog a fènyereje? (Nekem is ilyen van de èn 3-at csökkentek rajta tovább nem merem mert nagyon meleg lesz)
 
Jól van, akkor most visszaveszek még egyet...:)
Viccet félretéve, nekem nem tűnik irreálisan melegnek.
Úgy látom, hogy ez a megfelelő fényerősség az akváriumomhoz.
Félni meg nem félek, úgyis romlani fog az ereje idővel.;)
 
Szia! A hatodik fokozaton használom, a teljes fényerő alatt eggyel.


Köszönöm a dicsérő szavakat!;)
Baráti körben szoktam elosztogatni a kikerült növényeket, de ha aktuális lesz a dolog, akkor írok neked.


Szia, örülök, hogy tetszik!
Nagyon elégedett vagyok a Manaball-al, semmilyen negatív tapasztalatom nincs a használatával kapcsolatban.
Szépen fejlődnek benne a növények, hatalmas gyökeret eresztve.
Persze fontos szerepe van a táptalajnak is alatta, meg ahol nincs, ott az Aquaplant tabinak.

A jelenlegi állapot:

View attachment 27619
Köszönöm a választ! Most már tudom mire fogom lecserélni a bazaltot ha oda jutok hogy átalakítsam a jelenlegi akváriumom :D
 
Ha Te nem lennél, még ennyit sem kapna szegény!;)
Egyszerűen nem tudok semmi új hírrel szolgálni.
Illetve mégis...
Csináltam ma egy haletető gyűrűt pet palackból, abszolút low budget diy megoldás.
Kezembe került egy üres flakon, a fiam szobájából, és jól felszecskáztam.:)

Ötletes kis "szerkezet". :D

Nagyon szép akva. Gratula hozzá!
 
A tápozás továbbra is 1-1ml TF család?
Gyakran olvasom, hogy a tápozást eltolják a planter irányába, tehát több plantert adnak, mint macrot. Ezzel esetleg játszottál?
 
Szia Tomasz,
A tápokat nem patikamérleggel adagolom.:)
A vízcserék után többet szoktam adni, mert hígul a koncentrációjuk, a vízcsere közeledtével meg már kevesebbet.
A pumpás flakonból nyomom az akváriumba a tápokat, kivéve a carbót, amit fecsizek.
Naponta 1-2 nyomás a planter-makro, és 1-2 ml a carbo is.
Alapvetően a növények reakcióit, változásait figyelem, és ettől függően is változtatok a napi adagokon.
 
Szia Tomasz,
A tápokat nem patikamérleggel adagolom.:)
A vízcserék után többet szoktam adni, mert hígul a koncentrációjuk, a vízcsere közeledtével meg már kevesebbet.
A pumpás flakonból nyomom az akváriumba a tápokat, kivéve a carbót, amit fecsizek.
Naponta 1-2 nyomás a planter-makro, és 1-2 ml a carbo is.
Alapvetően a növények reakcióit, változásait figyelem, és ettől függően is változtatok a napi adagokon.

Köszi!

Jó lenne, ha szemre fel tudnám mérni a tápozást. :)
Ez a vízcsere után többet, majd a vízcseréhez közeledve kevesebbet adok tápozás tetszik, elég logikusnak tűnik. Erről tudnál még írni részletesebben? :)

Köszönöm! :)
 
Szia, semmi különös.
Két hete jól megritkítottam a növényeket, mert már nagyon dzsungeles volt a feeling.:)
Most egészen csupasznak tűnik, az előző állapotához képest, de majd idővel megint elburjánzik.
Néhány növényt átpakoltam más helyre.

IMG_1395.jpg
 
Köszönöm Dávid, hízlalod a májam!:)
Túl nagy tudományt nem viszek a dolgokba, inkább csak szerencsés vagyok, azt hiszem...
 
Hát valamit nagyon jól csinálsz az tuti :) Rendeltem ugyan ilyen lámpát mint te nem volt hozzá dimmer..De már rendeltem külön! :shifty: Kérdezném te hányas fényerősségen használod a lámpádat?
 
Még szeretném kérdezni azt is pontosan a szűrődbe alulról felfele miket raktál ? Mert vettem én is egy Tetra EX800 ast
 
Back
Oldal tetejére