• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Élet, és munka. Avagy amikor nem nyakig az akváriumban vagyunk.

Hát akkor én is tolok egy képet a mi TwinStar-unkról
Ez a szennyvíztisztítás érdekes téma. :) Mennyire jelent gondot a kommunális szennyvizek tisztításánál a háztartási tisztítószerek, mosószerek, fertőtlenítőszerek jelenléte? Mert ezek nem túl életbarát anyagok. Valamint még az is eszembe jutott, hogy a baktériumok tudnak-e valamit kezdeni a gyógyszer maradványokkal, hormonokkal? Mert ugye van a mondás, hogy ki a Duna vizét issza, vizeletét issza vissza. :D Mármint nem a sajátját, hanem egy feljebb levő városét. :)
 
Ez a szennyvíztisztítás érdekes téma. :) Mennyire jelent gondot a kommunális szennyvizek tisztításánál a háztartási tisztítószerek, mosószerek, fertőtlenítőszerek jelenléte? Mert ezek nem túl életbarát anyagok. Valamint még az is eszembe jutott, hogy a baktériumok tudnak-e valamit kezdeni a gyógyszer maradványokkal, hormonokkal? Mert ugye van a mondás, hogy ki a Duna vizét issza, vizeletét issza vissza. :D Mármint nem a sajátját, hanem egy feljebb levő városét. :)
Jogos kérdés! (gyanús vagy Te nekem...:))
Hogy gondot jelent-e? Nekünk, üzemeltetőknek nem. Az említett anyagok (plusz még a nehézfémek, ami most eszembe jutott) eltávolítása nem követelmény, mert nincs igazán rá nagyüzemi technológia, illetve ami van, az elég drága (itt sokaknak ismerős a membrántechnológia...). Ami követelmény a befogadó felszíni vizek védelme érdekében (elsősorban a szerves anyagok, a foszfor és a nitrogén eltávolítása), az a most működő technológiákkal (főként biológiai úton) is megvalósítható, ha azokat jól méretezték és építették meg.

Alapesetben a telepen élő 1-200 féle élő szervezetnek sem túlságosan nagy gond, mert ők a telepen annyian vannak, mint az a bizonyos nép. A fenti medencék ~11000m3-esek, a bennük levő 5kg/m3 lebegő anyagnak a döntő többsége baci. Naponta 6000m3 szennyvíz érkezik, az ebben lévő szerves anyagok és az ammónium lebontása során 400m3 10kg/m3 töménységű szaporulat képződik, amit a rendszerből el kell távolítani. Az általad leírt anyagok nagyobb része szerintem ebbe a masszába kerül, a tisztított szennyvízzel kevesebb juthat ki az élővízbe.

Ez az anyag (szennyvíziszap) Magyarországon elsősorban a mezőgazdaságban kerül felhasználásra, közvetlen emberi fogyasztásra nem kerülő növénykultúrákban (vagy folyékony állapotban, vagy víztelenítve, vagy komposztként). Viszont a talajvédelem elég erős nálunk, a kijuttatás körülményei szigorúan szabályozottak. Tőlünk nyugatabbra inkább erőműben elégetik, sok helyen mezőgazdasági felhasználása tiltott, vagy nincs elég terület.

Végső soron akár így, akár úgy, de ezek a természetben landolnak, ezért a nem túl távoli jövőben az emberiség kénytelen lesz ezeket az anyagokat is kezelni, átalakítani, ha életben akar maradni...:)
Elnézést a hosszú válaszért, ez így is csak egy vázlat...
 
Villanyszerelő --> kvázi inaktív.
Gázkészülékszerelő --> inaktív.
Beruházó üzemmérnök és minőségbiztosító --> aktív.
Robbanásbiztonság-technikai tervező és szakértő --> aktív.
Villamosbiztonság-technikai szakmérnök --> aktív, időszakos.
Igazságügyi szakértő --> aktív, időszakos.
 
Ezt a részét ismerem. A megrendelői igényekbe való beégés. Szerencsére kitaláltuk a GA-t ahol még eldurranthatok néhány kreatív bombát mielőtt megvénülök :) :)
Báj báj corporate szörnyűségek :)

nem is feltétlenül a corporate. de magyarországon az, aki weboldalt szeretne, vagy filléreket szán rá, mert meg van győződve, hogy a szomszéd zsoltika is megcsinálná gombokért, vagy olyan szintű ízlésficammal van megverve, amihez nem szívesen adja az ember a nevét.
a szívem vérzik, amikor kiadok egy design tervet, majd jönnek a "itt ezt egy kicsit így, azt úgy, azt meg mégis inkább hupililával" igények heteken keresztül - ami után a végeredmény csak egy lázálomban elkövetett szivárványos sugárhányást tud megjeleníteni.
 
nem is feltétlenül a corporate. de magyarországon az, aki weboldalt szeretne, vagy filléreket szán rá, mert meg van győződve, hogy a szomszéd zsoltika is megcsinálná gombokért, vagy olyan szintű ízlésficammal van megverve, amihez nem szívesen adja az ember a nevét.
a szívem vérzik, amikor kiadok egy design tervet, majd jönnek a "itt ezt egy kicsit így, azt úgy, azt meg mégis inkább hupililával" igények heteken keresztül - ami után a végeredmény csak egy lázálomban elkövetett szivárványos sugárhányást tud megjeleníteni.

