• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Én kis kertet kerteltem...

zsonybrasco

Kertész szaki
Sziasztok,
Most múlt egy hónapos a frissen átköltöztetett és újraindított akváriumom.
Az előzőt már kicsinek éreztem (54 l), és a bútor paraméterei lehetővé tették, hogy lecseréljem egy nagyobb (96 l) üvegre.
Sajnos az arányai nem a legjobbak (60x40x40 cm), de térfogat szempontjából majdnem a kétszerese.
Az élővilág kompletten költözött, de az előző matten szűrőt lecseréltem egy Tetra 700-ra, és a bazalt aljzat is le lett cserélve Aquadepo Manaballra.
Egy hónap után kezd alakulni az összképe, ezért gondoltam, hogy megosztom veletek.

96 liter, 60x40x40,
Aquabasis plus táptalaj és Aquadepo Manaball talaj,
Tetra ex 700 szűrö Seachem Matrix, Siporax, szivacs és perlon töltettel, üveg be és kifolyóval,
Chihiros A601 led, napi 10 óra világítással,
Hydor külső fűtő, vízhöfok 24 C,
Sonoff Wifi időkapcsolók működtetik az elektronikát,
TF Planter, TF Macro, Liqui Carbo, 1-1 ml naponta.

Növények: Vizi hortenzia, Vízi petrezselyem, Karácsony moha, Kocsány nélküli ambulia, Indiai vizicsillag, Pirosfonákú tóalma, Kereklevelű törpebakaopa, Gömbalga, Beckett vizikelyhe, Amazonasi békatutaj, Osiris kardfüve,

Állatok: 1 Alázó géb, 2 Törpe szívóharcsa, 6 Ékfoltos razbóra, 30 Red cherry garnéla, 2 Amano garnéla.

30968043264_65b8a33fdd_c.jpg
 
Fúúú ez tetszik. Gratula, szép a cucc...
1 kérés: mesélj egy kicsit a Manaballról, milyen bele ültetni, könnyű-e mint a Manado, hogy tetszik a színe, dombot tudtál-e belőle csinálni?
 
Köszi!
Nekem egyelőre teljesen bejön.
Sokat vaciláltam, mert a Manado volt az eredeti terv, viszont a Manaballról még nincs nagyon tapasztalata senkinek.
Elmentem hát az illetékes boltba, és jól szemügyre vettem.:)
Szerencsémre van egy akváriumuk, ahol víz alatt megvilágítva is látható, nem csak a zacskóban szárazon.
Az első pillantásra meglepett, hogy világosabb, mint amire számítottam.
Feketének nem mondanám, inkább szürkés.
Kemények a szerkezete, leginkább a szemes borshoz tudnám hasonlítani.
Valamivel nehezebbnek tűnik a Manadonál, az ültetés nem volt nehéz vele.
Egy hónap alatt nem vettem észre, hogy befolyásolná a vízparamétereket.

30968332174_88e9dd3279_c.jpg
 
A manaballrol engem is erdekelnek a tapasztalatok, az aquadepo webshopjaban mar nezegettem....
 
Kicsit olyan, mint ha csapágygolyókat használnál aljzatnak. Talán túl homogén ez a Manaball. Az esztétikai szempontokat félretéve, a szűrést biztos vagyok benne, hogy jól végzi (ahogy minden égetett agyagos talaj), erről árulkodik az akvárium egészsége is.

Sterilnek, tisztának hat az összkép, nagyon jó.
 
Köszi, azért minimál algám van, ott jobbról a gömbalga...
Egyébként egészen meglepett, hogy csak egy kis zöld pontalaga, és egy kis barna jelent meg az indítás után.
Mostanra egész szépen beállt minden.
 
Kimostad a Manaballt aki indítás előtt? Ki kell szerinted?
Igen kimostam, de nem volt túl megeröltető.
Egészen enyhén poros csak az anyag, ahogy volt a zacskóba engedtem vizet, jól összeráztam, majd víz ki.
Ezt két-háromszor megismételve, már tiszta is volt a kiengedett víz.
A csapágygolyós hasonlatod találó.;)
 
Szia! Nagyon tetszik az akváriumod hasonlót szeretnèk! Kèrdèsem az hogy mennyivel èrzed nagyobbnak ezt a 60-as akvát a règinèl? Illetve hogy èrzed a hiányát a co2-nek? Meg esetleg friss kèpet is rakhatsz ;)
 
Örülök, ha tetszik!
Jóval nagyobb az alapterülete és a magassága is.
Könnyebb volt elrendezni a növényeket, nem kellett annyira összeszorítani őket.
Ha újra kezdeném, akkor kicsit másképp rendezném be, de egyelőre nem tervezek komolyabb átalakítást.
A CO2-nek nem érzem hiányát, mert sosem használtam.;)
Holnap vízcsere, egy kis ritkítás, majd utána rakok fel képet.
 
Milyen vizet használsz? Nincs túl sok vízkőkiválás az akváriumon, azt leszeded valahogy?
 
Két rész RO és egy rész pihentetett csapvízzel szoktam cserélni.
Elhanyagolható a vízkő, vízcserék alkalmával át szoktam törölni az üveg felső részét ecetes papírtörlővel.
 
Pár kèrdès mèg ha szabad :) Algákkal mennyi harcod van? Milyen gyakoriak a karbantartások vízcsere stb? Mennyire vált be a LED lámpád, nincsenek holt terek bevilágítja a 40centit?
 
Örülök a kérdésednek, szívesen megosztom az amatőr tapasztalataimat.
Az algásodásom egészen minimális.
Szerencsém volt az indítástól fogva, egy kis ecseten és barna algán kívül semmi gondom nem volt.
Tulajdonképpen ezek is az elhanyalgolható kategórián belül.
A vízcserét heti rendszerességel végzem, plusz-mínusz egy-két nap.
Most éppen csúszásban vagyok, ma is holnapra tervezem...;)
A világítással elégedett vagyok, az eredeti rövid lábain áll.
Az akvárium 2/3-ad része felett van, és a fényereje vissza van véve két fokozatot.
Szépen levilágít a fenékig, a HM előtér rendszeresen bubizik.
 
Érdekes hogy a világítás a 90+ literhez képest 39w (72x0,5w) ha jó helyen olvastam és nincs Co2, mégis milyen szépek így képről a növények. (az én amatőr szememmel :))
 
Back
Oldal tetejére