• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Első hi-tech 288L

Gondoltam szólok, bár lehet, hogy tudsz róla... Az utolsó képen lévő garnid férges, valószínűleg a többiek is. A megoldás pl. Tremazol.
Természetesen nem tudok róla. :( 2 hónapja léptek életembe a garnélák ennyi idő alatt nem szereztem ismereteket a garnéla betegségekről.

Mit látsz a képen? Az agancsait? Bajuszát? Vagy hol a féreg?
Uhh 8e FT a Tremazol... de ami kell az kell.
 
Természetesen nem tudok róla. :( 2 hónapja léptek életembe a garnélák ennyi idő alatt nem szereztem ismereteket a garnéla betegségekről.

Mit látsz a képen? Az agancsait? Bajuszát? Vagy hol a féreg?
Uhh 8e FT a Tremazol... de ami kell az kell.
A szemei között azok a fehér "szőrök". Nem katasztrófa, együtt lehet élni vele, nagyon súlyos esetben előfordulhat pl., hogy esetleg vedlés közben a garnéla megdöglik ezek miatt. A páncél alatt élnek, így elvileg vedlés során elhagyják a gazdatestet, de visszakapaszkodhatnak akár másik egyedre is.
Tehát nem feltétlen kell a Tremazol, csak egy lehetőség.:) Itt a fórumon is sokaknak van (pl. @ezsolt80 , ha még van), egy kérdést megér akár a Keres topik is.;)
 
A szemei között azok a fehér "szőrök". Nem katasztrófa, együtt lehet élni vele, nagyon súlyos esetben előfordulhat pl., hogy esetleg vedlés közben a garnéla megdöglik ezek miatt. A páncél alatt élnek, így elvileg vedlés során elhagyják a gazdatestet, de visszakapaszkodhatnak akár másik egyedre is.
Tehát nem feltétlen kell a Tremazol, csak egy lehetőség.:) Itt a fórumon is sokaknak van (pl. @ezsolt80 , ha még van), egy kérdést megér akár a Keres topik is.;)
sasszem kolléga kiszúrta a férgeket :)
Hát 288l-re azért már tetemes mennyiség kell a szerből... Ahhoz már meg lehet venni a 25ml-es kiszerelést és két kezeléssel el is fogy. De megnézhetem mennyi van még nekem, a 100ml-es kiszerelés jóval olcsóbb volt, ha érdekel írj privátot és megbeszéljük.
Érdemes megszabadulni a parazitáktól. De ha egy egyeden van akkor akár őt kitenni karanténba és vedlés után visszatenni a helyére, a páncélt és parazitákat kidobni. Ha visszatér a probléma akkor viszont kezelni kéne ;)
 
A szemei között azok a fehér "szőrök".
Szegény ha szenved hát ne szenvedjen, köszönöm, hogy szóltál. Baromi rossz lehet, hogy idegenek integetnek az arcodból a szemed előtt. Oké Ő ezt nem így fogja fel.

De megnézhetem mennyi van még nekem, a 100ml-es kiszerelés jóval olcsóbb volt, ha érdekel írj privátot és megbeszéljük.
Van vagy 40 garnéla én ezt nem tudom kivizsgálni, valamint max 2 hónap múlva vennék még 10 amanót 15 galaxy razbórát. S akkor kezdhetném elölről. Ennek úgy van értelme ha már nem tervezek jövevényt, akkor adjunk neki. Mindenképpen kereslek majd, köszönöm a felvetést.

Azt el tudom képzelni, hogy leeresztem 50%-ig a vizet reggel. Megy a szűrő 6 órát a kezelés ideig az 50%-os vízben - abba jóval kevesebb gyógyszer kell - majd még leeresztek 80%-ot és feltöltöm vízzel.
 
Szegény ha szenved hát ne szenvedjen, köszönöm, hogy szóltál. Baromi rossz lehet, hogy idegenek integetnek az arcodból a szemed előtt. Oké Ő ezt nem így fogja fel.


Van vagy 40 garnéla én ezt nem tudom kivizsgálni, valamint max 2 hónap múlva vennék még 10 amanót 15 galaxy razbórát. S akkor kezdhetném elölről. Ennek úgy van értelme ha már nem tervezek jövevényt, akkor adjunk neki. Mindenképpen kereslek majd, köszönöm a felvetést.

