• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Első hi-tech 288L

:drowning::wtf: Aba bilincs? Egyébként érdekes amit írsz, mert szinte minden szűrőnek ilyen a csőkapcsolata. Nem lehet, hogy vastagabb csövet használsz? Nálam csak a megkeményedett cső okoz néha problémát, de az is bő 1 év után lesz olyan merev, hogy nem zár rendesen.
 
:drowning::wtf: Aba bilincs? Egyébként érdekes amit írsz, mert szinte minden szűrőnek ilyen a csőkapcsolata. Nem lehet, hogy vastagabb csövet használsz? Nálam csak a megkeményedett cső okoz néha problémát, de az is bő 1 év után lesz olyan merev, hogy nem zár rendesen.

Ugyanez jutott eszembe éjjel, volt időm gondolkodni. De én a nevét nem tudtam. Most már csak ki kell deríteni van-e 20-22mm körüli méretben. Obiba árulnak ilyet?

Nem akarom szidni a GA termékeit, de különbséget látok a oase-hez adott cső és a boltban vett között. A bolti nekem olyan hamar felkeményedik, hogy 2,5 hónap után a melegítés se segített. (forró víz) Az OASE cső azon kívül, hogy sötétbarna és emiatt nem látom a koszt benne, rugalmasabb. Levettem ....nyomogattam.

De az oase is ludas. Felszorító gyűrűben nincs tisztességes menet. Olyan rövid, hogy már lefut a menetről mikor odaérne a szorítandó részhez. Határeset.

szerk:
közben meg is találtam
https://www.obi.hu/csatlakozasok-kapcsolok/16-mm-27-mm-es-rozsdamentes-acel-tomlobilincs/p/2327427
 
Utoljára módosított:
Gondolom lehet kapni ott is, és biztos van ilyen méretben is. A GA-ban azért igyekeznek jó ár-érték arányú termékeket adni a saját nevük alatt, de volt már arra példa, hogy váltottak pl. akvárium gyártót, mert nem voltak megelégedve a minőséggel... esetleg jelezd feléjük, lehet, hogy nem egyedi a csőkeményedés problémád, megsértődni biztos nem fognak.
 
Visszatérve a fonalalgás képeimre. Olvasom Viktor s a többiek hozzászólásait a fonalalga topicban:

1. Sok fény
2. Nincs elég CO2
3. Nem megfelelő a biológiai szűrés,
4. Kevés az áramlás és rossz a CO2 eloszlás.
5. Plant csövet ki kell cserélni 6500K-ra

Nálam:
1. 0,8l/W ez nem lehet sok
2. Co2 van a DC szerint dögivel, mindenhol az aksiban (3 bubi / sec)
3, na ez lehet a baj, csak 5x a vízcsere. Venni kell még egyet. Az sajna 3-4 hét.
4, Co2 eloszlás nem rossz körbemértem az akváriumot a DC-vel.
5, Hát lehet, hogy ez is rásegített. Gyárilag 2 db plant cső van benne. Nem tetszett ezért 2 hete 1-re cseréltem. Tovább nő az alga.
 
Szia Cipo!
Szeretnélek megkérni valamire. Az új akváriumom ((120x40x50)+alutető) miatt fontos lenne tudnom az Ody 4x54-s lámpa pontos méretét, mielőtt megvásárolom. Egy ilyet szeretnék beleaplikáni, ha passzol a méret. Lemérnéd nekem, hogy pontosan hány cm a test (a fekete váz hossza kell), peremtől-peremig, a felfogató drót nélkül? Nagyon hálás lennék! Vissza privátozni még nem tudok, mert csak néhány napja regeltem! Köszönöm szépen előre is!
 
Szia Cipo!
Szeretnélek megkérni valamire. Az új akváriumom ((120x40x50)+alutető) miatt fontos lenne tudnom az Ody 4x54-s lámpa pontos méretét, mielőtt megvásárolom. Egy ilyet szeretnék beleaplikáni, ha passzol a méret. Lemérnéd nekem, hogy pontosan hány cm a test (a fekete váz hossza kell), peremtől-peremig, a felfogató drót nélkül? Nagyon hálás lennék! Vissza privátozni még nem tudok, mert csak néhány napja regeltem! Köszönöm szépen előre is!

