• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Emese álma

zsotyi

Kertész szaki
Jó ,persze már unalmas,hogy mindig ugyanaz,de hát én mindig is ódivatú voltam az old school jobban fekszik...
Meg aztán a bőrömből se tudok kibújni,aki ismer tudja hogy,szeretem a növényeket,virágokat,azért aztán ez a setup sem szólhat másról mint az örök szerelem holland stílusról.Persze attól még messze van fényévekre,de ha már jobban hasonlít egy növényesre mint egy tál cézár salátára,akkor megérte... icon_e_wink.gif

Kegyetlen gyenge indítás,rémesen kevés növény után még rosszabb és érthetetlen folytatás az alga fajták teljes repertoárja következett három hónapon keresztül.Pedig azt hittem kilenc év után már rutinos vagyok de nem így volt.Elkeseredésemben már a feladás gondolata is megfordult de szerencsére barátom végig tartotta bennem a lelket és az ő hollandjából folyamatosan hordta a növényeket nekem,valamint a debreceni Tropicalfishtől is rengeteg támogatást kaptam,melyet ezúton is köszönök.

Persze akinek álmai vannak és meg akarja valósítani annak küzdeni kell érte.Úgy éreztem,hogy egy kicsit szakítanom kell a megszokott rutinokon,így a lehetőségekhez mérten került egy kis furfang a megszokott táptalaj alá is valamint a tápozást is átalakítottam kissé a magam szája íze szerint.Valami mesterhármast álmodtam a PMDD az EI és a TF–féle tápozás közt,persze szigorúan a saját kis milliőmben,ezért nézzétek el nekem ha ez az én kis titkos álmom maradna.Nincs új a nap alatt,ez se tökéletes és mivel minden út Rómába vezet,annyira nem is érdekes…

Kikerült az akvából a megszokott hátterem is.Be tudtam bizonyítani,hogy high-tech körülmények közt is lehet növényes akvát háttérrel fenntatani,ez nekem több mint elég.,de szükségem volt arra a plusz 10-20 cm mélységre is hátrafelé,így kiszedtem.
Talaj maradt a megszokott természetközeli natural aprószemű sóder, a Teremtő ajánlásával… icon_e_smile.gif

Fény 6X54watt T5 de már itt fekszik a lábam előtt az a két fotonágyú is melytől nagyon tartok,de meg akarom próbálni két 150wattos HQI személyében…
Vízcsere heti 25-30% RO visszasózva kotányival….Őőő ja nem. Dennerlével... icon_e_smile.gif
Szűrés maradt 2XTetratec EX1200
Co2 magasnyomású sera reaktorral beoldva napi 14órában.
Ja és még mindig egy 375 literes nano a történet főszereplője….

Pár kép a történetről.A késztől még nagyon messze vagyok,sztem félúton,de igyekszem. A bal és jobb oldal hátul még félkész,meg úgy általában mindenhol kell javítanom rajta.... icon_redface.gif





32686828965_ef93b1fa97_c.jpg

31843954204_72f46f09c5_c.jpg



32646135856_892333bff0_c.jpg

31874741213_a715757049_c.jpg

32307965270_3f56c3f854_c.jpg

31874747453_bf3d4cca3e_c.jpg

32671257185_fb74fb20aa_c.jpg

32518388092_1b002b5f4f_c.jpg

32671265595_f1cd296be9_c.jpg

32671268015_03b6fb7dbd_c.jpg

32518400742_2cfe263df7_c.jpg
 
Kár, hogy nincsenek fotók az állapotokról amikor kibővítetted még növényekkel.
Így csak a sokkoló start marad azzal a néhány szállal és a csoda a végeredmény :)

Szép lett, jó, hogy kikaptad a hátteret és hogy még nem cseréltél világítást :)

Utoljára már csak 1 kérdés maradt. Hol lehet szőrös lilyt venni? :) :)

Köszi, hogy megosztottad (y)
 
Köszi Vik!Keresek képet a nem túl dicső kezdésről,talán van telefonos egy kettő.Az ember mikor legszívesebben abbahagyná,nem igazán szeret képeket készíteni.... :)
 
Szia. Mitől lett alga és hogyan tudtad legyűrni? Óriási eredmény, rút kiskacsából hattyú.
Hát hosszú egy történet ez,igazából addig variáltam a tápokkal,míg saját csapdámba estem és szó szerint lemérgeztem a növényeket.Amit jónak gondoltam hosszú távon a visszájára fordult,ezért algásodtam el,illetve a növények is megsínylették.
 
Viktor k
Kár, hogy nincsenek fotók az állapotokról amikor kibővítetted még növényekkel.
Így csak a sokkoló start marad azzal a néhány szállal és a csoda a végeredmény :)

Megpróbáltam összekaparni valami telós képeket...Ezekben a napokban nem volt kedvem tükrös géppel sztárfotókat csinálni... :)
Valahogy így fejlődött,illetve sántikált az aki a mai állapot felé...

