• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Élő eleség

zoi

Főkertész
Itt esett szó sórákról és élő eleségről. Nyitottam ennek a témának egy új topicot, ugyanis érdekelne, hogy ki, milyen megoldást alkalmaz. Nekem törpe razbóráim vannak, és olvastam, hogy az élő eleség bejön nekik. Gondoltam sórákra, de amit találtam az kb. 10 etetésre elég, és 1000 ft. Vagy ezt inkább csak neveléskor szokták használni? Továbbá ha nem sórák, akkor milyen élő eleség jöhet még szóba?
 
Grindálféreg, tubifex, szúnyoglárvák, röpképtelen muslinca, vízibolha, plankton. Ennek nagy része tenyészthető, természetben fellelhető, de van amivel nem érdemes kísérletezni (tubifex, szúnyoglárva). Előbbi (tubi) macerás úgy maga az életkörülményei miatt, a második pedig kikel és a véred szívja.
Kertes házban egy vödör víz az árnyékban, szúnyoglárva biztos lesz benne, vörös is, grindált ha szerzel könnyen nevelhető, szint úgy a muslinca is. Vízibolhát és planktont pedig planktonhálóval nyugodt, nem fertőzött tavakból lehet szedni.
 
Scar said:
Kertes házban egy vödör víz az árnyékban, szúnyoglárva biztos lesz benne, vörös is, grindált ha szerzel könnyen nevelhető, szint úgy a muslinca is. Vízibolhát és planktont pedig planktonhálóval nyugodt, nem fertőzött tavakból lehet szedni.
Azért ezzel vigyázni kell, a szitakötő lárva szépen megnőhet az aksiban és levadászhatja a garnikat.

Szerintem az élő eleség nem éri meg azt a kockázatot amivel esetleges fertőzéseket, vagy nem kívánatos élőlényeket vigyünk az akváriumba.
A minőségi sokkfagyasztott tápok semmivel nem érnek kevesebbet mint az élő, és sokkal biztonságosabb.
 
Élő eleségről volt szó... Amúgy szerintem az hogy van egy vödör vized, abba belepetéznek különböző első életciklusukban vízhez kötött rovarok, amjd azok lárváit lehalászod, szelektálod, és pihenteted 1-2 napig befőttesüvegben..
De biztos én vagyok a hülye, meg a többi több száz akvarista aki hasonlóan teszi változatossá a menüt. Viszont akkor cukkínit meg sütőtököt se, ki tudja mit szívott magába a gyökerén keresztül a talajból.
 
Scar said:
amjd azok lárváit lehalászod, szelektálod, és pihenteted 1-2 napig befőttesüvegben..
Ezt nem írtad...

Scar said:
De biztos én vagyok a hülye, meg a többi több száz akvarista aki hasonlóan teszi változatossá a menüt. Viszont akkor cukkínit meg sütőtököt se, ki tudja mit szívott magába a gyökerén keresztül a talajból.

Ezt nem tudom ki mondta, én csak leírtam a véleményem, sértődj meg :roll:
 
Az élő kaja előnye, hogy élő! :)
Az élő kaját azért szeretem, mert amíg le nem vadásszák őket a halak, addig nem szennyezik a vizet. A vízibolha még szűri is azt.
Másrészről vannak élőlények, amik csak az élőt fogadják el. (A gyerek törpe karmosbékája pl. )

Viszont:
A fertőzések behurcolásának elsődleges lehetősége! Tehát ezt a kockázatot mindig figyelembe kell venni.
 
Zbacsi said:
Ezt nem írtad...
Nem, mert gondoltam egyértelmű hogy minden GERONIMO válogatás nélkül nem dobálunk az akváriumba.

Zbacsi said:
Ezt nem tudom ki mondta, én csak leírtam a véleményem, sértődj meg :roll:

Nem vagyok sértődős :lol: ;)
 
Én a tubifexet mindig egy kereskedésben veszem, alaposan átmosom és keveset veszek egyszerre. Nálam a halak odavannak érte :) Egy hétig az a délutáni fő étkezés, utána három hét szünet és csak száraztáp, vitamin.
 
Viszont:
A fertőzések behurcolásának elsődleges lehetősége! Tehát ezt a kockázatot mindig figyelembe kell venni.

Ha nem tóból, folyóból, pocsolyából gyűjtöm be a szunyoglárvát hanem az udvarba kirakott vödörből, akkor nem hurcolhatok be semmilyen fertőzést ugye? És valaki mondta hogy ha 2 nedves ujságpapir közé, hűtőbe teszem a szunyoglárvákat akkor fél évet is kibirnak(nem kelnek ki, nem döglenek meg) Ez mennyire lehet igaz?
 
A hordóból, vödörből gyűjtött szúnyoglárva tökéletes. A (nedves) újságpapíros eltárolás annyiban igaz, hogy 1-2 hétig életben maradnak.
 
lebuktam ... :rolleyes:
Ehhez még annyi adalékot, hogy magamat is lebuktassam: anno, mikor nem volt még értelmes vörösszúnyog forrásom halkaja ügyben (sajnos azóta meg is szűnt, tehát már most sincs) azt csináltam, hogy elmentem a közös ismerősünkhöz D. Gabihoz, vettem egy levél etető szúnyogot (kb fél kiló, ha jól emléxek) kapott egy jó tömény negyed-félórás metilénkékes fürdőt, átmostam és lefagyasztottam.
Aztán lett egy forrásom, aki Lengyelországból kevesebbért tudott hozni kilós, akvarisztikai tisztaságú fagyasztott vörös szúnyogot. Azok voltak a szép idők, a sügerek meg nőttek, mint a gomba. Sajnos a srác befejezte a fagyi kaja bizniszt:(
 
Lehet ide kellett volna írnom...

Az esővízgyűjtőben tubifex tenyészet alakult ki. Fel szeretném használni etetésre, érdemes? Hogyan készítsem elő??? Aki tudja, légyszi segítsen!!!:shy:
 
Mik lehetnek ezek: A szunyoglárvákkal együtt halásztam ki egy esővízzel teli hordóból, kis gömbök amiknek nagy szemük van, van 2 szarvuk, és ugyan olyan farkuk mint a szunyoglárváknak. Akkorák hogy a neonhalaknak épphogy befér a szájukba. Több ilyen van a hordóban mint szunyoglárva. Képet erről holnap tudok tenni.
 
Lehet ide kellett volna írnom...

Az esővízgyűjtőben tubifex tenyészet alakult ki. Fel szeretném használni etetésre, érdemes? Hogyan készítsem elő??? Aki tudja, légyszi segítsen!!!:shy:
Szűrd le, forrald fel, süsd ki és kész a ropogós szusi. ;)
 
Back
Oldal tetejére