• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

élesztős co2 palack

P

Piter84

Vendég
Sziasztok!

Tudtok esetleg alkalmas palackot élesztős co2 re, ami a nyomást is bírja, ugyanis az erős visszaváltható coca cola palackokat megszüntették
 
nos én pl 1 literes pellegrinos ásványvizes üvegből (üveg nem műanyag) is készítettem már aminek fém csavaros kupakja van és működött. én 4et kötöttem anno sorba de szer elég 2 is belőle vagy bármilyen csavaros üveg megteszi szerintem ha nagyobb nyomásra számítasz. de amúgy sima mezei palackok is elbírják a kerámia porlasztók, által keltett nyomást.
 
nos én pl 1 literes pellegrinos ásványvizes üvegből (üveg nem műanyag) is készítettem már aminek fém csavaros kupakja van és működött. én 4et kötöttem anno sorba de szer elég 2 is belőle vagy bármilyen csavaros üveg megteszi szerintem ha nagyobb nyomásra számítasz. de amúgy sima mezei palackok is elbírják a kerámia porlasztók, által keltett nyomást.
Az üveg nem veszélyes, ha mondjuk 'robbanna és ezáltal esetleg törik, illetve a porlasztó valóban elbírja, de éjszakára gondolok, amikor elvan zárva a co2
 
Sziasztok!

Tudtok esetleg alkalmas palackot élesztős co2 re, ami a nyomást is bírja, ugyanis az erős visszaváltható coca cola palackokat megszüntették

Nyugodtan használhatsz bármilyen műanyag palackot az élesztős CO2 rendszerhez. Ki fogják bírni a nyomást. Én egy 20 literes nano akváriumban használom az élesztőset és 1,5 literes ásványvizes palackot használok. Simán elbírja a diffúzor nyomását.
Ha jól látom a hozzászólásaidat, te estére teljesen le akarod zárni ezeket a palackokat. Nos élesztős rendszernél nem igazán kellene elzárni a gáz útját.(Nem kezelhető úgy mint a nagynyomású rendszerek). Inkább rakj levegőztetést estére az akiba, ami kihajtja a CO2-t, vagy egy csappal engedd ki a szabadba a CO2 estére.
Én személy szerint a levegőztetést alkalmazom, amit egy időkapcsolóval kapcsolok ki és be. Így nem kell babrálni a csapokkal minden reggel.
 
Ha nem bízol az ásvizes palackokban, akkor szerezz egy műanyag szódásszifont.
És ha ügyes vagy akkor úgy tudod rákötni a csövet, hogy meghagyod a palack fejét, amivel tudod szabályozni a CO-t egy bilincs segítségével. Ha mégse akkor a sima műanyag kupakok passzolnak a szódás szifonra.
 
Szerintem a üveg a legkisebb probléma... Én már egy éve sima vékonyfalu coca műanyag üveget használok és almondom soha nem volt vele gondom hanem inkább a csatlakozások a fontosak. A tapasztalatom az ,hogy valami nem stimmel hamarabb adja meg magát egy csatlakozás mint a palack és miért csúnya ez? Ha nyílt helyen van én a csatlakozás megadja magát akkor a nyomásnak köszönhetően telefröcsköli a helyiséget cukros trutyival ami utánna gyönyörűen ragad :) Én kétszer jártam így :D Egyszer a szobát suvickolhattam egyszer a szekrényem ,de ez azért volt mert kísérleteztem az elzárásával mármint a palacknak mikor nem kell.. de nem zárom le soha teljesen inkább nyitva hagyom :)
 
Akkor szerintetek, milyen időben nyomjam bele az élesztős co2 az aksiba? Ha máshogy működik mint a nagynyomású co2, tehát palackosnál nem a világítás ideje alatt nyomassam bele?
 
Szia!

Én már kipróbáltam több megoldást is, éjszakára kivettem, vagy benne maradt, de akkor este 11-től reggel 8-ig ment mellette a levegőztető.
Nálam is hasonló kudarcokba fulladt ez az elzárásos dolog mint Dominiksnál, annyi különbséggel, hogy nekem az akváriumot is sikerült már 2x telenyomnom a palack tartalmával.
Most az elmúlt 5 hétben állandóan üzemel, nincs éjszakánként levegőztetés, ill. én 6-7 naponta cserélem és így minimálisabb az ingadozás is. Ugyan, én 250l-es akvához használom, így túl nagy bajt nem okozhatok vele, ill. ami van az is inkább csak látvány és valljuk be...legalább több mint a semmi:D De a növények bubiznak, algák minimálisan, én elégedett vagyok, mi kell még? ;) Nálam így működik, de ki kell tapasztalni. 2 éve küzdök, de mindig arra jövök rá, hogy egy nagynyomású rendszert nem lehet helyettesíteni:( De ideiglenesen, akkor is többet ér, mintha nem használnád....szerintem:notworthy:
 
Nos nekem ugye egy 63l-es aksim van ès a keverèkemel elèg jôl be sikerült lônöm h ne legyen borzasztó nagy ingadozás. Egyszer nem sikerült hazaèrnem ès nem lett lekapcsolva rendszer. Akkor jöttem rá h nem kèpes annyi co2t bejutatni az akiba h az veszèlyes lenne az állatoknak ezèrt soha nem kapcsolom le kivève mikor egy olyan állator szoktatok be mint mondjuk egy stiphodont. Akkor viszonf ügyelek.
 
