• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eleocharis acicularis

Eleocharis acicularis 2014-03-10

Gabika said:
Ezt a is növényt ültetéskor vissza kell metszeni vagy simán elültetem?

Üdv Gábor

Én ezt se metszettem vissza :mrgreen: :ugeek:
 
Sziasztok!

Elég régi a téma, de hátha valaki olvas ezzel kapcsolatban. Az az igazság, hogy nekem is van egy-két tő Eleocharis acicularis-om. Féltem tőle, mert a füvekkel mindig nehéz bánni még víz felett is (megfelelő ültetés, rávenni, hogy a gyomokat ő nyomja el, és ne fordítva stb.).
Nem olvastam nagyon utánna az akváriumi beültetése előtt, hogy mit hogyan kellene csinálni vele, egyszerűen ösztönszerűen amikor beültettem (nem táptalajba), visszavágtam a GYÖKEREIT olyan 2 cm körülire (ez a kertészösztön szakmai ártalom :)), szintén egymástól néhánycenti távolságra ültettem, és ment a sera táptabletta a talajba (széttörtem, és homogénebbül helyeztem el a töveknél). Az első vizinövényem, amivel nagyobb sikerem van. Egy hét múlva már bújtak ki a kis csemeték néhánycentire a tövektől. Sárgulni csak néhány szál sárgult eddig (azokat mondjuk tényleg körülményes megtalálni az olló hegyével), és nyírni még nem nyírtam. Egyetlen dolog, hogy kissé mintha eldőltek volna a tövek (nem visszahajlottak a levelek, mint a parvula-nál), de ez lehet, hogy az áramlás miatt van.

Ami biztos, hogy tökéletes felfogói a levágott úszkáló jávai szálaknak. Ezeket jobb igyekezni kiszedegetni közülük, mert a jávai elkapja az Eleocharis leveleit a gyökerével, és akkor már sokkal nehezebb szétválasztani őket!

Kisvido
 
Sziasztok!
A 25 literes akváriumomban háttérnövényként szerepel az acicularis, de sajnos nagyon aggresszíven terjeszkedik, benő a HC alá,plusz a nyírásra sem úgy reagál ahogy szeretném. :( A kérdésem az lenne, hogy hogyan tudom hatékonyan kiirtani/operálni a HC közül, úgy, hogy az ne jöjjön fel, és ki hogyan szokta nyírni ezt a növényt? A kövek formájára nyírtam pár hete, és azok a szálak amikbe belevágtam szép lassan elpsuztulnak,de nem jönnek ki elég gyorsan, és bealgásodnak. Olyan 5-10 centi körülire vágtam vissza. Köszönöm a segítséget előre is! :)
 
Sziasztok!
Látom, hogy mostanában több akváriumban is van ez a növény. A segítségeteket szeretném kérni, hogy hol érdemes venni. A GA-nál nincs ha jól láttam. Az Aquadepoban is csak elvileg létezik a honlapon...
 
Sajna mult heten nem kaptunk. Nekem is kellett es vettem a new garden kerteszetben. Csak ovatosan mert minden nemkivanatos dolog is van rajta. De kb 10 to novenyt ki tudtam szedni belole. A tobbit nem raktam volna be akiba. Sajna meg kicsi volt a noveny csak remelni tudom hogy acicularis neretu lesz


Mi másról, mint iPhone-ról Tapatalk progival ;)
 
Köszi! Holnap megnézem

Tavi növény egyébként, szóval sanszos hogy találsz ilyen helyeken. Csak borzalmas algás tálakban vannak, csigapete, béka úszkál a tartóban, planária stb alap. De alapos alőkészítéssel egy kis része használható, ha egyébként szép a cserép.
 
Tavi növény egyébként, szóval sanszos hogy találsz ilyen helyeken. Csak borzalmas algás tálakban vannak, csigapete, béka úszkál a tartóban, planária stb alap. De alapos alőkészítéssel egy kis része használható, ha egyébként szép a cserép.