32686828595_fda5347a6a_b.jpg

32686828965_ef93b1fa97_b.jpg

31843954204_72f46f09c5_b.jpg

32725347466_b331354205_b.jpg

32386334940_f05e406805_b.jpg

32613047762_4955b657ed_b.jpg

32725375126_88394527c9_b.jpg

32766676215_10e45a6eb0_b.jpg

32564711771_212fe2ab3b_b.jpg

32671257185_fb74fb20aa_b.jpg
 
Köszi a fotókat :) Azért a képeket elnézve kerestem, de nem találtam a gyalázatos állapotokat :) Csak szépen komótosan haladt a siker felé. Klassz lett a végeredmény!
 
Köszi a fotókat :) Azért a képeket elnézve kerestem, de nem találtam a gyalázatos állapotokat :) Csak szépen komótosan haladt a siker felé. Klassz lett a végeredmény!
Köszi! Persze lehet öregszem,aztán egy kis algától is sírva fakadok,de tényleg az átlagosnál is algásabban stagnálósabban indult minden.:)
 
Persze Viktor is mindig lebeszélt róla,de ki akartam próbálni mit mutat a HQI 50 cm-es holland akváriumban.A fejlesztés megtörtént 2X150 watt HQI plusz 2X54watt grolux vallatja másfél hete a növényeket.Persze nem ugyanazok a színek,de a nyitott akvárium,és a természetes árnyak,fények látványa egyelőre kárpótol.Algásodást még nem látok intenzíven bár pár cérnát már kihúztam az erectusok közül.Nem tudom táppal utána menjek-e,mert a hétvégi (egy hetes) intervallumban is maradt vas a vízben meg nitrát is,így inkább kíváncsian mint tevőlegesen várom a fejleményeket.Lehet napolajat vennem kell majd a növényeknek. :)

32075570704_94a2a4d5b2_b.jpg
 
Hát, úgy kellett felmosni!
Én biztosan nem hinném el, ha nem látom, hogy ez a csoda abból indult/lett!
Gratulálok!
Igazi kavalkád. Imádom!:notworthy::notworthy::notworthy::notworthy::notworthy::notworthy:
 
Így kombóban azért jó lett. Az asszimetrikus lámpát lehet máshogy kellene dönteni, hogy lefedje az akváriumot? A minap volt egy fotó ahol pont úgy volt állítgatva. Talán az inspirációs topikban.

Az akvárium nagyon csecse. Nem akarsz beiktatni egy középső sort a nagy háttérnövényeid elé? Hogy finomabb legyen az átmenet ne egyből a felhőkarcolók legyenek. :)
 
Utoljára módosított:
Így kombóban azért jó lett. Az asszimetrikus lámpát lehet máshogy kellene dönteni, hogy lefedje az akváriumot? A minap volt egy fotó ahol pont úgy volt állítgatva. Talán az inspirációs topikban.

Az akvárium nagyon csecse. Nem akarsz beiktatni egy középső sort a nagy háttérnövényeid elé? Hogy finomabb legyen az átmenet ne egyből a felhőkarcolók legyenek. :)
Hát ha több tapasztalatot sikerült volna begyűjtenem másoktól,lehet az aszimetrikust kihagytam volna.Három szimetrikus jobban lefedte volna a 150-es hosszt.A sarkokat kivilágítani kicsit döntenem kell,de előre felé így ís átfedik még egymást.Persze az elején vagyok,ami nekem most sötétnek tűnik a neonok után,az lehet közel sem fénytelen hely,csak nekem szokatlan,ezért az állítgatás.Az átmenet engem is elgondolkodtat,de kicsit bajban vagyok a növényválasztást illetően.Nem tudom milyen fajták maradnának kezelhetőek ebben a régióban.Még a penthorum sedoidesben látok fantáziát e téren,aztán meg vagyok lőve....
 
Én köszönöm, mert ilyenkor azt érzem, hogy van remény, talán a sokadik próbálkozásra egyszer nekem is sikerülhet majd valami hasonló szépséget létrehoznom!
 
Én köszönöm, mert ilyenkor azt érzem, hogy van remény, talán a sokadik próbálkozásra egyszer nekem is sikerülhet majd valami hasonló szépséget létrehoznom!
Hát sokadjára ezzel a setup-al én is úgy beleszaladtam minden rosszba,hogy már a feladást fontolgattam,de valahogy csak sikerült valamit kihozni.Ne add fel.Ha megtalálod a lehetőségeidhez mért egyensúlyt ,ennél kevesebb energiából is csodaszépet tudsz kihozni.:)
 
Egyik szebb, mint a másik, de ehhez talán az első passzolna a leginkább. Tényleg még szebb lenne egy kis átmenettel.
 
A növényeknél ezekből lehetne szemezgetni valamit talán :)


Egy kis hazai vonatkozású:
http://showcase.aquatic-gardeners.org/2016/show89.html

(y)
A "hazai vonatkozású" az a mi akváriumunk! Köszönjük @viktorlantos , hogy ezt választottad! Megtisztelő! :happy:
Kedves @zsoty!
Nagyon szívesen segítünk a középtéri/átmeneti növények kiválasztásában illetve az akváriumod igazán holland stílusúvá alakításában! Van már benne némi tapasztalatunk...!:whistle:
Nyugodtan hívjál minket (ha lehet 18 h után) vagy írjál pü.-t!
Üdv.: Niki, Atti 70/5183807
 
Back
Oldal tetejére