Szia!
Teljes test hossz 1207 mm drót nélkül. A drót teljesen kihúzható és eltávolítható. Eleve úgy szállítják, hogy fordítva van betéve, mert kevesebb helyet foglal. Csavarozás nélkül kihúzható.

Nekem is 120-as az akvárium és keretes. (aquadepo) Drótra nem lenne szükség, de anélkül előbb utóbb belepottyan.
 
Köszönöm szépen, nagyon rendes vagy! Belepottyan? Az akváriumra utólag rátehető alutetőnek a belső peremén (sín) elméletileg fixen megtámaszkodna és nem tudna sehogysem megfürödni. Ezekben a tetőkben egyébként is egy lámpatest (vagy kettő) csúsztatható. Ezzel a mérettel (1207mm)tologatni lehetne benne és max felemelni, ha útban van (pl nagy takarításnál). Az ilyen alumínium tető szettek (világítással) általában drágák, de ha külön vásárolom csak a tetőt üresen és bele egy ilyen Odyt, még mindig félárban leszek, pláne, hogy a fix tetőméretben nincs is a szabványos 54w-os fénycső méret ami 120cm-s hosszal párosulna, csak 39W. Kérdéses, hogy a lámpa bírni fogja-e, hogy egy zárt térbe kerül? Ha jól látom pont oldalt van a szellőzője, amit az alukeret feszesen elzárna :( Jövőhéten elmegyek és belepróbálom a képzeletbeli Ody lámpámat így, hogy most már tudom a pontos méretét. Köszönöm még egyszer! Minden jót kívánok!
 
Köszönöm szépen, nagyon rendes vagy! Belepottyan? Az akváriumra utólag rátehető alutetőnek a belső peremén (sín) elméletileg fixen megtámaszkodna és nem tudna sehogysem megfürödni. Ezekben a tetőkben egyébként is egy lámpatest (vagy kettő) csúsztatható. Ezzel a mérettel (1207mm)tologatni lehetne benne és max felemelni, ha útban van (pl nagy takarításnál). Az ilyen alumínium tető szettek (világítással) általában drágák, de ha külön vásárolom csak a tetőt üresen és bele egy ilyen Odyt, még mindig félárban leszek, pláne, hogy a fix tetőméretben nincs is a szabványos 54w-os fénycső méret ami 120cm-s hosszal párosulna, csak 39W. Kérdéses, hogy a lámpa bírni fogja-e, hogy egy zárt térbe kerül? Ha jól látom pont oldalt van a szellőzője, amit az alukeret feszesen elzárna :( Jövőhéten elmegyek és belepróbálom a képzeletbeli Ody lámpámat így, hogy most már tudom a pontos méretét. Köszönöm még egyszer! Minden jót kívánok!

Tudsz linkelni egy ilyen alutetőt amiről beszélsz? Az enyémben a sin amiről beszélsz 2mm. Csak lélektani jelentősége van. A benne lévő lámpatestnek van pereme ami kilóg. Demondom nem tudom a te alutetőd milyen. De miért akarsz alutetőt? Zárni egy ilyet nem szabad. Kell neki a szellőzés. +5 fok minimum a tető levétele nyáron.
Persze ha folyamatosan légkondis helyiségben van akkor tök mindegy. Én csak azért ragaszkodom hozzá, mert az előző szétdőlt (juwel). AMúgy csak hátránya van.

- melegít
- a lili pipe-ok nem elég hosszúak még a tetőt is kikerülni
- a szűrők felakasztható része pont úgy nem elég hosszú és minden máshova kerül emiatt.

Én kerülném mint a veszett madár.

