• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Első hi-tech 288L

Eleocharis parvula-t nagyon apróra vágjad majd és jól elosztva ültesd szét! Nekem sikerült nagyobb csomókban lerakni és úgy nem terjeszkedik olyan gyorsan :( Kiszedni már nincs erőm, mert sok vízbe nehéz ültetni.
 
Szia! Mindenképpen csinálj fotót folyamatosan a layoutról, mert merev fotón sokszor nagyon mást mutat az összkép mint élőben, és ha nem vagy rest feltölteni, itt vannak komoly szakemberek, akik csak 1-2 kő elmozdításával már is komoly változást eredményezhetnek :)

Igazad volt, megláttam ezt a fotót és láttam mennyire alacsonyan van a főszikla. Ugyan emelvényt nem használtam ezért csak egy 5-8cm tudtam emelni rajta, hogy ne folyjon le a domb, de már az is sokat segített az eredményen. A gyökér nincs benne ami a jobb oldali szigetet fogja uralni.

Bocsi a mobilos képekért, de készítettem tükörreflexessel is, de sehol nem találom a kártyaolvasót. Lehet kipróbálom először, hogy wifis a gép.

34749924201_d875be8b1b_c.jpg
 
Igazad volt, megláttam ezt a fotót és láttam mennyire alacsonyan van a főszikla. Ugyan emelvényt nem használtam ezért csak egy 5-8cm tudtam emelni rajta, hogy ne folyjon le a domb, de már az is sokat segített az eredményen. A gyökér nincs benne ami a jobb oldali szigetet fogja uralni.

Bocsi a mobilos képekért, de készítettem tükörreflexessel is, de sehol nem találom a kártyaolvasót. Lehet kipróbálom először, hogy wifis a gép.

View attachment 31991
Jó lesz ez! (y) Mindenképpen kellene majd az összkép a gyökérrel :)

Az elválasztó mögött a kis ösvény bal oldalán "rendezői bal", ott hogy fog megmaradni az Amazonia? Tudom nem egy manado, de onnan legurul még ez is, ha egy picit megtúrod! Ha lesz időd oldalról is lőj nekünk egy képet. És kérlek ne kapkodd el! Légy türelemmel, míg a kollégák válaszolnak :) nézz rá többször, más szemszögből is, kérdezd meg a körülötted lévőket, keresd az aranymetszést ;)
Amúgy én ehhez tökhülye vagyok, így mérnök létemre a matematikát hívtam segítségül (NEMRÖHÖG) :D
17976829_1455965124424323_1314120078_o.jpg
 
Az elválasztó mögött a kis ösvény bal oldalán "rendezői bal", ott hogy fog megmaradni az Amazonia? Tudom nem egy manado, de onnan legurul még ez is, ha egy picit megtúrod! Ha lesz időd oldalról is lőj nekünk egy képet.
View attachment 32021


Sziklák miatt nem gurul onnan le. Persze igazad van valamennyi itt ott le fog. Úgy képzeltem a nagyját kiszedem csipesszel a többit meg lefedem egy újabb rétek fehér homokkal miután a HC már belepte az amazóniát.

34727103242_462e85183c_h.jpg
 
Áááááááááááááááá a red moor úszik a vizen. Bazzz ez hogy mehetett ki a fejemből???? Nem áztattam be. Még a damilt is eltépte, az egész kompozíció oda. Röhögni ér.

View attachment 32053
Nincs olyan nagy baj :) Ha maradt seiryu, gondolom igen, azzal próbáld meg lesúlyozni. És akkor majd itt kiázik, viszont az 2-3 hét!! Ha nem maradt, akkor keress bármilyen, mondjuk folyami nagyobb követ, amit a háztartási sósav nem pezsget iszonyúan és azzal simán tudsz súlyozni. Nem olyan nagy a gyökér, hogy sok kő kelljen.
Áramlás szepontjából a CO2 beoldást jó lenne a kifolyóval szembe rakni, illetve egy oldalra tenni a 2 ágat, amíg nincs két szűrő ;)
 
Nincs olyan nagy baj :) Ha maradt seiryu, gondolom igen, azzal próbáld meg lesúlyozni. És akkor majd itt kiázik, viszont az 2-3 hét!! Ha nem maradt, akkor keress bármilyen, mondjuk folyami nagyobb követ, amit a háztartási sósav nem pezsget iszonyúan és azzal simán tudsz súlyozni. Nem olyan nagy a gyökér, hogy sok kő kelljen.
Áramlás szepontjából a CO2 beoldást jó lenne a kifolyóval szembe rakni, illetve egy oldalra tenni a 2 ágat, amíg nincs két szűrő ;)
Jo segitseg a hsz- ben. Annyit javitanek azert rajta, hogy nem fontos a sav teszt, mivel a seiryunal semmi nem kemenyit jobban. A gepeszet elhelyezese viszont ugy jo ahogy javasoltad.[emoji106]
 
