• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eleocharis parvula mini

Eleocharis parvula mini 2014-03-10

viktorlantos

Alapító
Admin
viktorlantos új terméklapot töltött fel:

Eleocharis parvula mini - Tömött rövid zöld gyep, amit mindig is akartál az akváriumodban

Család: Cyperaceae
Származási hely: Világszerte
Magasság: 3-4 cm
Szélesség: 5-10+ cm
Fényigény: alacsony-nagyon magas
Hőmérséklet: 10-28 °C
Vízkeménység: nagyon lágy-kemény
pH tolerancia: 5,5-8
Növekedési ütem: gyors
Igény: alacsony

Ez a kis termetű Eleocharis úgy szaporodik, hogy apró indákat növeszt közel az anyatőhöz, melyeken később kifejlődnek az új hajtások. Egymáshoz közel, kis csomókban elültetve a legszebb, így a későbbiekben nagy valószínűséggel szép gyepet fog formálni. Nagyszerű...

parvula.jpg


Bővebben...
 
Utoljára módosított:
Nahát pont most akart kérdezni tőletek hogy ismeritek e ezt a növényt. Én a hétvégén kaptam egy adagot német ismerőstől. Már be is van ültetve. Majd teszek fel képet hogy hogy szuperál. Azt remélem hogy az acicularis helyet (amit tévesen kaptam a növénykertészetből parvula néven) ez nagyságrendekkel alacsonyabb marad.
 
Az lenne a kérdésem, hogy kell feltétlen nyírni ezt a növénykét? Tökéletesen benőtte a neki szánt helyet, semmi baja, elég dús, üde színfolt. Párszor visszavágtam őket, de azon gondolkodtam, hogy most minek vágjam? Teljesen szép és tömött.

Köszi.
 
Sziasztok,
Egy kérdésem lenne, mert nem értek valamit. Hogyan, ill. mitől lehet az, hogy egy ugyanazon dobozból származó parvula mini adag három különböző talajban a következő módon viselkedik ültetés után:
1) növényes talaj (Dennerle Scaper's soil), tápgolyókkal (Tropica): brutál olvadás, majd utána megmarad, de szinte minden levelét eldobja eleinte. Ez eddig minden alkalommal így ment, több akváriumban is.
2) Dekorhomok (JBL Sansibar red) tápgolyókkal: Egy héttel később, de ugyanez a viselkedés
3) Dekorhomok (JBL Sansibar white) minden nélkül: tökéletes állapot, nulla levélhullás, új levelek...

A logika pont ellenkezőleg diktálná. Az első két verzió ugyanabban a nanoban van, a harmadik egy majdnem egy éves, beállt akváriumban. Mindegyik csapvizes, abszolút lowtech akvárium, tehát az egyéb körülmények ugyanolyanok (még ugyanazon a polcon is vannak :D ).

Végül mindhárom esetben meg fog maradni a jelek szerint, de nem értem a miérteket. Hogy pont az elvileg tápanyagszegény dekorhomokban éljen ilyen jól... Azt gondoltam, a parvula mini a gyökerén szerzi a tápanyagok javát. A harmadik akvában tuti több a "kaja" a vízben, és alapvetően az egy nagyon beállt akvárium. Ez számítana ennyit?
 
Sziasztok,
Egy kérdésem lenne, mert nem értek valamit. Hogyan, ill. mitől lehet az, hogy egy ugyanazon dobozból származó parvula mini adag három különböző talajban a következő módon viselkedik ültetés után:
1) növényes talaj (Dennerle Scaper's soil), tápgolyókkal (Tropica): brutál olvadás, majd utána megmarad, de szinte minden levelét eldobja eleinte. Ez eddig minden alkalommal így ment, több akváriumban is.
2) Dekorhomok (JBL Sansibar red) tápgolyókkal: Egy héttel később, de ugyanez a viselkedés
3) Dekorhomok (JBL Sansibar white) minden nélkül: tökéletes állapot, nulla levélhullás, új levelek...

A logika pont ellenkezőleg diktálná. Az első két verzió ugyanabban a nanoban van, a harmadik egy majdnem egy éves, beállt akváriumban. Mindegyik csapvizes, abszolút lowtech akvárium, tehát az egyéb körülmények ugyanolyanok (még ugyanazon a polcon is vannak :D ).

Végül mindhárom esetben meg fog maradni a jelek szerint, de nem értem a miérteket. Hogy pont az elvileg tápanyagszegény dekorhomokban éljen ilyen jól... Azt gondoltam, a parvula mini a gyökerén szerzi a tápanyagok javát. A harmadik akvában tuti több a "kaja" a vízben, és alapvetően az egy nagyon beállt akvárium. Ez számítana ennyit?
vagy csak a tápanyagban gazdag talajban, gyorsabban elkezd submers leveleket hozni (ezért málik el az emers levél), míg kevés tápanyagnál szép lassan cseréli a levélzetet?
Persze ez csak egy laikustól való tipp :D
 
Ezt most kipróbáltam a gömbhalaknál, mivel nekik nem nagyon akartam ültetni, mivel olvastam, hogy megrágják a növényeket. De nálam nem bántják azt, ami van. Viszont homok került be anno. Mondjuk én Acicularist ültettem. Meg még ezt azt, ami volt. Meglátjuk pár hét múlva.
 
Olvasgatva ezt a pár bejegyzést,, nálam is kérdés kell nyírni? Ha igen mikor? És hogyan lesz belőle szép gyep.. kb mennyi idő kell neki?
 
Olvasgatva ezt a pár bejegyzést,, nálam is kérdés kell nyírni? Ha igen mikor? És hogyan lesz belőle szép gyep.. kb mennyi idő kell neki?
Elviekben nem nő akkorára, mint a rendes parvula, ezért nem hiszem, hogy annyit nyírni kellene. Szép gyephez meg szerintem első körben rendes fény és CO2 szükséges.
 
Olvasgatva ezt a pár bejegyzést,, nálam is kérdés kell nyírni? Ha igen mikor? És hogyan lesz belőle szép gyep.. kb mennyi idő kell neki?
Ha mar elegge kapaszkodik a talajban, lehet nyirni. Mi azt vettuk eszre, hogy ha eleg sok tapanyagot tud gyokeren keresztul felvenni, akkor gyorsan tud terjedni es a nyiras is serkenti.
Anno csinaltunk egy vidit is a kopasztasrol, ha erdekel :)
 
Back
Oldal tetejére