• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Elfolyt az ozmóvizem -- már megint!

Sziasztok,

mivel a kép beillesztés nem megy, ha ezt keresem az aukciós link moderálva.co.uk-n, akkor jó helyen járok, ugye:

Auto Shut Off Kit for Aquarium, RO Water Filter and , Window Cleaning

köszi,

zs
 
Sziasztok,

mivel a kép beillesztés nem megy, ha ezt keresem az aukciós link moderálva.co.uk-n, akkor jó helyen járok, ugye:

Auto Shut Off Kit for Aquarium, RO Water Filter and , Window Cleaning

köszi,

zs
Igen.
DE: szükséged lehet még egy-két dologra (ha nincs még), pl öblítéshez T-idomokra, elzáróra stb. Itt van róla több infó:https://akvakertesz.hu/threads/ozmo-forditott-ozmozis.968/page-64#post-321962
Illetve ugyanezen oldalon lentebb linkeltem videókat is.
ÉS: képet beilleszteni tudsz most is, csak feltölteni nem. Katt a KÉP ikonra a fejlécben (ahol a bejegyzést írod), ide illeszd be a kép linkjét és kész is..
 
Reggel egy nagy kérdéssel ébredtem ezzel a témával kapcsolatban, és remélem nem mulasztottam el visszaolvasni...

Amennyiben nyomásfokozó szivattyú van a rendszerben, az nem elég, ha ezt kötöd időkapcsolóra? Vagy a nyomásfokozó, ha leáll, enged át vizet? Illetve, ha jól gondolom a nyomásfokozót, így is úgyis időzíteni kell, nem?

Természetesen ehhez ki kell tapasztalni mennyi vizet gyárt a készülék és ahhoz állítani, hogy tuti ne legyen hosszabb ideig bekapcsolva, de ez hülyeség? Illetve még egy dolog, és ígérem legközelebb tovább alszom, hogy pazarló, de működő megoldás lehet, a post-it figyelmeztetés és mobil ébresztés mellett, ha egy túlfolyó csövet illesztek a hordó tetejére, amit bekötök a wcbe pl. ( mert nekem az lenne/lesz mellette), mint mosdók, kádak túlfolyója, nem? Talán erre írta valaki, hogy kádba állítja...

köszi,zs
 
Reggel egy nagy kérdéssel ébredtem ezzel a témával kapcsolatban, és remélem nem mulasztottam el visszaolvasni...

Amennyiben nyomásfokozó szivattyú van a rendszerben, az nem elég, ha ezt kötöd időkapcsolóra? Vagy a nyomásfokozó, ha leáll, enged át vizet? Illetve, ha jól gondolom a nyomásfokozót, így is úgyis időzíteni kell, nem?

Természetesen ehhez ki kell tapasztalni mennyi vizet gyárt a készülék és ahhoz állítani, hogy tuti ne legyen hosszabb ideig bekapcsolva, de ez hülyeség? Illetve még egy dolog, és ígérem legközelebb tovább alszom, hogy pazarló, de működő megoldás lehet, a post-it figyelmeztetés és mobil ébresztés mellett, ha egy túlfolyó csövet illesztek a hordó tetejére, amit bekötök a wcbe pl. ( mert nekem az lenne/lesz mellette), mint mosdók, kádak túlfolyója, nem? Talán erre írta valaki, hogy kádba állítja...

köszi,zs
A túlfolyó jó ötlet, sőt szerintem is kell ez a fajta biztosíték (akármelyik módszerrel automatizálsz). Egyetlen hátránya, hogy nem veszed majd észre, ha vmiért nem áll le a szűrés, bár még mindig jobb mint úszni. WC-be nem tudom hova tudnád bekötni, mert ott a csészében van a szifon és célszerű lenne a szifon elé kötni hogy ne jöjjön vissza a szag. Bár lehet elég egy "hurok" a csőre. Vagy ha falon kívüli a tartály, akkor az öblítő vezetékébe.
A másik kérdésben nincs gyakorlati tapasztalatom, így inkább meghagyom másnak.
 
Hát nagyon bután bedugnék egy 16/22 csövet az ülőke alá. Esetleg valahogy peremére hajlítva rögzíteni.
 
Tudom itt off, és valahol biztos megtalálnám, de ha már "peremre rögzítés ". Mit használtok az akvárium feltöltésnél rögzítőt, ha távolról kell csapot nyitni és nincs kéznél az asszony aki "fogja a végét ". Félre érteni ne tessék [emoji3] köszi
 
ezt keresem, és akkor továbbra is, láttam egy GA-s videón is, csak még nem találtam forrást...köszi
 
Üdv.
Én már kötöttem időkapcsolóra. A vége úszás lett, igaz van összefolyó, de éppen az a fürdő legmagasabb pontja, kicsit félreértette a burkoló szaki a feladatot...
 