Na este már nem volt kedvem fórumozni. Lesúlyoztam de csak annyira, hogy minden része víz alatt legyen. Ha 2 hét alatt nem marad lent magától, kiveszem, nekem nem kellenek lekötözött fák.
10 éve a vasfa azonnal lemerült. De mivel 1 hét alatt azonnal beszintezte a vizet a második low-techbe már nem is tettem bele. Seachem Purigen ezt majd megoldja, ma már nem félek tőle. Volt bennem egy gonoszan lapuló téves tudás, hogy "értek" a fákhoz nem is mozdult rá az agyam, hogy sikáláson kívül mást is kéne vele csinálni. pfffff

Betettem a drop check-et mint a képen is látsztik, éjjel leesett a tartalma félig ürítésre került a vízbe. A reagens miből van? Ez az 0,5 ml ami kiment okoz valamit a vízben?

DC rögzítése egy vicc.. Préseljem bele az üveg bütyköt a tapadókorongba. :( Szerencsére volt egy másik tapadókorong abban rendesen rögzült. Remélem kitart.

Tanács általánosan, hogy 30-60ppm co2 kell egy akváriumhoz. Mindenhol ezek a számok vannak, de még inkább a 30. Ezeket sosem értettem, hogy kellhet egy nanoba is meg egy úszómedencébe is ugyanannyi. Nekem 288L-nél 60 ppm-nél kék az indikátor. Értelemszerűen 4 óra után is.
90-re felvettem és végre bezöldült. Pedig ha megnézed a képet pont felette van.
 
Tanács általánosan, hogy 30-60ppm co2 kell egy akváriumhoz. Mindenhol ezek a számok vannak, de még inkább a 30. Ezeket sosem értettem, hogy kellhet egy nanoba is meg egy úszómedencébe is ugyanannyi. Nekem 288L-nél 60 ppm-nél kék az indikátor. Értelemszerűen 4 óra után is.
90-re felvettem és végre bezöldült. Pedig ha megnézed a képet pont felette van.
A ppm az a koncentrációt jelenti, szerintem kevered a bps(bpm)-mel :)
ppm=mg/l Ebből általában a 30 az optimális, mérettől függetlenül.
bpm=bubi/minute (legalábbis itt). Ekkora akváriumnál ez a szám általában 150+ De ezt buborékszámlálója válogatja...

Kell oda az a fa? ;)
 
Nincs olyan nagy baj :) Ha maradt seiryu, gondolom igen, azzal próbáld meg lesúlyozni. És akkor majd itt kiázik, viszont az 2-3 hét!! Ha nem maradt, akkor keress bármilyen, mondjuk folyami nagyobb követ, amit a háztartási sósav nem pezsget iszonyúan és azzal simán tudsz súlyozni. Nem olyan nagy a gyökér, hogy sok kő kelljen.
Áramlás szepontjából a CO2 beoldást jó lenne a kifolyóval szembe rakni, illetve egy oldalra tenni a 2 ágat, amíg nincs két szűrő ;)

Szűrős dolgot kicsit kifejted, amatőr logikámnak mindenhol ellentmond.
Ha bejön majd a második szűrő a képbe (az kb 2 hónap) akkor mindegyik szűrő saját oldaláért felel majd. De amíg egy van addig csinálnék kereszthuzatot, hogy a túlvégén ne alakuljon ki álló víz. Mégiscsak 120 cm.

CO2 alapból fel száll és nagyrésze felhasználás nélkül távozik. Úgy gondoltam egyből a befolyóval belököm a HC-k fölé a bubikat. Miért jó a befolyó ágat a legtávolabbra tenni, hogy a bubik zavartalanul mehessenek felfelé?
 
Na este már nem volt kedvem fórumozni. Lesúlyoztam de csak annyira, hogy minden része víz alatt legyen. Ha 2 hét alatt nem marad lent magától, kiveszem, nekem nem kellenek lekötözött fák.
10 éve a vasfa azonnal lemerült. De mivel 1 hét alatt azonnal beszintezte a vizet a második low-techbe már nem is tettem bele. Seachem Purigen ezt majd megoldja, ma már nem félek tőle. Volt bennem egy gonoszan lapuló téves tudás, hogy "értek" a fákhoz nem is mozdult rá az agyam, hogy sikáláson kívül mást is kéne vele csinálni. pfffff

Betettem a drop check-et mint a képen is látsztik, éjjel leesett a tartalma félig ürítésre került a vízbe. A reagens miből van? Ez az 0,5 ml ami kiment okoz valamit a vízben?

DC rögzítése egy vicc.. Préseljem bele az üveg bütyköt a tapadókorongba. :( Szerencsére volt egy másik tapadókorong abban rendesen rögzült. Remélem kitart.

