• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Elatine hydropiper

Elatine hydropiper 2014-03-10

Sziasztok!

Mikor érdemes és egyáltalán érdemes-e nyírni az elatine-t dúsítás céljából?

Robi

A második telepítésem után egy kis foltban kikopott, nem igazán jöttem rá mért de most nem is ez a lényeg, innen onnan nyesegettem a megmaradt állományból, hogy pótoljam a kikopott foltot. Nem lett sem sűrűbb sem gyorsabb növekedésű azok a részek ahonnan kicsipkedtem pár tövet.
A teljes nyírástól sem nem lett extra dúsabb, a saját kis lomha tempójában nő tovább, kb 3 hét után már sehol nem látszott kopasz folt pedig nem sajnáltam talajig taroltam, most ha minden igaz 6 hete, hogy megvolt kopasztva, lassan esedékes lesz a következő.
 
Két hete ültettem az elatine-t 5 cseréppel, és mostanra nálam is kikopott kb. az 1/3-a. Pénteken azokat a csomókat, amelyeken átlátszó levélkék voltak, levágtam tövig, azóta több csomónál is elmállottak a levelek, de ahogy jobban megnéztem, a tőnél lehet látni nagyon apró zöld leveleket. Az amanok is dolgoznak az elbarnult csomókon, de algát nem látuk rajtuk. Most nem vagyok biztos benne, hogy mit lépjek, levágjam a többi csomóról is az elbarnult leveleket, vagy várjak, amíg átalakulnak a levelek (már ha ez barnulás/elmállás az átalakulás miatt történik).
A víz hőmérséklet 21-23C között mozog, az elatine Tropica/Amazonia/Amazonia Powder talajba van ültetve. A KH kb. 8-as.

Ilyen darabokra szedtem szét ültetéskor az 5 cserepet:

akva_15.jpg



Itt látszanak az új levelek a levágott csomó tövében:

akva_16.jpg
 
Üdv.
Problémám az lenne,hogy kezdenek elpusztulni a növényeim.Szép üde zöld levelek,egyre sötétebbek,átlátszóak.
Mi lehet az oka?Előre is köszi a segítséget.:)
 
Üdv.
Problémám az lenne,hogy kezdenek elpusztulni a növényeim.Szép üde zöld levelek,egyre sötétebbek,átlátszóak.
Mi lehet az oka?Előre is köszi a segítséget.:)

Lehet kevés a tápanyagod.Nálam akkor sötétedett be sok levél amikor el volt hanyagolva az egész akvárium a kezdődő átrendezések miatt, így foszfor vagy nitrogén hiányra is tippelnék.
 
Srácok,egy 140 lityós aki felett 4*18 fog világítani az 0,5W/l.ennyi fény elég lehet neki hogy szép legyen?vagy felejtős és nézzek másikat?Sorry nem akarom offolni eMzé naplóját de pont aktuális lett a kérdésem
 
1 hónapos a csigásmagvú látonyám, gyönyörűen terjeszkedik, nagyon ritkán elsárgul 1-1 levele, de 15 másik jön helyette, úgyhogy ezt nem gondolom problémának:
8109202819_8c2eed1ef0_c.jpg

Én csak most látom, hogy ennek a növénynek van magyar neve, az amit írtál. Szerintem viccesen hangzik.
És Magyarországon védett növény, tövenként 5000 forint természetvédelmi értékkel... (ld.: Nyomtatási kép )
 
Én csak most látom, hogy ennek a növénynek van magyar neve, az amit írtál. Szerintem viccesen hangzik.
És Magyarországon védett növény, tövenként 5000 forint természetvédelmi értékkel... (ld.: Nyomtatási kép )
Igen, a magyar neve szerintem is rendkívül hangzatos, ezért is írtam azt. ;)
De hogy védett, arra nem gondoltam volna...
 