Hú ez jól hangzik... o_O :confused: A békáktól meg irtózom:eek: Mindegy, majd szerzek valami botot :)
 
Sziasztok!
Olyan kérdéssel fordulnék a kedves forumozókhoz hogy ha előtérbe van ültetve akkor nagyságrendileg mikor érdemes vágni? Érdemes e egyáltalán? Milyen tapasztalatok, praktikák vannak ezzel kapcsolatban? Ha megnyírnám akkor gyorsabban terjeszkedne, vagy éppen pont megállna a novésben? Egy 60 as aki elotere van beultetve vele, kb 5 centi hosszú föld felé hajló szálakkal. Szerintem időszerű lenne de biztos ami ziher gondoltam megkérdezem a tapasztaltabbakat! Egysrac tanuló akvariuma néven megnézhetitek a naplóját hogy is áll.

Sony Ericsson Xperia Arc S-ről küldve
 
Sziasztok!
Olyan kérdéssel fordulnék a kedves forumozókhoz hogy ha előtérbe van ültetve akkor nagyságrendileg mikor érdemes vágni? Érdemes e egyáltalán? Milyen tapasztalatok, praktikák vannak ezzel kapcsolatban? Ha megnyírnám akkor gyorsabban terjeszkedne, vagy éppen pont megállna a novésben? Egy 60 as aki elotere van beultetve vele, kb 5 centi hosszú föld felé hajló szálakkal. Szerintem időszerű lenne de biztos ami ziher gondoltam megkérdezem a tapasztaltabbakat! Egysrac tanuló akvariuma néven megnézhetitek a naplóját hogy is áll.

Sony Ericsson Xperia Arc S-ről küldve

Előtérbe nem tennék acicularist.
Bár én is annak vettem, de egyre jobban beigazolódni látszik a félelmem, ami Nálad már nem is kérdés. Parvulát ültettél.
Ez viszont annyiban jó, hogy előtérbe tökéletes :)

Ha megnyírod, gyorsabban terjeszkedik, de ültetés után várj 3-4 hetet, hadd szokja a környezetet.
 
A 3-4 hét megvan. 1 csokorról lett így szétültetve, most kezdi felvenni a tempót. Hát ha valóban parvula akkor örülök! A továbbiakat akkor a megfelelő topikból osszeolvasgatom! Köszönöm szépen a gyors választ!:D

Sony Ericsson Xperia Arc S-ről küldve
 
Hali !
Ma vettem 2 cserép acicularist és holnap szeretném végleges helyére ültetni .
Azt szeretném kérdezni , hogy most akkor nyírva ültessem vagy így ahogy vettem ?
Melyik megoldás a jobb , ha vágom nem lesz algás a stressz miatt ?
Légyszi írjátok meg !
 
Ez a növény tényleg nem bírja víz alatt? Elég durva lenne ha kirohadna az akim fele....:eek: :nailbiting:
 
Ez a növény tényleg nem bírja víz alatt? Elég durva lenne ha kirohadna az akim fele....:eek: :nailbiting:

Szia ! tökéletesen bírja víz alatt nekem legalább is kb . 1 éve semmi látszata nincs hogy ki akarna pusztulni :D de az ültetésénél az a tapasztalatom akkor fakad meg gyorsan és hozza a víz alatti hajtásait ha kis csomókra szeded és nem vágod le a leveleit csak ha elkezdett nőni a csemete és az emersz levelei sárgulni kezdenek üdv
 
Semmi gond nincs vele, csak tényleg apró darabokban kell ültetni, és ne vágd vissza, hagyd hogy önállóan alakuljon át víz alatti életmódra. Nálam ültetés után egy héttel hozta az új hajtásokat. Nő minta bolondgomba , csak szereti a tápot!
 
Ok megnyugodtam :sick: :D

Mivel még nincs egy hete hogy ültettem, nem értettem miért nem nő pedig a hidrocortye már 2x es volt, ezért arra gondoltam hogy mégsem vízi növény, és ezért nem nő. Már várom mikor hozza a hajtásait :D
 
Back
Oldal tetejére