• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The greening bower

Már miert ennék a növényeket?
ez egy jó kérdés , nem igazán hittem nekik! azt mondták a tenyésztö mondta nekik.. passz! de szerintem ilyen formában hogy eszik a növéyeket nem igaz.
akarnék 40 db-t nem szeretnék fault.. ezért tettem fel a kérdést.. nálam egyedül a foxok eszik a tündérhinárt de akkor tudom kevés az alga..
 
Sziasztok, ma 9 napos az élövilágom, viz tiszta megy bele már 9-9ml micmac valamint excel 2 ml, 6 órát világítok,lámpa jol szuperál még nem dimmelem, az elején nem tettem bele a purigent tegnap elött került bele. a fák fehér hártyásak, minden vizcserénél leszivatom a nyálkát, egyszer vettem ki a fákat majd lemostam öket, nem kellett volna megkevertem az aljzatot, s barnás lett a vizem, de a Seachem Purigen megoldotta, az új butorra várok, szerdán érkezik, még egy szép müvelet lesz átteni az akváriumot az új helyére.. nameg a növényeim sem érkeztek még meg! amiket megrendeltem már 1,5 hete biztossan a EB miatt csúszik a szállítmány, ugyhogy egy darabig nem lesz élövilág benne...
növényeket tettem át a másik akváriumból nehogy robbanjon az alga.. remélem nem fog.
Valamint a montecarlom elhervadt de. arra gondolok hogy amikor kibontottam, már akkor sem volt valami jo paszban mivel az alja olyan mindha rohadt volna barna volt, sztem valaki megleste a boltba már.. és most jön a de, beindult hozza a kis hajtásokat,
bocs van élővilág márt mivel csigákat véltem felfedezni!
legalább csipegetnek ami hasznos nekik, késöbb meg megszabadulok tölük..
Kérdésem lenne , a fehér nyálka az ha jol tudom egy baktérium.. neki 2-3 hét alatt el kell elivelg tünnie magátol?
vizet cseréltem kétnaponta sózva.. tenék bele garnélákat de nem szeretném hogy több kárt csináljanak mint hasznot ugyhogy várat még magára a dolog..
amoniát véltem felfedezni, de nem tudom pontossan hogy mennyi mivel csiktesztel néztem.. valamennyi volt benne a másik aksihoz képest mivel ott teljessen fehér maradt itt elhalványodott egy kicsit..
kössz hogy benéztél!
 
Sziasztok,
Ma két hete hogy inditottam az akváriumot..
Tegnap megvolt a szekrény csere, boldogság! :D
A fák még mindig feljönnek kezd kicsit aggasztani, mivel áztattam elötte is, tegnap lemostam a penészt a fákról valamint amikor megtörtént a víz leengedése az aljába maradt az akváriumban víz de a hátsó rész az vízmentes volt, s igen fura szag csapta meg az orrom, mintha iszap, penész vagy dohos szag. persze vizet cseréltem tegnap.
a viznek mai napon szaga volt mikor hazaértem.. holnapra tervezek vizcserét.
valakinek van ehhez hasonló tapasztalata vagy ez normális? vagy aktív szenet tegyek a szüröbe ? a víz nem zavaros átetsző!
Légyszi segítsetek!
Köszi!
 
Sziasztok,
Ma két hete hogy inditottam az akváriumot..
Tegnap megvolt a szekrény csere, boldogság! :D
A fák még mindig feljönnek kezd kicsit aggasztani, mivel áztattam elötte is, tegnap lemostam a penészt a fákról valamint amikor megtörtént a víz leengedése az aljába maradt az akváriumban víz de a hátsó rész az vízmentes volt, s igen fura szag csapta meg az orrom, mintha iszap, penész vagy dohos szag. persze vizet cseréltem tegnap.
a viznek mai napon szaga volt mikor hazaértem.. holnapra tervezek vizcserét.
valakinek van ehhez hasonló tapasztalata vagy ez normális? vagy aktív szenet tegyek a szüröbe ? a víz nem zavaros átetsző!
Légyszi segítsetek!
Köszi!
Szia!Nem kell túl parázni,ez egy pár hetes akvárium,lehet,hogy a fakkal felkeverted a táptalajt,gyakori vízcsere és nyugi!
 