Innen már csak egy lépés valami más, amiben valóban kamatoztatni tudod a benned szunnyadó erőt Luke! :)
Én nagy részben USA piacra dolgoztam, pont az itthoni viszonyok miatt, de ott sem sikerült maradéktalanul kiteljesedni.
Voltak sikeres pillanatok és projektek és a mai napig megkeresnek még, de igazi kreatív átütő siker elmaradt amiben jól éreztem volna magam és ami inspirált volna még jobb alkotásokra.
 
nem is feltétlenül a corporate. de magyarországon az, aki weboldalt szeretne, vagy filléreket szán rá, mert meg van győződve, hogy a szomszéd zsoltika is megcsinálná gombokért, vagy olyan szintű ízlésficammal van megverve, amihez nem szívesen adja az ember a nevét.
a szívem vérzik, amikor kiadok egy design tervet, majd jönnek a "itt ezt egy kicsit így, azt úgy, azt meg mégis inkább hupililával" igények heteken keresztül - ami után a végeredmény csak egy lázálomban elkövetett szivárványos sugárhányást tud megjeleníteni.

Annak idején hobbiként foglalkozgattam ilyesmivel, meg tanulgattam önszorgalomból, csinálgattam is pár oldalt, pl ez volt az egyik legnagyobb: http://tukorkapu.xyz/forum/ még valamikor 2005-6 környékén... Mai szemmel elég rasnya, de akkoriban azért nem volt rossz, ráadásul gyors is volt, és tök sok funkciót bele sikerült suszterolni a motorba, hogy alkalmas legyen online papír alapú szerepjátékra. :) Aztán elkezdtem gondolkozni, hogy beiratkozok egy komolyabb suliba, de előtte befutott ismerősi körön keresztül pár maszek meló, amikből végül nem lett semmi, mert a fenti eset történt. Eléjük raktam egy teljesen korszerű, tiszta, akadálymentesített oldalt, tök korszerű dizájnnal, aztán annyi és olyan változtatást kértek, hogy azt mondtam, inkább elmegyek biztonsági őrnek, ezt nem nekem találták ki. :D
 
Villanyszerelő --> kvázi inaktív.
Gázkészülékszerelő --> inaktív.
Beruházó üzemmérnök és minőségbiztosító --> aktív.
Robbanásbiztonság-technikai tervező és szakértő --> aktív.
Villamosbiztonság-technikai szakmérnök --> aktív, időszakos.
Igazságügyi szakértő --> aktív, időszakos.
A negyedikre épp most szerződtünk. Kár, hogy nem előbb jött ez a topic...:)
 
Egy szép kódtól azért nedvesednék :) :) :)

Na ez nagyon vulgáris volt ...Akartam mondani nedves a kezem mert az mc gyep pont most döntött úgy hogy önálló életre kel [emoji35]
a webfejlesztésről nincs mit :) nem sokat dobna a fórumon egy HP háttértámogató rendszer screenshotja :)


Tapatalkkal küldve az én HUAWEI VNS-L21 eszközömről
 
Jogos kérdés! (gyanús vagy Te nekem...:))

Nem vagyok szakmabeli. :) Sejtettem, hogy ez a helyzet, de gondoltam rákérdezek a szakembertől. Köszönöm a kimerítő választ. Tehát itt is körülbelül az van, mint a műanyagok esetében, csak gyűlik és gyűlik. Mi nem tudunk olyan tökéletes visszaforgató rendszereket alkotni, mint a természet, de még csak hasonlót se nagyon. Én a jövőt illetően szkeptikus vagyok, vagy inkább realista. :D
A szennyvizek kapcsán még, hallottam már olyan pletykát, hogy azért van manapság annyi feminin férfi(leszámítva a divat hatásait), mert a vegyszeres fogamzásgátlás elterjedésével a városlakók szervezetébe túl sok hormon kerül. Mert ki a Duna vizét issza... :D
Úgy tudom a vízművek a folyók vizét csak mechanikailag szűrik, utána klórozzák, majd megy lakossági felhasználásra. Másra nem is igazán lenne pénz és kapacitás, ez viszont csak csírátlanításra elegendő, a saját mérgeink eltüntetésére már nem. A hormonok tipikusan olyan vegyületek, melyek hosszú időn keresztül kis mennyiségben is magabiztosan fejtik ki hatásukat.
 
Back
Oldal tetejére