Én örülök, mert a wabimban megmaradt, sőt, elkezdett szaporodni, nagyon szép növényke. (y)
 
Természetből az országban nem gyűjthető. Szerintem ez érthető nem?
(3) A természetvédelmi hatóság engedélye szükséges védett növényfaj:
a) egyedének, virágának, termésének vagy szaporításra alkalmas szervének gyűjtéséhez;
b) egyedének birtokban tartásához, adásvételéhez, cseréjéhez, kertekbe, botanikus kertekbe történő telepítéséhez;
c) egyedének külföldre viteléhez, az országba behozatalához, az országon való átszállításához;
d) egyedének preparálásához;
e) egyedének betelepítéséhez, visszatelepítéséhez, termesztésbe vonásához;
f) egyedével vagy egyedén végzett nemesítési kísérlethez;
g) egyedének biotechnológiai célra történő felhasználásához;

 
Mondjuk, ha jól olvasom ezt a topicot, ez a kis közösség önmagában elpusztított annyi elatine-t mint a Tiszai Vegyi Kombinát fénykorában :D :D
Egyébként meg a törvények fele = vicces olvasmány jogászoknak. Néha nem tudni, hogy melyik fele, ami időnként galibákat okozhat.
 
MACI ÚR KÉREM, ÉN ÁRTATLAN VAGYOK! (hacsak nem a parvula is védett, mert akkor tényleges életfogytiglan lesz.)
 
(3) A természetvédelmi hatóság engedélye szükséges védett növényfaj:
b) egyedének birtokban tartásához, adásvételéhez, cseréjéhez, kertekbe, botanikus kertekbe történő telepítéséhez;
Ez ilyen szép magyar szokás, hogy a szabályozásnak semmi köze a realitáshoz. Ha foglalkoznának a törvénnyel, akkor engedély kéne minden egyes kertben tartott hóvirághoz. Valószínűleg az illetékes hatóság is összeomlana a terhelés alatt, ha hirtelen az ország összes hóvirágtulaj Mariska nénije engedélyért folyamodna. A hatóságok magasról tojnak rá, kinek virít jól láthatóan az előkertjében leánykökörcsin, hóvirág vagy tarka nőszirom. Akkor veszik elő a szabályokat, amikor éppen praktikusak, például ha valaki ezeket a virágokat az aluljáróban árulja. Kertészeti vásárokon viszont tömegével vannak jelen, és sok árus azt sem tudja, hogy papír kéne ezekhez a fajokhoz. Azt szokták mondani, hogy termesztett, ehhez nem kell. De a törvény szerint kéne, mivel valahogy igazolni kell, hogy tényleg termesztett!

És mivel igazolni kell, hogy termesztett növényről van szó, csak papírral lehetne megvásárolni és eladni ezeket a fajokat. És a vásárlás után be kéne jelenteni a helyileg illetékes természetvédelmi hatóságnál, hogy ilyenünk van. Ha szaporodik, vagy kipusztul, azt is. Egyes terráriumi állatoknál komolyan veszik a dolgot, ilyen pl. a CITES alá tartozó görög teknős. Itt ellenőrzik és betartatják a dolgot, ezért viszonylag közismert, hogyan működik. Elvileg a növényeknél is ugyanígy kéne csinálni. A "természetvédelmi hatóság engedélye" pusztán formalitás, csak be kell mutatni a vásárlás után papírokat. De a növényeink esetében senkinek nincs megfelelő papírja. Egy papír nélküli példány a törvény szemében vadon gyűjtöttnek számít. A szaporulat is csak akkor kaphat papírokat, ha már az eredeti állomány is papíros volt. Így ez körülbelül megoldhatatlan feladat. Még szerencse, hogy a gyakorlatban meg sem próbálják betartatni a törvényeket.

Van még egy pár akváriumi növényfaj, ami védett hazánkban. Például a rucaöröm (Salvinia natans), a négylevelű mételyfű (Marsilea quadrifolia) vagy a háromporzós látonya (Elatine triandra),
 
Back
Oldal tetejére