• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Első lépések

pidzs

Új regisztrált
Sziasztok.Új belépő vagyok.Most kezdtem belebolondulni az akvakertészek világába.Nagyon megköszönném ha valaki segítene nekem hogy eredményesek legyenek a próbálkozásaim a ti tapasztalataitok segítségével.
Sok minden nincs még meg de elképzeléseim vannak.
akvárium:500 liter
Szűrő:1600L/h
:oops:
 
Nagyon ígéretesnek tűnik az 500 liter,de szerintem az 1600l/h-s szűrés nagyon kevés lesz.
 
Itt hallgasd meg más véleményét is,mert ekkora léptékekben kicsit bizonytalan vagyok.De szerintem minimum 10x-es szűrés kell,a háromszoros biztos kevés.Attól is függ,mekkora dzsungel lesz,ez esetben lehet ,hogy a 10x-es is kevésnek bizonyul.
 
Szerintem 500 literes akváriumnál elég az 5szörös forgatás óránként. Én úgy tudom, hogy csak a kisebb akváriumoknál kell ilyen brutális szűrés. Ha nem jól tudom, kérlek javítsatok ki. :oops:
 
7-10x forgatás az amit jobb növényes akikban használnak. És természetesen ennél erőssebbeket.

Ha jó eredményt akarsz elérni biztos, hogy kevés lesz a mostani szűrés. Elindíthatod így is de sokkal több problémád lesz. Algásodás, nem megfelelő keringetés, szűrőfelület... Én is így jártam pedig nálam csak 240 liter volt.

A szűrőt egyébként később is beteheted a mostani mellé, de számolni kell vele hogy hamarosan szükség lesz rá. Addig is halaból kevesebb legyen az akiban.
 
Az AAC 2009-es versenyen az 1 és a 3 helyezett aki kb. akkora mint a tied.Az első helyezett csak egy Professiomal 3 2080-at használ,ami ugy tudom 1700l/h-t tud.A harmadik helyezett Eheim,most igy hirtelen a tipust nem tudom,de 2000l/h-s plusz használ még vizforgató pumpát is.Ez akvánként változó szerintem,mert két egyforma nincs.Az a kérdés,hogy az adott akinak mi elég.
Itt vannak az említett akváriumok.

http://www.aac.acuavida.com/gallery/AAC ... mo+Faberi/
http://www.aac.acuavida.com/gallery/AAC ... +Williams/
 
Tibicuk ez pont kettő olyan akvárium ami alig van beültetve. De ez alapján kevésbé beültetett akváriumnál működhet a dolog, de olyan méretű őserdőnél min Viktor akváriuma tuti kevés. Pidzs, megoldás lehet kisebb akvárium vagy még egy szűrő, de Key tuti olyan magyarázatot ad hogy nem lesz benned kétség.
 
Hát igen, beültetéstől de sokminden mástól is függ. Ki kell próbálni azzal a szűrővel ami most van. Érezni fogod hogy elégséges vagy kevés. Lehet az igényeidnek megfelel. Én az erős szűrésben hiszek. De mindenre van működő példa.

A szűrőkkel az a legnagyobb baj, hogy ha az akidhoz képest kicsi szűrővel indítod hamar érezni fogod amikor a szűrő eldugul az áramlás kevés lesz. Egy idő után azt érzed majd mintha állandóan el lenne miközben takarítod mint a kisangyal. :)

Egy nagyobb szűrőnél nem érzed annyira a szűrőteljesítmény csökkenését. Általában jól megmozgatja a vizet mindenhol.

Ekkora akinál ha nem engedhetném meg magamnak a két durva szűrőt, legalább 1 combosabbat választanék. Egy ilyen akihoz mondjuk az Eheim prof 3 topja, vagy valami hasonló teljesítményű szűrő.
 
viktorlantos said:
A szűrőkkel az a legnagyobb baj, hogy ha az akidhoz képest kicsi szűrővel indítod hamar érezni fogod amikor a szűrő eldugul az áramlás kevés lesz. Egy idő után azt érzed majd mintha állandóan el lenne miközben takarítod mint a kisangyal. :)

Ezt én is alá tudom támasztani,nekem kevés lett,de csak 140 literes az aki.
 
Azt hiszem szerencsét próbálok kicsit kevesebb növényt betelepíteni aztán majd kialakul.Érdekelne még hogy minden esetben kell a co2?
 
pidzs said:
Azt hiszem szerencsét próbálok kicsit kevesebb növényt betelepíteni aztán majd kialakul.Érdekelne még hogy minden esetben kell a co2?

Csak akkor ha növényes akváriumot szeretnél :lol:
viccet félretéve ha még kicsi akváriumod lenne kevés fénnyel akkor meg lehetne próbálkozni Carbo-val. De egy ekkora böszme akinál ez kizárt.
 
Kicsit több információt is megoszthatnál - kb. mennyi nővényt és halat, kb. milyen növényt és halat szeretnél, milyen világítást tervezel -, hogy érdemben tudjonak a "nagyok" segíteni, hiszen ilyen kevés infoval elég messziről indul a tapogatózás. ;)
 

Hasonló topikok

Válaszok
82
Megtekintések
8K
D
2
Válaszok
29
Megtekintések
6K
Deleted member 4326
D
Back
Oldal tetejére