• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

"Eltűnt" állatok

Az lenne a kérdésem, hogy a Boesemani kalászhalaim kiugranának egy nyitott akvárium esetében? Ada Galériában látom, hogy nagyobb akváriumban tartanak belőlük, de nagyon nem vagyok biztos. Függeszthető világítást szeretnék, de hogy ha kiugranának nem kockáztatom meg.
 
Ez nem egy apró hal, mert jellemzően a kisebb testű halak hajlamosak "csak úgy" kiugrálni. Ez a veszély egy nyitott akváriumnál mindig meg van. Ha zsúfoltság van, vagy valami nem stimmel a vízzel, akkor is előfordulhat ugrálás. Ha elég nagy akváriumot tervezel nekik,akkor nagyon kevés lenne rá az esély.
 
A galeriaban ha jol remlik a 180x120x60-as akvariumban vannak ott rengeteg az uszoter. De az akvarium korul is meglehetosen tagas a ter. Egy lakasban ha a falra teszed az akvariumot sokkal stresszesebbek lesznek a halak, ha gyakran jottok mentek az akvarium elott. De sok mas dolog lehet a vizen kivul is. Eros vizforgatas, ejjeli feny stb.
 
ilyen köztes megoldást építettem nemrég, lényegében megmagasítja az akváriumot, de mégis nyitott marad, viszont be kellett fújnom feketére, mert nagyon könnyen vízköves és vízfoltos lett, és hát így már nagyon hasonlít egy mezei tetőre
doboz_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Mondjuk ezt nagyjából úgy is el lehetett volna érni, ha ennyivel magasabbra készítteted az akit, és aztán csak addig töltöd vízzel mint most :) Feketével akkor is körbe lehet fújni :) de kicsit kevésbé nézne ki úgy mint egy tető :)
Persze tudom ehhez már előre látni kellett volna a problémát, amikor az akit csináltattad... :)
Nameg persze, akkor nem lehetne eltávolítani, ha esetleg úgy adódik... :)
 
Mondjuk ezt nagyjából úgy is el lehetett volna érni, ha ennyivel magasabbra készítteted az akit, és aztán csak addig töltöd vízzel mint most :) Feketével akkor is körbe lehet fújni :) de kicsit kevésbé nézne ki úgy mint egy tető :)
Persze tudom ehhez már előre látni kellett volna a problémát, amikor az akit csináltattad... :)
Nameg persze, akkor nem lehetne eltávolítani, ha esetleg úgy adódik... :)
Most úgy vagyok, hogy új akváriumot építettem és abban minimális kis halak lesznek, amik nem ugranak majd ki. Később meg szerelek majd valami kis rácsozatot ami még ízléses és akkor tartok benne majd Boesemanii kalászhalakat.
 
Nekem igazából ez a megoldás tetszik jobban mert eltávolítható, újra készíthető, csak én alulra raknék egy gumicsíkot, hogy a pára ne kifele follyon, de ez már részletkérdés. Szóval, nekem megtetszett, köszönöm a válaszod.
 
Nekem igazából ez a megoldás tetszik jobban mert eltávolítható, újra készíthető, csak én alulra raknék egy gumicsíkot, hogy a pára ne kifele follyon, de ez már részletkérdés. Szóval, nekem megtetszett, köszönöm a válaszod.
Ha kész egy képet szívesen látnék róla (y)
 
Nekem 200 literes az akváriumom, arra akrilból kellene készíteni, az könnyebb. :rolleyes: Még meggondolom megcsinálom-e. Ár, beszerezhetőség mifelénk stb. dönti el. Utánanézek.
 
Mivel szóba került a halak kiugrálása, itt teszem fel a kérdést: mekkora "pereme" legyen a nyitott akváriumnak, hogy a 4-5 centi körüli, felszín közelében tartózkodó halak ne ugorjanak ki belőle? Nincs nyitott medencém, de szeretnék és előre tervezek.
 
Back
Oldal tetejére