Termèszetesen ezt ki kell tapasztalni mert minden rendszer máskèpp üzemelhet. Annyi technika infót mèg h èn porlasztásra ezt a zöld hosszú levegõztetèsre gyártot porlasztót használok mert az is egy kerámia faja ami nagyon szèpen porlaszt de nincs nagy ellenállása ès sokáig tud dudorogni a rendszer illetve 1:1 arányú zselatin cukrot ès èlesztõkeverèkel kicsit több mint egy hètig folyamatosan üzemel ami kènyelmes. Ezt a cukrot asszem befõtekhez használják.
 
Akkor szerintetek, milyen időben nyomjam bele az élesztős co2 az aksiba? Ha máshogy működik mint a nagynyomású co2, tehát palackosnál nem a világítás ideje alatt nyomassam bele?
Természetesen az élesztősnél is akkor célszerű nyomatni a gázt az akiba amikor megy a világítás. Ebben nem tér el a nagynyomású rendszerektől.
Amiben viszont eltér, hogy a palackban termelődik a CO2 és nem fix mennyiséget raksz bele mint a nagynyomásúnál. Így ha estére teljesen lezárod, akkor előbb utóbb valahol kifakad a rendszer, ha viszont éjszakára kinyitod a csapot, akkor reggel időbe telik míg elég nyomás lesz a difihez vagy porlasztókőhöz, hogy beoldódjon a gáz az akiba.
Én most úgy csinálom (nálam ez vált be), hogy non stop megy a CO2 az akiba difivel beoldva. A világítás nálam 8:00-tól 15:00-ig megy. Viszont 15:00- 07:15-ig időzítve levegőztetem a vizet, ami éjszaka kihajtja a vízből a CO2 és így az nem bir feldúsulni. Reggel viszont van 45 perc világítás kapcsolás előtt, hogy elegendő CO2 szint legyen.

Így nem kell mindennap játszanom a csapokkal reggelente, és nem kell mindig várnom a kellő nyomásra.;)
 
Ezzel csak az a necc, hogy ha a szobádba van az aki akkor kicsit kényelmetlen az éjszakai levegőztetés, talán ha egy belső szűrő segítségével juttatod be a levegőt az még kicsit halkabb mint ha menne egész éjjel a légpumpa :)
Nekem elvileg ma jön 4 méter légcső illetve vissza folyásgátló, porlasztó kő, és csap. Szerintem ebből fogom össze dobni a rendszert, illetve szerválok szódásszifont, meg valami üveget még amibe "öblítem" a bubit mielőtt menne az akvába. Azon is gondolkodtam hogy egy aquael pat minivel oldom be a co-t, de akkor ugyan ott lennék, hogy a kis akvába megint sok technika van...
 
Hát igen, tény, hogy a légpumpa nem a leghalkabb megoldás. Engem viszont nem zavar különösebben. Kb. 2 m-re van az ágyamtól és vígan alszok mellette. :D
Persze mindenkinek magának kell kialakítani a legjobb megoldást. Nálam ez működik és az a lényeg.;)
 
Amúgy ez egy 15 literes nano, szóval szerintem elég a belső szűrőből levegőztetni
 
Az is jó megoldás. A lényeg, hogy valamivel ki kell hajtani a CO2-t a vízből, ha este van. Ez lehet akár légpumpa vagy belső szűrő. Nálam azért a légpumpa van, mert időkapcsolóval autómatikusan megy a levegő ki és bekapcsolása. Belső szűrő esetén ez csak manuálisan oldható meg. Nálam az első szempont, hogy minél kevesebbet keljen babrálni ezekkel a dolgokkal.
 
nekem az élesztős COban alapból az jönn be hogy babrálós, naponta kell vele foglalkozni. Mondom ezt úgy hogy eddig csak olvastam róla, de még idén ki akarom próbálni. Aztán az is lehet hogy egy hét múlva repül az egész a másodikról ki az ablakon:D
Egy gyors kérdés. 30as aksiba ha 22wattal világítok, és van egy tetratec400as szűrőm akkor már mehet bele a CO? vagy esetleg próbáljam meg 33wattal?
 
Back
Oldal tetejére