• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Emers megoldások

Látom nem valami aktív a topic azért megpróbálkozom, mert nem találtam megfelelő helyet.
Wabi tálat szeretnék csinálni, de nem tudom hogyan is kell.
A tál az már adott. A méretei: átmérő 25cm, magasság 8cm. Világítás egyelőre csak 13W 6500k lesz, Tropica táptalaj és ADA Aqua Soil Amazonia felül.
Erről is érdekel a véleményetek (de lehet egy másik topicban), de igazából azok a növények érdekelnének amik használhatóak erre a célre, vagyis emersek, hogy maradjunk a témánál!

Jelenleg még csak Marsilea hirsuta van hozzá, már ha ez egyáltalán alkamas arra. Ez lenne körben a szélén.
cache_srce34380fa1ef7ac06923392248381e073_parf6e0b439561e51be8484c300f2bebf02_dat1341329017.jpeg
 
Szia Lacos!

Nálam az Elatine nem sikerült (de lehet hogy csak valami nem tetszett neki)!
A talaj összeállítás jó lesz!
Indíts naplót neki!
A többi Wabis naplóban, paludáriumban, emers mertben megtalálod eddig mik váltak be és hogyan néznek ki!
De bátran kipróbálhatsz más növényeket is, legtöbbjük átszoktatható!

Sok sikert!

A.ttila
 
Bocsánat közben javítottam: Marsilea, nem Elatine. Eredetileg rendeltem az Elatinet, de Marsilea jött helyette...
 
Először is olvasd végig Schruz mester összes Wabis naplóját, illetve csinált egy külön topicot a hogyan indítsunk témakörben, az is nagyon hasznos.
A Marsilea szerintem túl vékonyka és nagyon magasra nő, én nem raknám Wabiba, de izlések és pofonok...
Keress rá a neten, találsz majd emers fotókat is róla.
A lámpád nagyon kevés lesz egy 25 centis tálhoz. Legalább 20 Watt kellene, de az sem túl sok.
Legolcsóbban valamelyik nagyobb barkácsboltban tudsz beszerezni íróasztali lámpát E27 foglalattal. Fontos, hogy porcelán foglalata legyen és legalább 60 Wattos megjelölés. Abba bele lehet tenni egy 32 Wattos izzót, azzal már szépen fejlődhet egy 25 centis tál is.
 
Bocsánat közben javítottam: Marsilea, nem Elatine. Eredetileg rendeltem az Elatinet, de Marsilea jött helyette...

Szia, én nem ajánlom wabizásra a marsilea-t...játszottam vele én is kíváncsiságból. Annyi a gond vele, hogy nem fog másból állni a növény mint 10-15 centis szár és a tetején ugye a "lóhere" levelek :) Viszont teljesen igénytelen és baromi gyorsan nő csak nem valami mutatós :)
 
Bocsánat közben javítottam: Marsilea, nem Elatine. Eredetileg rendeltem az Elatinet, de Marsilea jött helyette...
Szia, én nem ajánlom wabizásra a marsilea-t...játszottam vele én is kíváncsiságból. Annyi a gond vele, hogy nem fog másból állni a növény mint 10-15 centis szár és a tetején ugye a "lóhere" levelek :) Viszont teljesen igénytelen és baromi gyorsan nő csak nem valami mutatós :)

Közben megtaláltam a képet amit akartam mutatni :)
DSC_0175.JPG


szóval ilyen a teljesen emers marsilea..:D Nem egy szépség :)
 
Ez egy 25db-os dvd toknak a teteje? :)

Tapatalk fórum alkalmazással küldve Motorola Defy+ mobiltelefonról.
 
Talán itt jó lesz: Bacopa caroliana-t hogyan tudom szép emersnek nevelni? Sehogyan sem akar megállni egyenesen, vissza kellene még vágnom, hogy erősödjön a szára?
 
Talán itt jó lesz: Bacopa caroliana-t hogyan tudom szép emersnek nevelni? Sehogyan sem akar megállni egyenesen, vissza kellene még vágnom, hogy erősödjön a szára?

Nem kaptam választ és továbbra sem boldogulok. :(
Már azon gondolkozom, hogy a Bacopa-t körbefogom egy vékony dróttal és odahúzatom a hátsó falhoz. Ezáltal felállnának.
Vagy mi lenne a helyes felállítás módja? :p :D
 
Nem kaptam választ és továbbra sem boldogulok. :(
Már azon gondolkozom, hogy a Bacopa-t körbefogom egy vékony dróttal és odahúzatom a hátsó falhoz. Ezáltal felállnának.
Vagy mi lenne a helyes felállítás módja? :p :D
Emersen tartható és virágzik is.Az ok amiért nem egyenesedik fel,hogy ez a növény inkább kúszva terjeszkedik.:)
 
Back
Oldal tetejére