• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Élesztős CO2 zselével

Nálam a jól bevált módszer:
Kupakot felmelegített csavarhúzóval kilyukasztom , kisebb a lyuk mint a cső. A lyukba egy merev műanyg csövet teszek és fbs-sel ragasztom. ebbe a csőbe beleragasztok pillanatragasztóval egy műanyag tűszelepet , erre húzom rá a zöld csövet az megy a bubi számlálóba onnan meg a difibe .
Receptem (2l-es flakonban) :H.Rozi étkezési zselatin +450ml cukor+7dl víz felforralom ha meghült üvegbe öntöm és be a hütőbe ha megdermedt rá 4dl víz+1 élesztő , ez 1 hónapig nálam szépen egyenletesen nyomja.
 
Vagy igen az.. ;)
Hm, néztem a GA-n a növényeim hőmérséklet igényét.
Elvileg mindegyik jó (20-30fok), egy kivétel lesz a Rotundfolia 20-26fokig.
Ez a hőmérsékletű víz probléma lesz?
 
Igaz, igaz. Reggel a világítás előtt megnézem mennyi az annyi... :)
Maximum, az amúgyis diy tetőbe berakok két ventit...
 
ma reggelre megállt a csoda... Kb 2 napot ment. Most próbáltam működésre bírni egy kis friss élesztővel. Amikor élősszőr lecsavartam a kupakot, vártam valami durva szagot, de azt kell mondanom, a frissen feloldott élesztőnek erősebb az illata, mint a löttynek amit használnék. Most durván 1bubi/5sec van. Még gondolkodok mi lehet a baj. Lehet hogy északára letekert bubiszámláló kupak miatt csökken a nyomás a másik palackban is, és ez nem tetszik az élesztőnek, lehet a hőmérséklet ingadozás....
Nemtom....

Ha megált, akkor nem az élesztő menyiségével van baj! És a hőmérséklet ingadozás sem befolyásolja őket (15-34 ºC hőmérséklet-tartományban erjesztőképes, de szélsőségesebb hőmérsékleteket is elvisel)! Valószínü, hogy nem is a nyomás csökkenése befolyásolta az erjesztést, inkább 2 lehetséges porbléma merül fel. Az egyik, hogy elfogyott a cukor és nincs mit enni a kis élesztő gombáknak (ami akár abból is adódhat, h túl kemény lett a zselé. nemtom pontosan!), vagy az erjesztés során anyi alkohol keletkezett hogy a zseléd felett az oldat meghaladja a 17 V/V % -ot, ennek következményében leált az erjesztés! próbálj meg a zselé felett lévő folyadékba egykis cukrot önteni (fontos, hogy vízben feloldott cukor, különben kifut), ha nem indul el kb egy óra mulva, akkor pedig probáld a folyadékot felhigítani és akkor hátha beindul újra!;)
 
Ha megált, akkor nem az élesztő menyiségével van baj! És a hőmérséklet ingadozás sem befolyásolja őket (15-34 ºC hőmérséklet-tartományban erjesztőképes, de szélsőségesebb hőmérsékleteket is elvisel)! Valószínü, hogy nem is a nyomás csökkenése befolyásolta az erjesztést, inkább 2 lehetséges porbléma merül fel. Az egyik, hogy elfogyott a cukor és nincs mit enni a kis élesztő gombáknak (ami akár abból is adódhat, h túl kemény lett a zselé. nemtom pontosan!), vagy az erjesztés során anyi alkohol keletkezett hogy a zseléd felett az oldat meghaladja a 17 V/V % -ot, ennek következményében leált az erjesztés! próbálj meg a zselé felett lévő folyadékba egykis cukrot önteni, ha nem indul el kb egy óra mulva, akkor pedig probáld a folyadékot felhigítani és akkor hátha beindul újra!;)

Még tegnap, mikor leállt, adtam hozzá egy kis élesztőt, és felráztam. A zselé nagyon lágy volt már az elején.
Miután beindult, nyomta a 3-4bubi/sec-et, nem is tudtam végig porlasztani az időt, amit kéne, mert nagyon gyorsan besárgult a DC.
Most is a 2bubi/sec-et produkálja.
Még nagyon az elején vagyok ennek az élesztős CO2 dolognak, így még van mit tanulni.
Köszönöm a tippeket!
 
én nem ajánlanám a cukor rátöltését. Hisz a folyadékban van valamennyi co2. Ugyan úgy jársz, mint ha COLAba dobnál egy kis cukrot. Kifut az egész
 
a cukor ,az feloldott állapotban is cukor ;)
egyébként erre reagáltam: "próbálj meg a zselé felett lévő folyadékba egykis cukrot önteni"
 
Ugyan így jártam a zseléssel ,hogy 2 nap és kaput :) Ezért használtam majd 1 évig a simát. Dr.Oet*er por instant élesztő cukor víz. 4gramm élesztő 1 liter víz 2 dl cukor ez nekem 5-6 napot vígan ment éjszakára csappal kivezettem az aksiból de reggel csap elzár és megindult újra.
 
Ugyan így jártam a zseléssel ,hogy 2 nap és kaput :) Ezért használtam majd 1 évig a simát. Dr.Oet*er por instant élesztő cukor víz. 4gramm élesztő 1 liter víz 2 dl cukor ez nekem 5-6 napot vígan ment éjszakára csappal kivezettem az aksiból de reggel csap elzár és megindult újra.

Lámpa kapcsolás előtt hány órával indítottad?
 
a cukor ,az feloldott állapotban is cukor ;)
Jól látod;) Viszont ahhoz, hogy a kóla felhabozzon ahoz bizony kristályos halmazállapotu cukor szűkséges. Ugyanis, ha kólába kristály cukrot szórunk, hasonlóan a mentoshoz az oldódás megnöveli a folyadék felületi feszültségét és a cukor felületén megnő a gócképződést lehetővé tevő helyek menyisége (ahol a co2 buborékok kialakulnak), lényegében ezért válik gáz halmazálapotuvá az oldott co2.
 
Én hétköznap akkor indítom a gázt mikor kapcsol a lámpi.
Nekem 2 dl cukor, 10 g friss élesztő (budafoki) 1 liter víz.
3 napja megy.
1 bubi / 3 sec.
 
Lámpa kapcsolás előtt hány órával indítottad?
kb 2 órával előtte. De úgysem fogod tudni belőni pontosan ,mivel sok minden befolyásolja. Szoba hőmérséklete, keverés óta eltelt napok száma, összetevők mennyisége.....
 
Back
Oldal tetejére