• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Emerico 300

BMW316

Új regisztrált
Üdv mindenkinek! :mrgreen:

Akvárium:
-120x50x50
-300 l

Technika

Világítás:
-3 db Aqua Medic Reef White 54w
-1db Aqua Medic Plant Grow 54w

Szűrés:
-2db Eheim Professionel 3 -2075 külső szűrő töltettel +Sera siporax 2L

Fűtés:
-sera 300 w

Co2:
-20kg palack
-reduktor
-CO2 cső: 4 m
-buborékszámláló
-SERA mágnesszelep
-SERA Flore Active külső reaktor 500

Aljzat:
-Tropica Plant substrate 10L
-Általános növény talaj 20 kg

Tápozás
-Tropic plant nutrition 10ml naponta
-macro 9 ml naponta

Dekoráció
-Fa: Red Moor

Egyéb kiegészítők:
-Papillon hajlított olló 27cm
-Tropical Fish ültető csipesz
-Drop Checker
-Üveg szűrő kifolyócsövek

Növények:
-Hemianthus callitrichoides ''Cuba''
-Cabomba caroliniana
-Ludwigia glandulosa
-Pogostemon erectus
-Nymphaea lotus (zenkeri)
-Staurogyne repens
-Blyxa japonica
-Vesicularia dubyana Christmas

Az akvárium ma egy hetes.Világítás egyenlőre 15-20 óráig megy,co2 14-20-ig.Minden kritikát,véleményt szívesen várok :D


 
DSC01820_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Van egy pár cuba ami nekem nem tetszik :( Valaki megírná mi lehet vele megköszönném! Elbarnultak de vannak új hajtásai is :?
DSC01815_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Szia!

Én olyan nagyon nem aggódnék a hc miatt,mert a Tropica emersen neveli őket, így amikor vízbe kerülnek elkezdik váltani a leveleiket submersre, valószínűleg ez történik nálad is.Ha új hajtásokat hoz, ott nagy baj nem lehet, csak várj vele egy kicsit, amennyiben az új hajtások is barnulnak akkor kell aggódni és kitalálni mia baj. Szóval egy kis türelem kell szerintem azokra a barna levelekre! ;)

Üdv: Zigur
 
zigur said:
Szia!

Én olyan nagyon nem aggódnék a hc miatt,mert a Tropica emersen neveli őket, így amikor vízbe kerülnek elkezdik váltani a leveleiket submersre, valószínűleg ez történik nálad is.Ha új hajtásokat hoz, ott nagy baj nem lehet, csak várj vele egy kicsit, amennyiben az új hajtások is barnulnak akkor kell aggódni és kitalálni mia baj. Szóval egy kis türelem kell szerintem azokra a barna levelekre! ;)

Üdv: Zigur

Szia Zigur!
Köszi az infót! Remélem az idő segít rajta :)
 
Szia!

Az az általános növénytalaj miféle, mert a képek alapján valami nagyon apró szemű sódernak tűnik. Ha ez így van, akkor most kapd szét a projektet, mert azzal még gondjaid lesznek.
 
CKPeter said:
Szia!

Az az általános növénytalaj miféle, mert a képek alapján valami nagyon apró szemű sódernak tűnik. Ha ez így van, akkor most kapd szét a projektet, mert azzal még gondjaid lesznek.

Szia!
Nem sóder,a Tropical Fishben is ezt használják és gyönyörű az akváriumokban minden növény.
 
No és ez az, amiben nem fejlődnek a növények... Szóval a magam részéről egy teljes talajcserét javasolnék...
 
ne írjuk még le a dolgot. nézzük meg pár hét múlva. reméljük lesznek majd frissítések a naplóban. én is kíváncsi vagyok milyen tempóban, hogyan fejlődnek majd a növények.
 
Szerintem egyáltalán nem kell leírni! Ndee is hasonló talajt használt a nyertes akváriumánnál!
 
CKPeter said:
No és ez az, amiben nem fejlődnek a növények... Szóval a magam részéről egy teljes talajcserét javasolnék...

Nálam is sima kavics van igaz, hogy ADA táptalajjal. ;)
 
Idővel meglátjuk,hogy alakulnak a növények! A cuba is hozza az új hajtásokat, tehát gondolom nincs vele baj :) A blyxa japonica is szépen fejlődik,nem látok (egyenlőre) problémát :geek: Egy hét múlva rakok fel képet a változásokról ;) A héten bekerült az aksiba 3 db sziámi algázó, akik non-stop melóznak :cool:
 
Első komolyabb próbálkozásom,rengeteg naplót,könyvet végigolvasgattam mielőtt belefogtam! Mindig tanul valamit az ember ;) Próbálok számomra szépet kihozni belőle :thumbup:
 
Back
Oldal tetejére