Azt el tudom képzelni, hogy leeresztem 50%-ig a vizet reggel. Megy a szűrő 6 órát a kezelés ideig az 50%-os vízben - abba jóval kevesebb gyógyszer kell - majd még leeresztek 80%-ot és feltöltöm vízzel.
Nem rossz elképzelés hogy leengedsz a vízből a kezelés idejére. Matekozd ki hány ml tremazol kell én meg megnézem van-e annyi ;)
 
A HC gyep felszállt 27 fokban és értelmetlennek tartottam újraültetni mivel ennél csak melegebb lesz.
Mivel új kertész vagyok a hűtés még nincs kidolgozva, parvula mellett döntöttem és azzal beültettem.
A fekete háttér csak egy próba volt. Nem tetszik. De a barna fal mögötte még rosszabb.

Vágásban segítsetek.
Mikor kell elkezdeni vágni a gyökereken a karácsony mohát? Ezt már illene formázni? Túl dundi?
Ez egyébként egy vírus. A parvulából nem tudom kiirtani. Sőt pár kósza moha a kövekre is ragadt, ott hagyom.

Hydrocotyle Tripartita a bal oldalon nagyon elburjánzott bár nagy kedvenc. Fogalmam sincs mennyit vágjak belőle. Meg igazából a szívem szakad meg, merthogy a 50%-a megy kukába?

Köveken látszik, hogy rengeteg a BBA. Átrendeztem a Flow-t, meg rendeltem Lily-t. Idővel szerintem megoldódik.


35901730750_fc511bf85b_k.jpg
 
Hát nem tudom mások hogy csinálják de ez az amazónia mindenhol utat talál magának és mindenképpen ráfolyik a fehér homokra. :(
Ugyan figyelmeztettek, hogy ha nincs határoló szikla akkor ott elől össze fog folyni...reménykedtem ha a gyep megnő megfogja. Nem tudom hogy lesz, mert a 11e Ft-os gyepemet megették az amanók. 50%-a maradt meg.
De ott is lefolyik ahol szikla van szikla hátán.
Az a piros növény elpusztult sajnos. Nevét nem tudom. Túl benőtte a Hydrocotyle Tripartita. Tudtok ajánlani valami kitartóbb pirosat? Jó egy legófigura is, mert valami piros nagyon kell oda. ;)

Vettem egy Co2 reaktort. Aquamedic 1000-es. Nincs már bubi az akváriumban. :) 100%-os a beoldás. Nagyon megszenvedtem vele. Azt leírtam a topicjában nem írom le ide is. De még csöpög. Hétvégén még egyszer nekifutok.

Szikláim egyre fehérebbek algamentesebbek. Aminek nagyon örülök, de az ecset nagyon lassan múlik...bár kezd visszavonulni. Nem tudom, hogy csak a carbo kezelés miatt vagy amúgy is.
Lily-t bekötöttem, fura volt az esőztető után megszokott hatalmas sodrás hiánya. De tudom így a jobb. Beállt a vízfelszín és megjelent a hártya :( Skimmerrel nem akarom rondítani a látványt.
 
Lily-t bekötöttem, fura volt az esőztető után megszokott hatalmas sodrás hiánya. De tudom így a jobb. Beállt a vízfelszín és megjelent a hártya :( Skimmerrel nem akarom rondítani a látványt.
Szia!
Mikor leváltottam az esőztetőt lilyre, én is furcsa fejeket vágtam az áramlás miatt. Mondtam is magamban, hogy hová tűnt? Aztán rájöttem, hogy ott van az, csak épp szépen eloszlik. A mulm szemcsék repkedése meg is szűnt azóta és sok-sok algának nyoma sincs már. Az esőztető nagyon de nagyon felkavart bent mindent, ez mondjuk látszott is a szinte"repülő" növényeken. A zöld pont, szőr, fonál alga elenyésző a csere óta, viszont helyettük megjelent az ecset, amit azért nem értek, mert elméletileg a gyors áramlásban kellene megjelennie és az esőztetőnél nem volt. Érdekes, hogy a lassabb, egyenletesebb áramlatot keltő Lily előhozta. :bored:
Hártya pedig nálam is kialakul a világítási idő végére, de mivel nincs CO2-m (csak a carbo) ez elenyésző mennyiség, amit az estére bekapcsoló levegőztető, reggelre szétoszlat teljesen.
 