Tanács általánosan, hogy 30-60ppm co2 kell egy akváriumhoz. Mindenhol ezek a számok vannak, de még inkább a 30. Ezeket sosem értettem, hogy kellhet egy nanoba is meg egy úszómedencébe is ugyanannyi. Nekem 288L-nél 60 ppm-nél kék az indikátor. Értelemszerűen 4 óra után is.
90-re felvettem és végre bezöldült. Pedig ha megnézed a képet pont felette van.
A DC jelenlegi helyén, teljesen áramlásmentes helyen van, így simán lehet kék. A kifutott mennyiség semmilyen mértékben nem befolyásol ennyi vizet. Másrészt a ppm az koncentrációt takar, tehát mindegy a medence mérete. :)
@Jopet megelőzött ;)
 
A ppm az a koncentrációt jelenti, szerintem kevered a bps(bpm)-mel :)
ppm=mg/l Ebből általában a 30 az optimális, mérettől függetlenül.
bpm=bubi/minute (legalábbis itt). Ekkora akváriumnál ez a szám általában 150+ De ezt buborékszámlálója válogatja...

Kell oda az a fa? ;)

Hát persze, hogy keverem (ppm). :D nem is tudtam mit jelent, azt hittem a bubi per másodper angol hivatalosabb megfelelője. :D Nem tudtam, hogy koncentrátum, akkor ez teljesen okés. De hogy a fenébe lehet mérni koncentrátumot? CO2 teszten ilyen számok vannak?

Hát ha hiszed ha nem ugyanez pörög a fejembe, kell oda ez a gyökér? A kevesebb néha több, lehet a fele is elég vagy az egész kikerül.....ráadásul vasfa keverve red moor-al... bah. Végiggondoltam én ezt?
Most hagyom, várom, hogy belepje a karácsonymoha aztán majd fél év múlva kiderül.
 
Ha a szuresed azaz aramlatod jol van belove hiaba van a legtavolabbi reszen a difi a learamlo viz lent kel hogy tartsa a bubikat beoldasig. Ha 2 szurod van azt is egymas melle tennem ugyan abba az iranyba igy konnyebben forgatja a vizet a bubikra. 120cm nem hosszu. Ha nem tolja le a flow a co- t gyenge a flow. ( vagy a szuro)
 
Hát persze, hogy keverem (ppm). nem is tudtam mit jelent, azt hittem a bubi per másodper angol hivatalosabb megfelelője. Nem tudtam, hogy koncentrátum, akkor ez teljesen okés. De hogy a fenébe lehet mérni koncentrátumot? CO2 teszten ilyen számok vannak?
Ha ezt hitted (/sec), akkor durván tolod a CO2-t a 90-nel :D Bocs, kötekedek csak, de számoknál illik odafigyelni, főleg ha másoknak segítünk. Nyilván percre gondoltál a 90 megadásánál, mégis másodpercet írsz.
Vannak a koncentráció mérésére megfelelő műszerek, de itt az akvarisztikában többnyire csak számoljuk azt. E szerint: https://akvakertesz.hu/threads/a-misztikus-co2-tablazat-mennyi-co2-kell-az-akvariumba.4176/

Ja és nagyon fasza a bútor is, csak be ne gyújts :)
 
Utoljára módosított:
Ha ezt hitted (/sec), akkor durván tolod a CO2-t a 90-nel :D Bocs, kötekedek csak, de számoknál illik odafigyelni, főleg ha másoknak segítünk. Nyilván percre gondoltál a 90 megadásánál, mégis másodpercet írsz.
Vannak a koncentráció mérésére megfelelő műszerek, de itt az akvarisztikában többnyire csak számoljuk azt. E szerint: https://akvakertesz.hu/threads/a-misztikus-co2-tablazat-mennyi-co2-kell-az-akvariumba.4176/

Ja és nagyon fasza a bútor is, csak be ne gyújts :)

Ahh persze, hogy perc, igen félreírtam. :)
Azt a co2 táblázatot már sokszor megnéztem és nekem továbbra is a misztikus kategóriába esik. :D maradjon is ott, maradok a DC-nél meg a bubiszámolásnál.
 
Szűrős dolgot kicsit kifejted, amatőr logikámnak mindenhol ellentmond.
Ha bejön majd a második szűrő a képbe (az kb 2 hónap) akkor mindegyik szűrő saját oldaláért felel majd. De amíg egy van addig csinálnék kereszthuzatot, hogy a túlvégén ne alakuljon ki álló víz. Mégiscsak 120 cm.

