• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Élesztős CO2 zselével

Azzal is csak a macera van...
Nekem egy jól megtömött élesztős elpöfög 10 napig is...
A citromsavas meg állandóan akadozott, hol túl nagy a nyomás, hol túl alacsony, és csak ette a citromsavat...
Ami nekem most megy élesztős az 2 palackról megy éppen, másfél hétig bírta a töltet (1 egész élesztő + 10 púpozott evőkanál cukor, langyos vízbe feloldva + némi zselé... bár az már szerintem döglött).
Éjszakára elzárom, és reggel az indításnál kb 10 másodperc míg beállítom a bubiszámot olyan 2-3 bubi/sec-re (112 literbe)
És ha lecsökkenne a CO2 termelés csak leszívok némi vizet a tetejéről, majd 5 kanál cukrot benyomok langyosvízben feloldva... és megy is tovább ismét legalább 1 hétig :).
Engem is érdekelne ez a recept PM-ben egy 152 litereshez el küldenéd
 
Erre a feladatra kérj meg valaki mást akinek több tapasztalata van... nem vagyok otthon a citromsavasban meg ez nem az a topic...
 
Jaaa jólvan :ROFLMAO:

amit fentebb leírtam nálam eddig bevált recept...

P_E_P_S_I-s flakonba...
3 dl meleg vízben feloldok 5 púpozott evőkanál cukrot
aztán megint csak 3 dl meleg vízben (nem forró) feloldok egy egész élesztőt...
Be az élesztős löttyöt a flakonba, rá a cukrosat, összeráz, és 10 perc múlva be is indul látványosan a reakció...
nekem napi 9 órát megy a rendszer 112 literbe , egy olcsó diffúzoron keresztül...
Több cukorral tovább tart! Maximum a címke tetejéig töltöm meg a flakont.

Ha atomizert akarsz meghajtani vele, több palackot kell sorba kötni, hogy meg legyen a 2 bar-os nyomás neki...

A szabályzásáról annyit, hogy én egy infúziós szettet szereztem, és azt alakítottam át. Két görgős szabályzót egymással szemben feltettem a csőre, s így aránylag finoman lehet állítani a bubi/sec-ot.
Az éjszakai elzárást úgy oldottam meg, hogy egyenlőre még csak a bóvli zöld-piros kis csapot iktattam közbe, de hát a minősége nem igazán jó, átereszt, és így mindig el kell zárnom az egyik görgős szabályzót teljesen... Folyamatban van egy Gardena md-zárószelep 3/16" beszerzése amivel biztosan el lehet zárni.

Röviden ennyi :D

 
Megvolt akkor 3 pesis üveg ugye sorba kötve és hogyan tovább?

3 dl meleg vízben feloldok 5 púpozott evőkanál cukrot
aztán megint csak 3 dl meleg vízben (nem forró) feloldok egy egész élesztőt...
Be az élesztős löttyöt a flakonba, rá a cukrosat, összeráz, és 10 perc múlva be is indul látványosan a reakció...
Ezt tessék megcsinálni... minden egyes palackba külön külön... aztán a becsövezett kupakba betekered a palackokat, és vársz :) 10-15 perc múlva meg fognak jelenni az első bubik :)
 
Srácok, ha a rendszerben használt csövek nem speckó CO2 rendszerhez járó csövek, hanem hagyományosak amit például amit a levegőztetőhöz használunk, akkor lesz bajom vele? Mennyire hiteles az, hogy a nagy nyomás a hagyományos csövet szétdurrantja, vagy a massza "megeszi" azt? :))
 
Srácok, ha a rendszerben használt csövek nem speckó CO2 rendszerhez járó csövek, hanem hagyományosak amit például amit a levegőztetőhöz használunk, akkor lesz bajom vele? Mennyire hiteles az, hogy a nagy nyomás a hagyományos csövet szétdurrantja, vagy a massza "megeszi" azt? :))
Nincs olyan óriási nyomás... ha minden rendesen le van fixálva nem lesz gond a hagyományos csővel sem... mondjuk én sosem használtam levegőcsövet... sima kertészáruházas szilikoncsővel tolom.
 
Üdv. Egy uj akvám inditásához a élesztös co2-t most szeretném majd összerakni. Lenne pár kérdésem a rendszerrel kapcsolatban. :) Amikor már a gázképzödés beindul és ugye lefolytom egy csappal a vizbe kerülö gázok mennyiségét akkor a palackban egy idö után tulnyomás keletkezik. Na az elsö kérdésem nem csattan el a palackom? illetve vmi biztonsági csapot nem kel belekötni?
A második kérdésem meg az lenne hogy estére mikor a beoldást lekapcsolom akkor a gázképzödést hova vezesem el? vagy nemkel reggelig kibirja a palack?
Előre is köszönöm a válaszokat:)
 
nem durran el 5-6 bar ig bírják a hagyományos petpalackok
egy sima T elágazóval és 2 csappal lehet szabályozni... este aki felé menő csap elzár másik kinyit... ez a CO2pazarló módszer...
szerezz be infúziós szettet és a csövét meg a görgős szabályzóját szereld fel... nálam jól vizsgázik :)
 
Üdv. Egy uj akvám inditásához a élesztös co2-t most szeretném majd összerakni. Lenne pár kérdésem a rendszerrel kapcsolatban. :) Amikor már a gázképzödés beindul és ugye lefolytom egy csappal a vizbe kerülö gázok mennyiségét akkor a palackban egy idö után tulnyomás keletkezik. Na az elsö kérdésem nem csattan el a palackom? illetve vmi biztonsági csapot nem kel belekötni?
A második kérdésem meg az lenne hogy estére mikor a beoldást lekapcsolom akkor a gázképzödést hova vezesem el? vagy nemkel reggelig kibirja a palack?
Előre is köszönöm a válaszokat:)


Szia

Nem fog eldurranni, és sima kolás palackokat használok.
Nálam 2db 2 literes palack termeli a co2-őt.
Nyomás mérőt is raktam rá, 2,5 bár felé nekem még nem ment, valahogy akkor belassul a folyamat.
 
nem durran el 5-6 bar ig bírják a hagyományos petpalackok
egy sima T elágazóval és 2 csappal lehet szabályozni... este aki felé menő csap elzár másik kinyit... ez a CO2pazarló módszer...
szerezz be infúziós szettet és a csövét meg a görgős szabályzóját szereld fel... nálam jól vizsgázik :)

miez a szett?:D linket kérek:D
 
Back
Oldal tetejére