• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Első HighTech növényesem 22 literben

Hosszú távon szerintem jobban fogsz kijönni. Én is szemezek már egy nano co2 rendszerrel, persze az még odébb van, de számolgattam, hogy a zselés, meg a kis palackos rendszerekhez képest sokkal jobban megérné egy először viszonylag drága, de utána már olcsóbban kijövő csomag. Konkrétan ezt néztem ki.

Az az Ammania Bonsai nagyon szép növénykének néz ki. :)

Ezt a rendszert én is nézegettem, de... nem igazán győzött meg. A munkahelyemhez közel (szomszéd utcában) töltenek palackokat. A kis 0,5kg-os co2 palackot nagyjából annyiért töltik, mint amennyiért a tropicas szetthez lehet venni 1db 95grammos patront és a 0,5 kg sokkal tovább elég lesz.

Szerk.: Ezen kívül az sem elhanyagolható, hogy a nagynyomású rendszert később nagyobb akvához is fel fogom tudni használni. Még nem tettem le róla, hogy legyen egy 100 literesem. (vagy esetleg nagyobb):D
 
A kis 0,5kg-os co2 palackot nagyjából annyiért töltik, mint amennyiért a tropicas szetthez lehet venni 1db 95grammos patront és a 0,5 kg sokkal tovább elég lesz.
Óó, nem azért mondtam, hogy ilyet vegyél. Csak hogy sokkal jobban megérné, mint a mostani zselés. Olvastam sokaknál, hogy nem tartott ki addig, mint ameddig gyárilag írták.

És ha lesz egy nagy akváriumod, vehetsz hozzá nagynyomásút. Így is-úgyis kell venned egy újat, ha csak nem akarod szétszedni a kis garnélásat. :p Én nagy akváriumról már csak akkor álmodozok, ha az lapos kivitel lesz, rájöttem, hogy kicsi vagyok, és bármennyire is jól esne ebben a nagy melegben megmártózni a vízben, nem akarok úgy akváriumot takarítani, hogy bele kelljen másznom. :D Egy 100 literes persze még nem akkora, hogy pancsolhassak benne, az még nálam is beleférős lenne. Majd egyszer.
 
Én is szemezek már egy nano co2 rendszerrel

Megveszed ezt a kis szettet, aztán -mivel úgyis kifogy- fél év múlva veszel még 2 palackot hozzá. Ennek az árából már majdnem vettél egy használt nagynyomású szettet 2kg-os palackkal, ami
- anyagilag messze jobban megéri
- akva mérettől függően kb. fél-egy évig semmi dolgod nincs vele, míg a kispalackot 1,5-2 havonta cserélheted, és állíthatod be újra a reduktort, stb.
- később valószínűleg ugyanennyiért el tudod adni, ha nem lenne rá szükséged, így max egy töltet árát bukta a pénztárcád, ami 4e Ft körül alakul évente - pont mint a nano csomaghoz egy palack ára, 2 havonta. :)
 
Óó, nem azért mondtam, hogy ilyet vegyél....
Ezt nem is mondtam! ;)
Csak leírtam, hogy én mi alapján vetettem el azt a nano rendszert.

Na, de legyen végre kép is! Így állunk ma reggel:
35011550104_105abd4c63_h.jpg2017-07-11_08-00-20 by Ákos Zseli, on Flickr
Délután (ha nem kell megin fél8ig bent maradnom) megyek horgász zsínórért. Holnap megpróbálom kőre kötözni a mohát. :)[/QUOTE]
 
Az a jobb oldali füves dzsumbuj nagyon jól néz ki. (y)
Az elég durván megindult. Napról napra látni, hogy nől. Már a hátsó kő mögött is terjeszkedik, pedig ott nem sok hely van. :)
Alakul az MC is, úgyhogy lehet fogadásokat kötni, hogy a szabad területeket melyik hódítja meg előbb!:D
 
Ha az összképet nézzük, a fű inkább maradjon a magaslaton, az MC jobban mutatna, ha elfoglalná az elülső teret. A fát amúgy sehogy sem tudod belerakni, hogy neked is tetsszen? Üresnek hat a felső tér, és a szememnek annyira hiányzik onnan valami. Csak ötletelek, a világért se akarok beleszólni más dolgába. :oops:
 
Ha az összképet nézzük, a fű inkább maradjon a magaslaton, az MC jobban mutatna, ha elfoglalná az elülső teret. A fát amúgy sehogy sem tudod belerakni, hogy neked is tetsszen? Üresnek hat a felső tér, és a szememnek annyira hiányzik onnan valami.
Elfelejtettem lefényképezni a fát. :( XS red moort rendeltem, de mg az is nagy lett. Ha a bonsai-t kilakoltatnám hátulról, akkor a köves részek közé pont beférne, de azt már nem akarom. Holnap meló után úgy is a mohát fogom kötözni, talán nem felejtem el a fát lefotózni. Majd ha ezt újraindítom, vagy ha majd egy másik lesz itthon, akkor felhasználom a fát. Valami ilyesmi az elképzelés:
01.jpg
A felső tér nekem is üresnek hat, de talán majd a bonsai megnyúlik kicsit, remélhetőleg az acicularis és a tenellus is magasabbra fog nőni. Acicularis nagyon igyekszik felfele.