Szia!
Mikor leváltottam az esőztetőt lilyre, én is furcsa fejeket vágtam az áramlás miatt. Mondtam is magamban, hogy hová tűnt? Aztán rájöttem, hogy ott van az, csak épp szépen eloszlik. A mulm szemcsék repkedése meg is szűnt azóta és sok-sok algának nyoma sincs már. Az esőztető nagyon de nagyon felkavart bent mindent, ez mondjuk látszott is a szinte"repülő" növényeken. A zöld pont, szőr, fonál alga elenyésző a csere óta, viszont helyettük megjelent az ecset, amit azért nem értek, mert elméletileg a gyors áramlásban kellene megjelennie és az esőztetőnél nem volt. Érdekes, hogy a lassabb, egyenletesebb áramlatot keltő Lily előhozta. :bored:
Hártya pedig nálam is kialakul a világítási idő végére, de mivel nincs CO2-m (csak a carbo) ez elenyésző mennyiség, amit az estére bekapcsoló levegőztető, reggelre szétoszlat teljesen.
Hát az ecsetalgát a Lily nem oldotta meg, csak lejjebb költöztette. Az alsóbb részeket teljesen ellepte fent mintha tisztább lenne. Nem tudom még mit kellene tennem Ecset ellen.
 
Tudod, közben arra gondoltam, hogy az ecsetedés kiváltója nem is a lily, hanem sokkal inkább az esőztető volt, még akkor, amikor használtam. Javítanom kell a korábbi állításom, ezt nem a lily okozza. Csupán véletlen egybeesés volt, hogy az apró pamacsok akkor lettek feltűnőek, amikor elkezdtem használni a lilyt. Valószínűleg korábban ott voltak már ezek, csak nem volt ennyire látványos, plusz őszintén, nem is figyeltem őket annyira, mint mostanában. Most, egy újabb hét elteltével, a számuk nem gyarapodott (inkább csökkent), épp ezért a lilyke kizárható. A maradékot a pénteki vízcserével levadászom, aztán majd egy hét múlva kiderül, hogy mit lépnek. Azt azért hozzáteszem, hogy nálam abszolút kezelhető a helyzet. Nem mondhatnám, hogy olyan sok van belőle. Nem feltétlen zavaróak, csak nem szeretném, hogy ellepjenek. A red moor fáról, a 2-3 carbo kezelés leszedte teljesen. Kiszedhettem volna a fát, és lekaparhattam volna róla, de kíváncsi voltam, hogy milyen a folyamat, ha nem én bántom, hanem a napi carbo. Jelentem hatásos. Látványosan elszíneződik, majd lehull, vagy lelegelik a bent lakók, azt már nem tudom pontosan, de lényeg, hogy már nyoma sincs.
Csak túl leszünk rajta. ..rajta, leszakadt a pajta :woot:
 
36367100110_5bd0832694_z.jpg
36367100110_c1ba06da76_h.jpg
 
Tudod, közben arra gondoltam, hogy az ecsetedés kiváltója nem is a lily, hanem sokkal inkább az esőztető volt, még akkor, amikor használtam. Javítanom kell a korábbi állításom, ezt nem a lily okozza. Csupán véletlen egybeesés volt, hogy az apró pamacsok akkor lettek feltűnőek, amikor elkezdtem használni a lilyt. Valószínűleg korábban ott voltak már ezek, csak nem volt ennyire látványos, plusz őszintén, nem is figyeltem őket annyira, mint mostanában. Most, egy újabb hét elteltével, a számuk nem gyarapodott (inkább csökkent), épp ezért a lilyke kizárható. A maradékot a pénteki vízcserével levadászom, aztán majd egy hét múlva kiderül, hogy mit lépnek. Azt azért hozzáteszem, hogy nálam abszolút kezelhető a helyzet. Nem mondhatnám, hogy olyan sok van belőle. Nem feltétlen zavaróak, csak nem szeretném, hogy ellepjenek. A red moor fáról, a 2-3 carbo kezelés leszedte teljesen. Kiszedhettem volna a fát, és lekaparhattam volna róla, de kíváncsi voltam, hogy milyen a folyamat, ha nem én bántom, hanem a napi carbo. Jelentem hatásos. Látványosan elszíneződik, majd lehull, vagy lelegelik a bent lakók, azt már nem tudom pontosan, de lényeg, hogy már nyoma sincs.
Csak túl leszünk rajta. ..rajta, leszakadt a pajta :woot:
Hát nem tudom, nézd meg a képet. Lilyt mióta betettem minden kövem befeketedett. 2 nagynak a csúcsa világos, de talán azért mert sokszor carbozom.
 