120-as az aksid amire lesz alutetőd?? Abba alutetővel se hiszem, hogy belefér a 120,7. Talán 118 ami belefér.
 
Tudsz linkelni egy ilyen alutetőt amiről beszélsz? Az enyémben a sin amiről beszélsz 2mm. Csak lélektani jelentősége van. A benne lévő lámpatestnek van pereme ami kilóg. Demondom nem tudom a te alutetőd milyen. De miért akarsz alutetőt? Zárni egy ilyet nem szabad. Kell neki a szellőzés. +5 fok minimum a tető levétele nyáron.
Persze ha folyamatosan légkondis helyiségben van akkor tök mindegy. Én csak azért ragaszkodom hozzá, mert az előző szétdőlt (juwel). AMúgy csak hátránya van.

- melegít
- a lili pipe-ok nem elég hosszúak még a tetőt is kikerülni
- a szűrők felakasztható része pont úgy nem elég hosszú és minden máshova kerül emiatt.

Én kerülném mint a veszett madár.

120-as az aksid amire lesz alutetőd?? Abba alutetővel se hiszem, hogy belefér a 120,7. Talán 118 ami belefér.

Igazából a gyártó rugalmas, sztem megoldaná bárhogyan a tetőt. Idézem őket: -mert az egyedi gyártásokat nem nyűgnek, hanem kihívásnak vesszük.
A tető csak ott 120, ahol felül az akvára + lefelé 38mm-t, a felső része, ha csak 1-2cm-t nyúlik jobbra/balra, hopp, már benne is van Odyka :)
Tetőhöz ragaszkodásom: Gyerkőc, igen gyagya macska, halvesztés. (tudom miről beszélek ez ügyben hidd el nekem kell a tető)
Szűrő bevezetéseket oda rakják, ahová csak akarom, ezáltal oldalra lilikét is tehetek, ha épp oda is készíttetek egy bevágást (marást), továbbá mások, egyedi lilit is készítenek ám, ami 90fokkal el van fordítva a végén és így már hátulról, a szűrőcsövek felől is betehető :)
+5 fok = ventilátor a tetőbe :)

upsz a link lemaradt! Keresd Aquamorf kft néven, nem tudom szabad e linkelni. Taksonyi cég!
 
Igazából a gyártó rugalmas, sztem megoldaná bárhogyan a tetőt. Idézem őket: -mert az egyedi gyártásokat nem nyűgnek, hanem kihívásnak vesszük.
A tető csak ott 120, ahol felül az akvára + lefelé 38mm-t, a felső része, ha csak 1-2cm-t nyúlik jobbra/balra, hopp, már benne is van Odyka :)
Tetőhöz ragaszkodásom: Gyerkőc, igen gyagya macska, halvesztés. (tudom miről beszélek ez ügyben hidd el nekem kell a tető)
Szűrő bevezetéseket oda rakják, ahová csak akarom, ezáltal oldalra lilikét is tehetek, ha épp oda is készíttetek egy bevágást (marást), továbbá mások, egyedi lilit is készítenek ám, ami 90fokkal el van fordítva a végén és így már hátulról, a szűrőcsövek felől is betehető :)
+5 fok = ventilátor a tetőbe :)

upsz a link lemaradt! Keresd Aquamorf kft néven, nem tudom szabad e linkelni. Taksonyi cég!


Oké, nem lebeszélni akarlak, hanem csak, hogy végiggondold és még előtte csapja a homlokodra ne utólag. :) Főleg, hogy nekem is az van, okkal.
Halak kiugrálása nem fog megtörténni ennél a lámpánál. Kiugrálások esete 99%-ban az, hogy éjjel sötét van hozzáér valaki, megijed és olyat sprintel mint még sosem. Mindenki meséli, hogy a holdfényeffekt ami benne van ezt megoldja. Sokan mesélnek róla, hogy megszűnt az ugrálás.

Arról nem beszélve, hogy az embernek leesik az álla a látványtól. A kékes színbe úszó gyönyörűségtől.
 