Ma 17 napos az akvárium, növényeim megérkeztek, péntekre tervezem a zselések ültetését, a cserepeseket már tegnap elültettem. a fákról a kövek lekerültek. barna alga felütötte a fejét. azt olvastam ez normális friss akváriumnál.. 2 napja bátorkodtam mivel csigák bekerültek s élnek, gondolom növényekkel, igy beletettem 3 db ottot a másik akváriumból, élnek virulnak eszik az algát meg amit találnak, a fehér nyálka kezd eltünni. vizcsere 3 naponta 70 liter..
kérdésem lenne: a rotala indicat berakhatom az akvárium elejébe kövek közé föld csuszamlás végett, támasztéknak? meg persze az amanok ellen.
a monte carlo szépen beindult bár tervezek még egy adagot ültetni. vagy ne tegyem?
az anubias nana pangolino mármost a kedvencem megérte rá várni! Köszi GA..
világitás megy 14:00-19:00 ig
O2 este 10kor kapcsol be reggel 7ig Co2 12kor indul este 20:30ig.. a másik akvárium végett megy ennyi ideig, mivel egy rendszeren vannak..
Köszi a segítséget.. meg a tippeket..!!
 
szia!

barna alga felütötte a fejét. azt olvastam ez normális friss akváriumnál.

Ez teljesen normális,ahogy jött úgy megy!
a rotala indicat berakhatom az akvárium elejébe kövek közé föld csuszamlás végett, támasztéknak? meg persze az amanok ellen.

Persze,de nem lesz nagy oda?
monte carlo szépen beindult bár tervezek még egy adagot ültetni. vagy ne tegyem?
Felesleges,ez egy sprinter ha jól érzi magát!

az anubias nana pangolino mármost a kedvencem
En is tegnap kaptam meg,tényleg gyönyörű.
 
Sziasztok, ültettem ma pár növénykét meg kötöztem ragasztottam, barna alga még akad , hadrendbe állítottam pár ottot, 10db tevékenykedik az akváriumban meg 2db zebracsiga,
még két növény hiányzik blyxa aubertii , meg nana bateri remélem hétfön megkapom..
tanácsokkal kritikákkal ne kíméljetek!!o_O
Köszi hogy benéztél..
 

Attachments

  • IMG_1187.JPG
    IMG_1187.JPG
    152.1 KB · Megtekintések: 10
  • IMG_1199.JPG
    IMG_1199.JPG
    175.6 KB · Megtekintések: 6
  • IMG_1196.JPG
    IMG_1196.JPG
    171.2 KB · Megtekintések: 12
Utoljára módosított:
37957275026
37957275026
Szia! Hogy halad az akvárium? Van friss képed róla?
Szia, az akvárium még egyben másfél éves, alakitgatom, hamarossan ujrainditom ha már látom az uj scapet. egy a gond sajnálom szétszedni!
37957275026
 

Attachments

  • 37957275026_3cbe9e6c85_z.jpg
    37957275026_3cbe9e6c85_z.jpg
    224.8 KB · Megtekintések: 13
Utoljára módosított:
Tapasztalatokat megosztanátok légyszíves!
Idáig nem sok pozitivum van a szabiról való visszatérésröl! persze most elöször van a ati dp6 hadrendbe távollétkor!
2-3 hetes távollét az akváriumtól azaz szabi,
miden automatizálva van csak sajna vizet nem tudok cserélni!
hogyan tudnám legalább 2 hétig elnyujtani a vizcserét? az se baj ha háromig!!
válaszokat köszi nagyon!!!
 
Back
Oldal tetejére