Csak ötletelek, a világért se akarok beleszólni más dolgába. :oops:
Ugyan már! Mindent meghallgatok! ;) Néha én is mondom a saját véleményem.:D
 
Próbálj meg fa nyesedéket szerezni a keresős topikban, vannak, akik meg szokták nyírni a fáikat. Lehet, hogy akad a közeledben 1-2 gyökértöredék, amit fel tudnál használni ebben. Már ha szeretnél bele fát. :D Pár hét, és úgyis kiderül, hogy mennyire magasra nőnek a növényeid. Tegnap eljátszottam a gondolattal, hogy fejre állítom a fámat, és csinálok belőle "fát", de elvetettem az ötletet, annyira sajnos nem ágas-bogas a teteje, hogy rendes fának nézzen ki.
A jobb oldali fűkupacban el tudok képzelni valami kis fácskát, vagy a bal oldali kőről a fenti képhez hasonlóan egy kinyúlót.
 
A mai mérés:
35488359870_4d70fb9564_z.jpg2017-07-12_02-07-07 by Ákos Zseli, on Flickr
Holnap megjöna vízlágyítóm. Jövő héttől csak visszasózott RO vizet fog kapni az akva... A CO2 szettem még mindig nem került feladásra sajnos. A zselés már abszolút 0. :(
Garnéláimért kicsit aggódom, ma csak 2-t láttam egyszerre. Hogy a többi hova tűnt azt nem tudom. Nem gondoltam volna, hogy 2 literben ennyire el tudnak tűnni. Remélem nem léptek meg. Hullát sem az akiban, sem mellette nem találtam, úgyhogy reménykedem, hogy csak bevették magukat az acicularis erdőbe.
 
Ha hulla nincs, az csak jót jelent. Az enyémeket nem nagyon szoktam látni hazaérkezés után, valamikor 7 óra körül szoktak előjönni, illetve reggel kapirgálnak még aktívan. Próbálj meg valami zöldséget berakni, hátha ráharapnak. Most guava levelet viszek haza, hátha bejön. Meg a pH-nak is jót tesz állítólag.
 
Ha hulla nincs, az csak jót jelent. Az enyémeket nem nagyon szoktam látni hazaérkezés után, valamikor 7 óra körül szoktak előjönni, illetve reggel kapirgálnak még aktívan. Próbálj meg valami zöldséget berakni, hátha ráharapnak. Most guava levelet viszek haza, hátha bejön. Meg a pH-nak is jót tesz állítólag.

Takarítás közben egyre többen lettek. A végén már 6db-ot tudtam összeszámolni, de hogy hol bujkálnak nap közben, az még mindig rejtély. Csak úgy ott lettek miközben kötöztem a mohát. :)
35070699183_fef5785c0d_h.jpg2017-07-12_05-54-01 by Ákos Zseli, on Flickr
Kapott fehér hátteret, de lehet, hogy a fekete jobb lett volna. A sötét garnélák mindenesetre jobban látszanak így. :)
A moha így elsőre felkötözve nem a legszebb, de talán majd alakul.

(A fát persze elfelejtettem lefényképezni. Itthon jutott eszembe. :( )
 
Azt látunk. :D Az a fűcsomó nekem még mindig nagyon tetszik. Láthatóan jól érzi magát ott a sziklák tetején.
És vált is másodpercenként? Nekem W7 alatt, internet explorerrel (utálom, de cégnél csak ez van) nem akar váltani. :(

GA-tól megjött a csomagom! Kaptak etetőtálat a garnélák, hogy a spirulina maradékot könnyen el tudjam távolítani. A szűrőre felkerült a baby protect:
35896989985_95b0764d73_h.jpg20170713_144151 by Ákos Zseli, on Flickr

A mohám már kicsit kevésbé lapos, mint tegnap és a horgászzsinór is alig látszik:
35509000020_b1b8bdfa69_h.jpg20170713_144118 by Ákos Zseli, on Flickr
35765586451_4442f63938_h.jpg20170713_144110 by Ákos Zseli, on Flickr

CO2 szettnek viszont még se híre se hamva.:cry: Ígéret szerint a héten meg kéne jönnie, de mivel még nem kaptam nyomkövetési számot, nem bízom benne, hogy ez így is lesz. :(
 
Zaklasd őket minél gyakrabban, nem szabad hagyni, hogy elfelejtsenek. Így kaptam kollégiumi férőhelyet is. :D
Magánszemély. Múlt pénteken megegyeztünk, hogy nekem kell. Tegnap hívtam, hogy mikorra várjam a csomagot, azt mondta, a héten itt lesz. Kíváncsi elszek...

Lehet, hogy hétfőn mégiscsak újra kellett volna indítanom a zselés rendszeremet.:)
 
Back
Oldal tetejére