• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eleocharis vivipara

pataslo

Új regisztrált
Szeretnék egy ELEOCHARIS VIVIPARA falat az akváriumomba.
-Titkok, how-to-k buktatók a szokásosokon kívül?
-Látok képeken egész hosszúszálúakat (30cm) és rövidebbeket is. (10-15cm). Csak növényfodrászat kérdése, vagy van valami trükk?
-Milyen sűrűn érdemes üétetni?
-Hol érdemes idehaza beszerezni (submerse preferált lenne)
 
Re: Eleocharis vivpara

Én írtam a GA-nak mikor rendeltem hogy szeretném ezt a növénykét is, és kaptam :D Gondolom ha van a webshop link moderálva-ben akkor küldenek.
 
Re: Eleocharis vivpara

Ezt a növényt ültetéskor vissza kell metszeni vagy simán elültetem?

Üdv,
Gábor
 
Re: Eleocharis vivpara

Gabika said:
Ezt a növényt ültetéskor vissza kell metszeni vagy simán elültetem?

Üdv,
Gábor

Én nem metszettem vissza. Szépen növekedett, ne volt barnulás egyszer se.
 
debidevil10 said:
Kérdeztelek korábban már a viviparával kapcsolatban!
Ha megkérhetlek írnál néhány sort tartásával kapcsolatban!Mennyire igényes növény!?

Akkor ide is leírnám a tapasztalatomat.
Egyik kedvenc növényem, nagyon sokféleképpen formázható. Magasabb az acicularisnál és kuszább is. Míg az acicularis fűszerű, ennek több kis szála van egy levélen. Szeret gyökeret ereszteni néhol a levélen. Ha mindene meg van gyorsan nő, jól formázható.
DE a blackoutot nem bírja, jobban mint az acicularis de nem szereti. Én arra gondolok, hogy mivel vékonyak a leveli, nem tud, hol tápanyagot elraktározni és fény hiányában nem bírja, olyan jól mint egy anubias.
Acicularissal kombinálva nagyon sűrű hátteret lehet vele összehozni, mert mert az alsó felén is sűrű lesz.
Meghálálja a sok tápanyagot, nyírás után kis idő kell míg magához tér.
 
Sziasztok.

Mennyire fényigényes ez a növény?
Illetve mennyire igényli a CO2-t és az erős tápozást?
Összefoglalva: tartható-e low-tech akváriumban? :)
 
en is ilyen növenyre vadäszok de sehol se talälom.igy megoldottam V.nana-val.kicsit vastagabb de a celnak megfelelö.
 
Hali !
Ma du voltam GA-ban és vettem 2 cserép viviparát .Nagyon szép növényt kaptam , teljesen OK az áru (köszi Nigro) .
Annyira szép , hosszú, hogy kb. 15cm már most a víz felszinén fekszik .A kérdésem az lenne , hogy ültetés előtt fazonirozzak rajta , vagy ne ?
Ha igen akkor mennyit vágjak le belőle ? Egy cserépnyit kb hány felé lehet szétszedni ?Annyira siettem hogy elfelejtettem mindezt megkérdezni Nigrotól .
Légyszi segítsetek !
 
Sziasztok!

Mikor, és hogyan érdemes nyírni ezt a növényt?
Szeretnék megszabadulni a "fiókáktól" és az algás levelektől, de nem tudom, hogy egyenként kell ezeket kioperálnom, vagy mehet mondjuk 10-15 centi magasságban minden?
Nem tiszta nekem, hogy a megnyírt levél szépen elkezd tovább növekedni, vagy elbarnul és elrothad. Mert ha utóbbi akkor - ha jól sejtem - célszerűbb tarra vágni az ilyen töveket.

Köszönöm előre is a válaszokat! :)
 
1. az új hajtásokat a növény "leveleinek" tetején találod. ott vágd el, ahol már látod a következőnek a gyökérzetét. kicsit alatta és akkor az új szálat el tudod ültetni.
2. az algás leveleket tőből vágd le.
 
Sziasztok! Nekem nem alkot "falat" az aksiban ez a növény. Leginkább a tűzijátékra emlékeztet az összkép, mert a talaj közelében is vannak új hajtások. Tehát egybefüggő hosszú szálak nem igazán vannak.
 
Lehet megtaláltam a megoldást. A múltkori nyírás után néhány szál ismét eléri a vízfelszínt és nem úgy néz ki, ahogy gondoltam, ezért keresgélni kezdtem megint. Ezt találtam:
elebal2.jpg

Illetve további fotókkal: Road-grass | Center for Aquatic and Invasive Plants
Ezek szerint nem is Viviparát kaptam? :(
Bár ez is érdekes növény, de nem ágas-bogas hátteret akartam... Akkor most honnan szerezzek Viviparát?
 
A vivipara pedig ilyen. Fésűvel ki kell fésülni a felső hajtásokat. Egy idő után kézzel már nem lehet tépkedni.
Egyébként is állandóan fésülgetni kell különben ronda lesz. Kérdezd meg @inadsz Danit :)
Nahát! A fésülésre nem is gondoltam. Köszi az infót! :) Ezek a "fűfélék"... nagyon hasonlít egyik a másikra.
 
Szóval fésülni kell.... ha most veszek egy fésűt hogy fognak rám nézni a boltban? (kopasz vagyok) :)
 
Szóval fésülni kell.... ha most veszek egy fésűt hogy fognak rám nézni a boltban? (kopasz vagyok) :)
Hät en annak idejen vettem fesüt!Az elado meg elkezdet beszelni nekem valami uj zseleröl vagy mi,en meg csak levettem a sapkäm es az elado elcsendesedett.Szinten kopasz!:whistle:;)
 
Back
Oldal tetejére