Rossz voltam. 2 hétig nem cseréltem vizet. Így jött össze. Szűrő pre filterét sem tisztogattam 3 hétig. Ez utóbbi tudatos teszt volt.

Aminek piszkosul örülök, hogy az akváriumba egy szem zöldalga nem volt. Eddig azért egy hét elteltével az üvegre oldalról párhuzamosan betekintve lehetett látni a zöld réteget, szemből nem volt zavaró. Most az sem volt.
Ezt az ammóniahiánynak és foszfátszint beállásának tulajdonítom. Azaz most már stabil 1,5 mg/l körüli.

Fonal alga se zargat túlzottan. Hetente feltűnik egy csomó valahol, azt carbóval még aznap lespriccelem és eltűnik.
Egyedül az ecset alga ami kikészít. Minden kövem korom fekete. Kivéve egy amit minden nap carbóval kezelek. Kb 1 hónap alatt sikerült carbóval letisztítanom. Kíváncsi vagyok visszamászik-e rá. Flow-t Lilyvel csökkentettem 3 hete. A Változás nem lesz gyors, de remélem csökkenni fog.

Szűrő piszkosan hagyása nem hozott flow csökkenést, szétszedve se fogadott meglepetés. Takarítás előtt teszteltem a vizet és No2=0, No3=25. Ezek is jók.

Sajnos a co2 reaktor beszerzése óta (óriási cucc) zsúfoltság van az akvárium alatt. Egy kínszenvedés kiszedni a 2 szűrőt és kipucolni.
Maga a reaktor sem kicsi, de a csövek a bypassal foglalnak jelentősen sokat.


Vettem még 24db Galaxy rasborát. Így most már 38-an vannak. Sokkal aktívabb a raj tevékenység.

35929404014_4431402145_k.jpg


35929404014_4431402145_k.jpg
 
:( :( Help, pusztulás van az akváriumomban és nem tudom miért.

2 napja kezdődött 1 db amanóval.

És 5-6 Galaxy most a földön fekszik.A maradék néha nagyokat ugrál.
4 Amanó döglötten fekszik de néha megmozdul, szóval mégsem az.
DC nem mutat semmi extrát.

Van egy vékony hártya az akvárium felett 2 hete, rosszabb mint amit látni szoktunk. Kb mint a szappan a kádban mikor a gyerek fürdik. Dörzsi szivaccsal szépen le lehet fölözni. Talán az nem engedi távozni a co2-t?

Csináltam egy gyors mérést
Temp: 24,5 celsius
PH 6,4
CO2 35
No3 25
No2 0,25
GH 7
KH 15

Bár talán nincs összefüggés épp láttam valami férget úszni és egy rasbora bekapta. 3cm hosszú lehetett (hatalmas), vékony és mint a sikló úszott az akvárium közepén.

Este próbálok képet felrakni.
Kikapcsoltam a co2-t hátha.

DC lehet rossz helyen van mert betettem a sűrű bozótosba és lehet azért zöld, mert ott mindent elhasználnak. Bár jó ideje nem állítottam a co2-n...de talán a hártya....
 
A surface scum az élőlények legnagyobb ellensége! Skimmert oda de izibe. Különben további pusztulások lesznek. Addig is emeld feljebb a lilyt hogy keverje a felszínt jobban.

Nekem pár napja elkoszolódott a skimmer szivacsa, nem pucolta a felszínt, hártya jött, co2 pöfögött tovább. Egy amano reggelre ki is ugrott. Többi is nyugtalan volt. Puceva, tiszta felszín, egy óra múlva mindenki boldog!
 
Back
Oldal tetejére