• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eleocharis acicularis

Eleocharis acicularis 2014-03-10

Semmi gond nincs vele, csak tényleg apró darabokban kell ültetni, és ne vágd vissza, hagyd hogy önállóan alakuljon át víz alatti életmódra. Nálam ültetés után egy héttel hozta az új hajtásokat. Nő minta bolondgomba , csak szereti a tápot!

Neked melyk tápot kedveli ; mit használsz hozzá ??
 
Ok megnyugodtam :sick: :D

Mivel még nincs egy hete hogy ültettem, nem értettem miért nem nő pedig a hidrocortye már 2x es volt, ezért arra gondoltam hogy mégsem vízi növény, és ezért nem nő. Már várom mikor hozza a hajtásait :D
Csak nyugalom! A kezdeti stressz (szétszedés, ültetés, stb.) után megindul majd szépen... Nem egy "bonyolult" növény!;)
 
Szia!

Annyival kiegészíteném, hogy előbb fog terjeszkedni,tehát előbb megtalálod elkúszva a hajtásokat, mintsem a magasságára gyúrjon. Ő egy ilyen növény, de csodaszép. Ne ijedj meg amikor egy két levél bebarnul, ha van türelmed vágd le /csak akkor ha tudod:LOL:/ de nem muszáj. Egyébként a moha után ez a No.II.-es a garniknak. Nagy élvezettel vetik bele magukat, és képesek órákon keresztül matatni benne, sőt még az otok is bújócskáznak benn.

Üdv:w-rig

Szerk:No.2 nem nitrogén-dioxid hanem No.II azaz második számú:D !!!
 
Korán reggel háromszori elolvasásra értettem meg, hogy az no2 nem nitrogén-dioxid :D
 
Sziasztok!

A hátsó falra ültettem egy sor acicularis-t, mivel háttérnövénynek szánom. Nyúlik is rendesen, lassacskán eléri a felszínt. A kérdésem az lenne, hogy nyírjam meg, illetve nyírjam-e rendszeresen? Ha ezt is nyírni kellene, milyen magasságban vágjam? (Ismétlem, háttérnek szánom, nem gyepet akarok belőle kreálni.)
 
Sziasztok!

A hátsó falra ültettem egy sor acicularis-t, mivel háttérnövénynek szánom. Nyúlik is rendesen, lassacskán eléri a felszínt. A kérdésem az lenne, hogy nyírjam meg, illetve nyírjam-e rendszeresen? Ha ezt is nyírni kellene, milyen magasságban vágjam? (Ismétlem, háttérnek szánom, nem gyepet akarok belőle kreálni.)
Nem kell nyírni, ha nem akarod, de érdemes. Bármekkorára vissza lehet vágni, ki fog újra nőni.
 
Rendben. Akkor így teszek. Mármint időnként megnyírom :)

Még annyit hozzátennék: hogy tényleg sokkal szebb eredményt lehet elérni ahogy eMzé írta ha időnként visszavágod és tapasztalatom szerint amit levágsz az idővel szépen elhal. A tövéről viszont több fiatal levelet fog indítani. tehát sűrűbb frissebb erősebb lesz. Én mindig talaj felett egy jó centivel szoktam nyírni és jól kiporszívózni, hogy elegendő fényt kapjon a pici levél. ha jól érzi magát 1-2 hét múlva ismét teljes pompájában fog tündökölni.
 
Sziasztok

kb 2 hónapja vettem 2 tő Eleocharis acicularist és szokásos módon elültettem háttérnövénynek. Azóta rendszeresen hozza a hajtásait de a levelek a föld felé hajlanak és kb 7-8 centiméteresek. Lehet hogy sikerült parvulát ültetnem vagy az acicularis igazán majd később indul be?
 
Sziasztok

kb 2 hónapja vettem 2 tő Eleocharis acicularist és szokásos módon elültettem háttérnövénynek. Azóta rendszeresen hozza a hajtásait de a levelek a föld felé hajlanak és kb 7-8 centiméteresek. Lehet hogy sikerült parvulát ültetnem vagy az acicularis igazán majd később indul be?

Függ a fény intenzitásától is. Mennyivel világítasz?
 
Back
Oldal tetejére