• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eleocharis acicularis

Eleocharis acicularis 2014-03-10

Akkor valószínű, hogy belenyúltál mert hasonló fénnyel nekem 9- 10 cm magas.
Akkor nálad sem nő sokkal nagyobbra. Csak én abból indultam ki hogy a greenaqua.hu-n 10-20 cm-ben határozták meg a magasságát. Jó, persze tudom hogy azt a 20 centit csak sok fénnyel, növénytáppal és CO2-vel lehet elérni, de nekem ez a 7-8 centi így is alacsonynak tűnik.
Max. berakom középre vagy előtéri növénynek mert a garnélák a jávai mohánál is jobban bírják. :)
 
Akkor nálad sem nő sokkal nagyobbra. Csak én abból indultam ki hogy a greenaqua.hu-n 10-20 cm-ben határozták meg a magasságát. Jó, persze tudom hogy azt a 20 centit csak sok fénnyel, növénytáppal és CO2-vel lehet elérni, de nekem ez a 7-8 centi így is alacsonynak tűnik.
Max. berakom középre vagy előtéri növénynek mert a garnélák a jávai mohánál is jobban bírják. :)

Nekem van co2 és tápozom is rendszeresen nagyon maximum a 12 cm . Háttérbe inkább a Eleocharis vivipara használják csodás dolgokat alkotnak belőle a kertészek.
 
Nekem van co2 és tápozom is rendszeresen nagyon maximum a 12 cm . Háttérbe inkább a Eleocharis vivipara használják csodás dolgokat alkotnak belőle a kertészek.
A vivpara is nagyon szép tud lenne csak a mérete ahogy olvastam 30-100 cm. Én meg max 20 centis növényben gondolkodtam hogy ne nagyon árnyékoljon.
 
A vivpara is nagyon szép tud lenne csak a mérete ahogy olvastam 30-100 cm. Én meg max 20 centis növényben gondolkodtam hogy ne nagyon árnyékoljon.

Igen az tényleg nagyon magas lenne... valahogy a kettő között nem tudok mondani méretben fűfélét, hát ha a többiek tudnak majd segíteni neked....
 
A két méret közt én sem igazán talál fűszerű növényt. Akár parvulám van akár acicularisom kidobni azért nem fogom.:) Majd előrébb hozom és a hátteret megoldom valahogy másképp.

Azért köszönöm Csaba a segítséged.
 
Sziasztok,
Azt hiszem ideje lesz akkor hülye kérdésekkel gazdagítanom ezt a topicot. Most rendeztem be egy kis akváriumot, aminek az aljába acicularist ültettem. Végigolvastam az egész topicot de nem találtam a kérdésemre választ. Soha nem csináltam még ilyet, így lehet néha feléled miattam ez a része a fórumnak :) A nyírás része érdekelne leginkább! Egyelőre nem bántom őket, tettem növénytápot és LiquidCarbo-t a vízbe de a későbbiek tekintetében érdekelne a nyírás menete! Szóval fogok egy ollót és levágom, idáig oké de a levágott fűdarabokkal mit kell tennem? Az volna az evidens számomra, hogy kiveszem a levágott részeket de hátha rosszul gondolom.. :)
Most egy pár napig/hétig üresen üzemel az akvárium de később pár garnélát szeretnék a vízbe! Osszatok meg velem legyetek kedvesek pár tippet/trükköt! Például hogyan érhetem el, hogy hamar belepje az aljzatot?
Nagyon köszönöm előre is!
 
Továbbá szeretnék érdeklődni, hogy mekkora a fényigénye?! Azt találtam róla, hogy 10-14 órát kell világítani neki 0,5W/literrel számolva, 5000-7000K színtartományban. Ez a leendő garnélás akvárium elég kis helyre lett besuvasztva, nagyjából 18 liter víz fért bele a (különben a világítás belelógna a vízbe) és egy 6W -os Leddy Tube (elvileg 6500K) világítja meg napi 12 órát. Ez így jó lesz?
 
Köszönöm a választ! A fény így elegendő vagy többet kell mennie? CO2-ből meg csak a folyékony van, abból dupla adagot kapnak egyelőre naponta.
Szerintem 6-8 óránál többet ne világíts, de max. 10 órát. Ez kb. megegyezik a növények életciklusával.
 
Kár, hogy nincs a fórumnak "Ez meg mi a ...?" topicja, mert a kérdésem egyik része oda tartozna :)
Ma három hete telepítettem az akváriumot és szépen jönnek is a hajtások viszont nem tudom mikortól illene vágnom őket. Egy-két tő mellett szépen jönnek elő az aljzatból a kis szálak de van olyan tő is, ami nagyjából még mindig ugyanolyan állapotban van, mint mikor beletettem. A bevitt hólyagcsigák ellen pár csigaevő csigát is tettem az akváriumba, amik előszeretettel ássák be magukat a kavicsba és néha előfordul, hogy kitúrják a növényt. Ezt csak azért írtam le, mert nem tudom kell-e addig várnom, amíg minden tő megtartja magát.
A másik, hogy tegnapelőtt csináltam egy 20%-os vízcserét. Ilyenkor 3ml HS Aqua floracarbo shrimp-et szoktam tenni a vízbe (egy hétre előre); azért csak ennyit mert nem sok növényem van ebben a 20 liternyi vízben. Gondolom, hogy nem az új vízzel vittem be, az előkezelt és pihentetett csapvízzel viszont elképzelésem sincs róla, hogy mik ezek a kis fehér dögök az akvárium üvegén?! Tegnap este szivaccsal leszedtem, amit tudtam de látszólag nem nagyon segített. Akármik is ezek, nem valóak ide! Mit tehetek ellenük?

20160325_065927_2_bestshot_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

20160325_070500_8_bestshot_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Sziasztok!

3 hete indult 39l-es akváriumba ültettem ilyen növényeket a háttérbe. A második hét végére szépen gyökeresedett, még dúsult is. Kb. egy hete viszont elkezdtek barnulni/sárgulni, mostanra kb a harmadukat érinti. Közben nem változott semmi, csak a kétnaponta történő vízcseréket ritkítottam kicsit.
Napi 1 ml micor/macro-t, és 2 ml easy carbot kapnak. Az akva low-tech, nincs külön co2.
Tudnátok segíteni, hogy mi lehet a gond?

Köszönöm!
 
Back
Oldal tetejére