CO2 alapból fel száll és nagyrésze felhasználás nélkül távozik. Úgy gondoltam egyből a befolyóval belököm a HC-k fölé a bubikat. Miért jó a befolyó ágat a legtávolabbra tenni, hogy a bubik zavartalanul mehessenek felfelé?
Jelenlegi állapotát felülnézetben tekintsed, úgy mindent megértesz :)
Az első képen 2 holtered alakul ki. Pont ahol a DC van és a jobb alsó sarok.
Jelenleginek a második kép logikai elrendezése lenne számodra megfelelő. (arra persze figyelni kell, hogy minden be és kifolyó cső/berendezés/kő másképp néz ki és másképp befolyásolja az áramlást) Egyébként a szűrődhöz elvileg kaptál esőztetőt, méghozzá elég jó minőségűt ;)
Azzal mégprofibban meg tudnád oldani a megfelelő körbeforgatást, és tuti elkerülnéd a holtereket, addig amíg nem érkezik meg a második szűrő. A flow erőssége első 2 hétben nekem nagyot esett a 350-es biomasterrel, érdemes volt az előszűrőt kinyomkodni. Ez 10 perc alatt végrehajtható és így nem bojgatod meg nagyon a szűrőben kialakult kúltúrát. Viszont a változás óriási lesz és rádöbbensz arra, miért választottál nagyon praktikus és jó szűrőt ;)
Nekem még sem perlon sem Seachem Purigen nincs benne, így még rengeteg apró "kosz" por ilyesmi úszik a vízben, egy pár perc alatt rettentő jól megállapítható velük, mi is történik.
Miután jó az áramlás, a DC-t érdemes áthelyezni 2-3 naponta, hogy meggyőződj arról, hogy mindenhol megfelelő a CO2 mennyiség. De nyílván ha jó az áramlás, nagy eltérés nem lehet. Egyébként a CO2 beoldás akkor van jó helyen, ha az áramlás lefelé szorítja a bubikat, ahogy felettem írták is tapasztaltabb úriemberek, majd ez meg is fordul a medencében. Én úgy tapasztaltam ki, hogy alig alig vagy egyáltalán nem jut felszínre buborék, gyönyörűen látni, hogy beoldódik a vízbe és a nagyobb bubik egyre kisebbek majd eltűnnek :)
A mórickaábráért elnézést:

flow.jpg
 
Jelenlegi állapotát felülnézetben tekintsed, úgy mindent megértesz :)
Az első képen 2 holtered alakul ki. Pont ahol a DC van és a jobb alsó sarok.
Jelenleginek a második kép logikai elrendezése lenne számodra megfelelő. (arra persze figyelni kell, hogy minden be és kifolyó cső/berendezés/kő másképp néz ki és másképp befolyásolja az áramlást) Egyébként a szűrődhöz elvileg kaptál esőztetőt, méghozzá elég jó minőségűt ;)
Azzal mégprofibban meg tudnád oldani a megfelelő körbeforgatást, és tuti elkerülnéd a holtereket, addig amíg nem érkezik meg a második szűrő. A flow erőssége első 2 hétben nekem nagyot esett a 350-es biomasterrel, érdemes volt az előszűrőt kinyomkodni. Ez 10 perc alatt végrehajtható és így nem bojgatod meg nagyon a szűrőben kialakult kúltúrát. Viszont a változás óriási lesz és rádöbbensz arra, miért választottál nagyon praktikus és jó szűrőt ;)
Nekem még sem perlon sem Seachem Purigen nincs benne, így még rengeteg apró "kosz" por ilyesmi úszik a vízben, egy pár perc alatt rettentő jól megállapítható velük, mi is történik.
Miután jó az áramlás, a DC-t érdemes áthelyezni 2-3 naponta, hogy meggyőződj arról, hogy mindenhol megfelelő a CO2 mennyiség. De nyílván ha jó az áramlás, nagy eltérés nem lehet. Egyébként a CO2 beoldás akkor van jó helyen, ha az áramlás lefelé szorítja a bubikat, ahogy felettem írták is tapasztaltabb úriemberek, majd ez meg is fordul a medencében. Én úgy tapasztaltam ki, hogy alig alig vagy egyáltalán nem jut felszínre buborék, gyönyörűen látni, hogy beoldódik a vízbe és a nagyobb bubik egyre kisebbek majd eltűnnek :)
A mórickaábráért elnézést:

View attachment 32055

Érthető amit írtál. Figyelembe veszem a kialakításnál. A fénykép állapota az első pillanat, hogy behoztam a kertből a szűrőt.
 
A lámpa kikapcsolás után 10 perccel villan egyet. De mintha csak a növényes csövek csinálnák, merthogy lila. Ez mitől lehet? Áramot már nem kap, mert ügye az időzítő megfosztja ettől. Mintha valami kondi eleresztené a benne gyűlt kapacitást. De a neonnál van fojtótrafó, meg gyújtó, egyik se tartalmaz felhalmozott energiát.

Vagy lehet csak le kellene állnom a cuccal mert ez a mellékhatás? :)
 
Back
Oldal tetejére