Reggel egy nagy kérdéssel ébredtem ezzel a témával kapcsolatban, és remélem nem mulasztottam el visszaolvasni...

Amennyiben nyomásfokozó szivattyú van a rendszerben, az nem elég, ha ezt kötöd időkapcsolóra? Vagy a nyomásfokozó, ha leáll, enged át vizet? Illetve, ha jól gondolom a nyomásfokozót, így is úgyis időzíteni kell, nem?

Természetesen ehhez ki kell tapasztalni mennyi vizet gyárt a készülék és ahhoz állítani, hogy tuti ne legyen hosszabb ideig bekapcsolva, de ez hülyeség? Illetve még egy dolog, és ígérem legközelebb tovább alszom, hogy pazarló, de működő megoldás lehet, a post-it figyelmeztetés és mobil ébresztés mellett, ha egy túlfolyó csövet illesztek a hordó tetejére, amit bekötök a wcbe pl. ( mert nekem az lenne/lesz mellette), mint mosdók, kádak túlfolyója, nem? Talán erre írta valaki, hogy kádba állítja...

köszi,zs
Amennyiben nyomásfokozó pumpát használsz, úgy szükséged lesz nyomáskapcsolókra is. Korábban már volt szó hordóbavaló úszó és 4 ágú szelepről, ezek kellenek ha magára szeretnéd hagyni az RO szűrőt. Mikor pedig ezek lezárnak akkor a nyomáskapcsoló lekapcsolja a pumpát is. Ezekből kettő kell, egy alacsony nyomású a pumpa elé, és egy magasnyomású utána.
 
Ha van nyomásfokozó szivatyú google :Ro Di Electronic Float Valve
Egy db elég belőle a ro víz gyűjtő tartályra a készülékből kifolyó ozmo vízre. Ha a tartály feltelik lekapcsol a szivattyú.

Tulfolyó : Ha magasan van a wc tartály akkor a tartályból elfolyó vezetékbe kötném .Ha alacsonyan akkor meg a wc tartályba.Abban is van tulfolyó.
 
Nemrég vettem egy Kärcher száraz-nedves porszívót-gondoltam, jól jön,ha megint túlcsordul a vízgyűjtő hordó. És tényleg... tegnapelőtt volt alkalmam letesztelni. Gyorsabb,mint a felmosóval felszedni azt a 10 liter vizet, sajnos nincs a padlón lefolyó.
 
Nemrég vettem egy Kärcher száraz-nedves porszívót-gondoltam, jól jön,ha megint túlcsordul a vízgyűjtő hordó. És tényleg... tegnapelőtt volt alkalmam letesztelni. Gyorsabb,mint a felmosóval felszedni azt a 10 liter vizet, sajnos nincs a padlón lefolyó.
Túlfolyó a hordóra esetleg megoldás lehet? Nálam is van ás műszaki hiba esetén szépen egy csövön át megy a lefolyóba a fölösleg.
 
Túlfolyó a hordóra esetleg megoldás lehet? Nálam is van ás műszaki hiba esetén szépen egy csövön át megy a lefolyóba a fölösleg.
Épp most olvastam vissza a topicot.

Több lyukat is fúrtam a hordó tetejére, a szellőzés miatt, ha nem használom el az összes vizet, ne büdösödjön vagy ilyesmi.
Az úszóhólyagos megoldás jó lehet, de nem SOS. Addig pedig máskor beállítom a telefont, hogy a vizet elzárni.
 
Nemrég vettem egy Kärcher száraz-nedves porszívót-gondoltam, jól jön,ha megint túlcsordul a vízgyűjtő hordó. És tényleg... tegnapelőtt volt alkalmam letesztelni. Gyorsabb,mint a felmosóval felszedni azt a 10 liter vizet, sajnos nincs a padlón lefolyó.
Végre valamiről elmondhatom, hogy stabil rutinom van (volt) benne :)
Szemeteslapát...! (mondjuk nálam van lejtése a padlónak, pár négyzetméterről könnyű 10 litert gyorsan fellapátolni)
 
Így néz ki egy olyan szelep ami elzárja a kifolyó vizet ha magas a vízszint? Én ezt a szelepet nem értem így képről. Kellene valami ahol befolyik és valami ami elfolyik és közte elzárja nem? Azt látom ahol befolyik, de nem látok kimeneti nyílást ahol folyik a tartályba tovább a víz.

-Aquarium-RO-DI-Reverse-Osmosis-System-Easily-Used.jpg
 
Back
Oldal tetejére