• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Emers megoldások

Sziasztok,

Nem találtam más, célnak megfelelő topikot.
Mostanában próbálkozom a növények "emersesítésével". Hol sikeresen, hol kevésbé. Viszont van egy növény, amivel szerintem nem kéne kudarcot vallanom, mégsem akar sikerülni, ezek pedig a Buce félék. Mert hogy a Blyxa nem sikerül, hát, az sejthető volt, de ez nem tudom, miért nem akar sikerülni. A módszer a szokásos, eleinte teljesen fedett üveg, sok pára, aztán fokozatos nyitás, napi több spriccelés... De egy idő után egyszerűen elfonnyadnak, miközben ugyanabban az üvegben a rotalák, a MC, az ARM, a crenata és a stau vígan virítanak.
Mi a jó módszer?
 
Tudtommal a terra base moháira kötözve is megmaradnak, sőt eredeti élőhelyükőn is hol víz alatt, hol párában, de szabadon vannak.
Ágyazd mohába, hogy tudjanak nedvességet felvenni folyamatosan.
Milyen fajta bucékkal próbálkoztál eddig?
 
Ha én azt tudnám :D
Sajnos nem ismerem őket ennyire fajta szerint. De valami tök alap. Majd befotózom. Lehet hogy a gyökereket nem takartam rendesen, fán vannak jelenleg. A következő adagot majd rendesen bemoházom....
 
Én most csináltam 3 fedett obis doboznyi bucét. Kb a 2/3-a élte első blikkkre túl az àtállást, de lehet jobb lesz majd az arány. Nemigen nézegetem őket, majd szeptember végére kiderül amikor be kell hoznom a dobozokat a teraszról. Nekem az a tapasztalatom eddig, hogy itt is leszáradt a régi, öregebb levelek nagy része, de rizómáról sokkal kisebb új leveleket azért hoz. Szerintem simán csak át kell állnia.
 
@kunakos a te hengereden is túlélt a buce, ha jól emlékszem, te hogy csináltad?
@czegebi nálad meg már írtani kell őket emersen, valami tanács Zsoltinak?
@mmccannon mit mondasz erre?
A Bucéval mindeddig kudarcot vallottam a mini üvegházakban. Ahogy @Coller úgy én sem tudom milyenek. De többfélével próbálkoztam, hiába.
A Terra Base-n viszont tök jól megvan alul, árnyékban. Felül ha jól emlékszem az első hónapban kipunnyadt. Szerintem sok volt neki a fény, hiába sprickoltam.

Pedig ugyanúgy, csináltam, mint az Anubiasokkal, a rizómát csak ráültettem az ültetőközeg tetejére, a gyökereket meg csipesszel finoman betessékeltem az aljzat (akváriumi működik egyedül) alá.
 
A Bucéval mindeddig kudarcot vallottam a mini üvegházakban. Ahogy @Coller úgy én sem tudom milyenek. De többfélével próbálkoztam, hiába.
A Terra Base-n viszont tök jól megvan alul, árnyékban. Felül ha jól emlékszem az első hónapban kipunnyadt. Szerintem sok volt neki a fény, hiába sprickoltam.

Pedig ugyanúgy, csináltam, mint az Anubiasokkal, a rizómát csak ráültettem az ültetőközeg tetejére, a gyökereket meg csipesszel finoman betessékeltem az aljzat (akváriumi működik egyedül) alá.
Elég árnyékos lehet az eredeti közege a hazájában, szárazon nevelve könnyebben perzselheti a sok fény. (könnyen okoskodok még nincs emers neveldém sem🤷‍♂️)
 
A saját tapasztalatomat írom le. A Buce-k és Anubias-ok teljesen nyílt térben tartása elég nehézkes. Ha már van az üvegnek oldalfala könnyebben tartható, a lényeg a táptalaj és,hogy a gyökerek elérjék. Oldalról is érdemes sűrűn beültetni hogy a rizóma takarva legyen szinte állandóan nedvesen tartva. Zárt renszerben fejlődik a legjobban, az alacsony páratartalmat nem kedveli, talán sosem szokja meg.
 
A saját tapasztalatomat írom le. A Buce-k és Anubias-ok teljesen nyílt térben tartása elég nehézkes. Ha már van az üvegnek oldalfala könnyebben tartható, a lényeg a táptalaj és,hogy a gyökerek elérjék. Oldalról is érdemes sűrűn beültetni hogy a rizóma takarva legyen szinte állandóan nedvesen tartva. Zárt renszerben fejlődik a legjobban, az alacsony páratartalmat nem kedveli, talán sosem szokja meg.
Nálam az Anubiasok 2-3 hétig vannak tető alatt, utána leveszem, és napi 2x spriccelem.
De kipróbálom úgy is, ahogy leírtad. Köszi, hogy megosztottad a tapasztalatodat, Tibi.
 
Méltatlanul mellőzőtt növény a Rotala sp. macracandra var. "Mini Butterfly".
Mind az akváriumokból, mind a Wabikból hiányolom.

Van két tálcám, amibe csak ad hoc leültetem a Wabikból lemetszett növényeket.
A Mini Butterfly folyamatosan virágzik.
Most először próblálom ki az ecsettel történő beporzást. Biztos, hogy gyakorolnom kell majd. De ha az eddig összegyűjtött és elszórt magvak kikelnek, odaleszek az örömtől.
IMG_1832.JPG
IMG_1835.JPG
 
Back
Oldal tetejére