• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Első hi-tech 288L

A boltban GA tápok mellé már nem toljuk a fosfot. Mondjuk az utóbbi időben az ADA tápozásunk mellől is elhagytuk.

Persze nyilván más egy otthoni körülmény ahol a sok ablak, világos nappali stb bezavar, de ki kell próbálni mit ad hozzá vagy látszik-e egyáltalán bármilyen javulás ha külön is adagolsz. Ha nem, akkor el lehet hagyni.

Ezt mindig is kérdezni akartam a bentiekkel mennyit foglalkoztok? Vízcserén, metszésen kívül szoktatok nagy időráfordításos dolgot csinálni? Pl algakapargászás stb. Vagy ha egyszer beállt akkor nem történik meg ilyen?
 
Az ideális a 10:1 arány. Tehát ha 15 mg/ml a nitrátod, akkor ahhoz 1,5 mg/l foszfát kell

Végre valahol olvasok a vasról. Mérem mint a hülye de nem akar elmozdulni a 0,01-ről. Erre ez a wiki is ezt ajánlja.

106 C
16 N
1 P
0.1-0.001 Fe
 
Végre valahol olvasok a vasról. Mérem mint a hülye de nem akar elmozdulni a 0,01-ről. Erre ez a wiki is ezt ajánlja.

106 C
16 N
1 P
0.1-0.001 Fe

ez nem növényes akvarisztikai ajánlás ;) 0,05-0,5 között tartjuk, 0,1-0,25 az ideális
 
ez nem növényes akvarisztikai ajánlás ;) 0,05-0,5 között tartjuk, 0,1-0,25 az ideális

GA: Co2 mellett 20l-hez 1ml-t tanácsolnak. 288L = 14,4ml

Ennyit szoktam belespriccelni a mikro és makroból. Növelnem kellene a microt?????

S miért ilyen alacsony a vasam ha van benne 3 db vasfa?
:ROFLMAO:
 
Ezt mindig is kérdezni akartam a bentiekkel mennyit foglalkoztok? Vízcserén, metszésen kívül szoktatok nagy időráfordításos dolgot csinálni? Pl algakapargászás stb. Vagy ha egyszer beállt akkor nem történik meg ilyen?

Igyekszünk olyan bevált módszerekkel dolgozni, hogy sokat egy akváriummal se kelljen foglalkozni.
Ha alga van gyorsabb, ha rájössz miért van, mintha nekiugranál irtani. + algaevők + ideális körülmény sokat segít.
 
GA: Co2 mellett 20l-hez 1ml-t tanácsolnak. 288L = 14,4ml

Ennyit szoktam belespriccelni a mikro és makroból. Növelnem kellene a microt?????

S miért ilyen alacsony a vasam ha van benne 3 db vasfa?
:ROFLMAO:

Mennyi vizet cserélsz?

Biztosan nem adnék többet, nincsenek extra sprinter növényeid, se nagy tömegű vörösek, jó ez így szerintem. (Valszeg itt is a talaj a ludas...)
 
Mennyi vizet cserélsz?

Heti 50%.
Most az algalekaparás után amikor hatalmas lepedékeket kapartam le 70% volt. De mindig 0,01-et mértem. Vízcsere utáni napon is meg vízcsere előtti percben is.
 
Utoljára módosított:
Kövekhez nincs valami elektromos fogkeféhez hasonlító tisztító? Ez a fogkefével dörzsölöm nekem nem jött be. 2 óráig tartana ha tényleg megcsinálnám, de nem tehetem mert az amazóniában billeg a kő és széttúrja. Már nagyon sajnálom, hogy nem hungarocelleztem alá a köveket.
 
Kövekhez nincs valami elektromos fogkeféhez hasonlító tisztító? Ez a fogkefével dörzsölöm nekem nem jött be. 2 óráig tartana ha tényleg megcsinálnám, de nem tehetem mert az amazóniában billeg a kő és széttúrja. Már nagyon sajnálom, hogy nem hungarocelleztem alá a köveket.
Le tudod ereszteni - szinte - teljesen a vizet? Megpróbálhatnál egy ecsetes kezelést...
 
Jól sejtem, hogy ez magas CO2-t jelent?
3 bubira emelve ez a szín van az akvárium diffuzorral ellentétes oldalán. Fonal alga piszok nagy már mindenhol kivéve a diffuzorral ellentétes oldalon..
35198707891_e11e7032c0_b.jpg
 
Ezer köszönet mindenkinek.

Zöld és barna alga megszűnt azzal, hogy a világítás 12h-t levettem kettészedve 8+6 órára. GA M&M's-el nem spóroltam, valamint a Po4-et is felemeltem az No3-hoz passzintva. 1 hét elteltével sehol nincs GSA vagy GDA, max ha az üvegre ránézek síkban látom azért, hogy nagyon enyhén zöld, de ez már nem érdekel. Ha meglesz a második szűrőm és az 5* vízcsere felmegy 10-re akkor csökken az ammónia és szerintem ez is felszámolódik

Köszi, köszi, köszi. Nem tudok elég hálás lenni.

Most a következő lépcső a fonalalga ami teljesen elárasztja a kubát (HC), meg igazából mindent.

Ahol a gyökér árnyékol egy kicsit ott nincs egyedül fonalalga.
Dolgozik az ügyön 14 amano és 14 Red cherry. Tudom ez még nagyon kevés, de kifutottam a pénzemből.
 
Kell kezdenem valamit azzal, hogy mindent befed a fonalalga? Én ezt nem tudom kiszedni a cuba közül.Vagdosni próbáltam ami kilóg, de kocsonyás és semmi értelme.
35282803601_a46c4919fe_h.jpg
IMG_2682[/url] by István Varró, on Flickr[/IMG]35282803601_a46c4919fe_h.jpg
35282808001_1d82a8eb14_h.jpg
 
Ma megtörtént a katasztrófa amitől minden nap félek.
Mióta összeszereltem az OASE Biomaster 600-at azon parázok, hogy a csövek leesnek a csonkról.
Lehet minden szűrő ilyen, de a rászorító csavar letolja a csonkról. Letolás közben a dudorra szorítaná. De kb 2 hét múlva a megkeményedik a kitágított cső inkább lecsúszik kifelé ha picit meglököm. Elzáráskor elfordul a csonk 90 fokban. Tehát jelentős mozgatásnak van kitéve. Csak elzárva lehet kivenni a pre-filtert. Leugrott a kifolyó ág amiből brutál tempóval todult az egész akvárium vize a parkettára. A befolyó ág is megindult mert így már nem zár a leemelhető mini felső rész. Szóval jobbra is balra is ömlött a víz.
gondolom holnapra felpúposodik az egész parketta és 200e lesz a parkettázás, de csak pár hónapra mert gondolom ez rendszeresen előfordul. Tehát ennek az oase szűrőnek a fenntartása éve 1-2 millába benne lesz.

S most akartam venni még egyet
 
Back
Oldal tetejére