Erősen gondolkozom rajta, napok óta töprengek a nyitottságon. Még az is lehet, hogy leszavazom a tetőt. Mindenesetre egy misét megér. Jövőhéten elmegyek és megnézem az alutetőt, mert eddig csak képről láttam. Ha nem oké, nem tetszik vagy nem fér bele az Ody, akkor valszeg nyitott marad az aki, aztán majd kiderül, hogy úgy marad-e vagy házi barkács lesz belőle. Amúgy ez a holdfény effektus nem kedvez az algínóknak? (alga)
 
Pár napja azon gondolkodtam lesznek-e valaha még a köveim algamentesek és nyers eredeti kékesszürke színűek. Vagy mindig csak épphogy nem mohás lesz. Erre mára virradóra az egyik szikla csúcsa elég nagy foltba mohátlanítódott. Ennek mi a fene lehet az oka? De nem úgy hogy egyre kevesebb és kevesebb hanem valami vegyi dolog történhetett ott mert a nyers sziklát látom már csak. Képen nem annyira látványos mint a valóságban.

Köze lehet annak, hogy oda raktam egy gyökeret átmenetileg, mert a mohát le akarom venni róla és addig nem akartam kivenni az akváriumból? Mitől tűnt el egy foltban ilyen erősen látványosan az alga? Nem kezeltem semmivel ott. Esetleg a gyökér oda irányítja a co2-t amit a flow pont odakever? Passz. Valakinek ötlete?

Ma rendeltem meg a GA-tól a második szűrőm és rengeteg Mátrixot és bioriót, így az 5x vízcsere végre felmegy 10-re, viszlát ammónia viszlát alga (remélem).

Jobbra fent a nyers sziklacsúcs:
34778551693_548c7719d6_h.jpg
 
3 helyen nagy foltokban felemelkedik a HC. Ezzel lehet valamit kezdeni? Képtelenség visszadugdosni az amazoniába a gyökereit. De inkább azt mondom a HC mindig mindenhol felemelkedik, csak idő kérdése. Mitől marad ez a helyén? Kezdem megutálni és erősen agyalok, hogy lecserélem parvula-ra.

Milyen gyakran kell vágni? 2. hétben vágtam először és most a negyedik héten is úgy érzem itt az ideje. Gondolom nem hetente kell.

Holnap hozom a GA-ból a második Oase 600-as szűrőt. Azt tervezem, külön járatom pár napig egy gyerekkád akváriumos használt vízben. A biorio fehér pora ne az akváriumba ömöljön halak és rákok közé. Aztán a végén a másik szűrőből átteszek 1 rekesz bacival teli mátrixot az újba, hogy legyen honnan leszakadjon és áttelepüljön. Ez így értelmes gondolat?
 
Nem nagyon válaszol senki a kérdéseimre pedig még mindig fennáll:
- Nagy foltokban felemelkedik a HC. Ezzel lehet valamit kezdeni? Képtelenség visszadugdosni az amazoniába a gyökereit. HC gyakorlatilag mindig likvidálja magát. Hol itt hol ott. Mintha az aprószemű amazónia nem lenne neki megfelelő talaj. Kb 1cm magas az aprószemű, alatta meg a nagyszemű 3-8 cm magasan. Ha megnő szépre azonnal felszáll. Mit rontottam el? Vacak az ADA talajom? Két hetente vágom. Gondolom gyakrabban nem kell.

Tegnap beszereltem a második OASE Biomaster 600-ast, hatalmas örömre. Sajnos a bacik elszaporodására heteket kell várni, szóval az eredmény nem lesz azonnali. 4L Mátrix-al töltöttem fel és 1L Birorioval. Amit kicsit szellőssé tettem pár Oase gyári szűrőgolyóval. @danyi03 mondta, hogy a biorió veszettül le fogja vinni a PH-t. 1 nap alatt semmit nem vitt le. Majd kiderül. Még maradt 1 L ha nem viszi le a PH-t akkor azt is berakom a másik szűrőbe.
 
