• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Első LowTech

ha9mike

Nézelődő
Sziasztok!

Nemrég sikerült elindítanom az első növényes akváriumomat, ami low tech körülmények között fog működni. Eddig csak halas-műnövényes akváriumom volt, úgyhogy télleg az elején tartok a kertészkedésnek, bár már jópár hónapja olvasok a neten a szakmáról :)

Az akvárium adatai:

a mednece bruttó 112 literes, 80x35x40
Világítás: gyári Juwel tetőben 2x18 wattos cső
Talaj: Tropica táptalaj + Tropica aquarium soil
Dekor: sziklák, vasfa, mangrove
Növények: Hygrophilia difformis, Bacopa australis, Staurogyne repens, illetve kaptam egy kis mohát is, úgy nézem jávai
Szűrés: Eheim prof 2226
Táp: Profito + Carbo
Halak: egyenlőre az eddigi akváriumomban van 5 db Shcubert márna, és 1 vmi más fajta márna aki már régi túlélő, ők biztos bele kerülnek, a többi még tervezés alatt

Tudom, tudom, a világítás lehetne több, egyenlőre csak ennyit tudok megoldani. Majd vmi fényvsszaverő lesz szerválva a tetőbe, meglátjuk hogy viselik a növények.

Így nézett ki feltöltés után:
22301277_b345c6c31d9809883adc4932a34c2d88_xl.jpg


És jelenleg így néz ki a 6. napon:
22301281_425adab4aa64bda142def7b7d3564327_xl.jpg


sajnos csak telós fotók.

Kritikák és tanácsok jöhetnek :) De télleg kezdő vagyok, úgy nézzétek :D
Ja és egy kis műhelytitok: Nem volt csipeszem, sajnos arra már nem futotta, úgyhogy két hurkapálcából fabrikáltam egyet, ezt is vegyétek figyelembe xD
 
Rakj bele még nyugodtan növényt,akkor sokkal könnyebb lesz az akvárium indtása. Az olcsó, gyors növésű, stem jellegű növények teljesen megfelelnek erre a célra. Gyors növekedésükkel hamar felveszik a tápanyagokat, ezáltal nem engedik megtelepedni az algákat. Ezeket később, az akvárium vizének beállása után kis is lehet szedni, ha nem tetszenek.
 
gondoltam rá, de egyenlőre úgy néz ki eddig a nagy algainvázió elkerült. Pedig az első nap szűrés se volt, és ugye akkor a legnagyobb az ammónia szint. Sűrű vízcserékkel és 6 óra világítással ment eddig az aki. Holnaptól ez változik kicsit, remélem akkor sem lesz gond.
 
Szia!
Még én is kezdő vagyok, de már túl vagyok az első szárnypróbálgatáson kicsiben. Szerintem is tehetsz bele még igénytelenebb növényekből párat. Nekem amik eddig voltak és nőttek mint a gomba az a vallisneria, hydrocotyle Tripartita Japan, és karácsonyi moha és egyéb mohák. Plusz világításnak elgondolkozhatnál LED szalag beépítésén pluszba, szerintem egyszerűen megvehető, felragasztható található viszonylag jó áron, egyedül a tápegység macerás, de azt is lehet 1-2 ezerért már venni.
 
került bele bele jávai moha a talajra középre. Volt itthon dryvit háló, ami ronda fehér, de talán majd benövi rendesen és nem fog látszani. Viszont olyan alakra sikerült vágni mintha egy fehér női bugyi lenne az akváriumban :D elég furán néz ki...de legalább nedves :D Remélem előbb utóbb eltünteti a moha.
 
került bele bele jávai moha a talajra középre. Volt itthon dryvit háló, ami ronda fehér, de talán majd benövi rendesen és nem fog látszani. Viszont olyan alakra sikerült vágni mintha egy fehér női bugyi lenne az akváriumban :D elég furán néz ki...de legalább nedves :D Remélem előbb utóbb eltünteti a moha.
Ha már itt tartunk, azért a két kő az égbe meredő fával se gyenge! :D
 
  • Like
Reactions: VIP
lőttem két közelebbi képet
22303059_6d826ed6a553d71e278f2b168faa8add_xl.jpg


22303057_ea63623ecda02379cea095a8181ee7b5_xl.jpg


Ami érdekesség, hogy az egyik hygrophilám ahol el van vágva a szára, folyamatosan lő egy bubit, kb 5 másodpercenként.
 
Back
Oldal tetejére