Ha a HC-vel gond van, ami általában elég gyakori kezdőknél, akkor két dolgot érdemes megnézni.
Hőmérséklet ne legyen több mint 25 celisus!
A CO2-t sokkal pontosabban kell beállítani és figyelni kell, hogy az akvárium alsó harmadában (ahol a gyep van) is elég legyen belőle. Ezen a legtöbben elhasalnak.
Persze a fény is fontos.

A fenti fotók alapján a HC elég gyengusz. Aprók a levelek, nem elég tömött. Lehet kevés a fény.
Elemelkedik az aljzatból, valószínűleg túl meleg a víz.
Zöld, és nem sárgul így valószínűleg a CO2 segít, de szerintem még kevés. Emeld meg.

Mintha az aprószemű amazónia nem lenne neki megfelelő talaj

Ennél jobbat ma nem nagyon találsz :) Én épp most döntöttem Guiness rekordot a benti 240-es akváriummal tarthatóság terén. :)
Most múlt 10 hónapos az akvárium és még mindig nagyon baba. Általában sok fény mellett 7-8 hónap és vége.

Visszatérve az akváriumodra. Szedd szét szálakra a növényt. És ültesd be rendesen. Nem baj, ha csak a vége látszik ki a növénynek. Csomókban ültetve mindig feljön majd.
 
Ha a HC-vel gond van, ami általában elég gyakori kezdőknél, akkor két dolgot érdemes megnézni.
Hőmérséklet ne legyen több mint 25 celisus!
A CO2-t sokkal pontosabban kell beállítani és figyelni kell, hogy az akvárium alsó harmadában (ahol a gyep van) is elég legyen belőle. Ezen a legtöbben elhasalnak.
Persze a fény is fontos.

A fenti fotók alapján a HC elég gyengusz. Aprók a levelek, nem elég tömött. Lehet kevés a fény.
Elemelkedik az aljzatból, valószínűleg túl meleg a víz.
Zöld, és nem sárgul így valószínűleg a CO2 segít, de szerintem még kevés. Emeld meg.



Ennél jobbat ma nem nagyon találsz :) Én épp most döntöttem Guiness rekordot a benti 240-es akváriummal tarthatóság terén. :)
Most múlt 10 hónapos az akvárium és még mindig nagyon baba. Általában sok fény mellett 7-8 hónap és vége.

Visszatérve az akváriumodra. Szedd szét szálakra a növényt. És ültesd be rendesen. Nem baj, ha csak a vége látszik ki a növénynek. Csomókban ültetve mindig feljön majd.

Köszönöm a választ.
Hőmérséklet múlt heti kánikulában felment 25 fokra de eddig 23-24 volt. Ez azért nem végzetes. Emeletes kertesház és az összes meleg felmegy az emeletre ezért ott fent van meleg itt lent az aksinál marad 25-26 majd augusztusban is. Főleg, hogy fent majd megy a légkondi. Tudom ez is sok, de akkor bekapcsolom a ventilátort. 25 foknál még nem terveztem, de akkor bedugom.

Fény 0,8W/l ami akár elég is lehet, de 60cm magas és lehet itt megbukik.
1 hónapos amit a képen látsz. Szebbnek kellene lennie ennyi idő alatt?

Jaj mi az, hogy 7-8 hónap és vége? Ezt kérlek fejtsd ki.

Parvula jobb lenne ilyen körülmények között? Az kényesebb vagy igénytelenebb?

CO2: atomizert beiktattam tegnap, s látni, hogy a flow-al jobban elterül. Majd kiderül jobb lett-e a CO2.
 
A biorio fehér "pora" pedig a baktérium kultúra
Igen tudom mi az a por. Vajon mennyi idő kell egy akváriumba helyezett friss szűrőnek (van már egy másik), hogy elszaporodjanak benne a bacik?
2 hét? Két hónap? Külön kezelést nem kapott. 4 L mátrix 1 L Biorio van benne.
 
Back
Oldal tetejére