• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Elatine hydropiper

Elatine hydropiper 2014-03-10

Átrágom még a dolgot mi legyen vele.Az a baj, hogy nagy felületen elég gyerekes hatást kelt, egy kicsi nanoban viszont jól mutat sötét aljzaton.Majd utána olvasgatok mélyebben pár előtéri növénynek és az igényeiknek, és elválik idővel mi lesz az Elatine sorsa.
 
Szia Tomi!



Kíváncsi vagyok a regenerációs képességére!
Kérlek majd számolj be róla!

A kezdeti nehézségek után úgy látom szépen bedúsult nálad is!

Köszönettel!

A.ttila

Foltokban már egymásra volt nőve több helyen, ezeken a részeken tarra vágtam csak a szára maradt, kb másfél hét kellett neki és már nem látszik a nyírás nyoma.
 
A bolti akiban már hónapok óta nem nyírtuk. Nem is tudom most már több mint fél éves a gyep talán öregebb, de nonstop gyönyörű üdezöld az egész. Körülötte minden más változik, de rajta mintha nem hatna a kor. Ugyanolyan egészséges és szép, nem akar felszakadni, nem nyurgul el, nem lesznek benne sárga levelek, elhalt kis csoportok. Nem húzza ki a növény magát, ha szikla közelében van. Egyszerűen csak van.

A hosszútávú teszten totálisan jól vizsgázott. Ilyen idős korában a legtöbb rövid gyökerű gyep már felszakadna. HC, UG stb.
Nem ártott meg neki, ha a CO2 nem ment, ha kimaradt a növénytáp. Szóval ha sikeresen elterjed, nagyon szép tartós gyep mindenféle extra nyavaja nélkül.(y)
 
A GA-s zselés elatine az ablakba rakva elvileg kibír 1 hónapot is? Az nem baj ha folyamatosan párás a kis dobozkák teteje meg néha az oldala? Lehet másik fekvésű ablakot kellene keresnem nekik.:confused:
 
A bolti akiban már hónapok óta nem nyírtuk. Nem is tudom most már több mint fél éves a gyep talán öregebb, de nonstop gyönyörű üdezöld az egész. Körülötte minden más változik, de rajta mintha nem hatna a kor. Ugyanolyan egészséges és szép, nem akar felszakadni, nem nyurgul el, nem lesznek benne sárga levelek, elhalt kis csoportok. Nem húzza ki a növény magát, ha szikla közelében van. Egyszerűen csak van.

A hosszútávú teszten totálisan jól vizsgázott. Ilyen idős korában a legtöbb rövid gyökerű gyep már felszakadna. HC, UG stb.
Nem ártott meg neki, ha a CO2 nem ment, ha kimaradt a növénytáp. Szóval ha sikeresen elterjed, nagyon szép tartós gyep mindenféle extra nyavaja nélkül.(y)

A PRÓFÉTA SZÓLJON BELŐLED!!:D
Egyébként lehet, hogy megvan a titok. Csak az Aquasky-t szereti!;)
 
Sziasztok!
Az elatine ugyan úgy tolerálja a hígított carbozást mint a parvula? Vagy nem annyira rajong érte?
 
Gondoltam azért, de nem egyszerűbb eltávolítani valami eszközzel róla?De ha minden áron carbozni akarod, akkor hígítás nélkül is megteheted.Mikor még tető volt az akváriumon, egy lyukat csináltam rá, amibe befér a pipetta.A carbot is itt adagoltam, egészen az akvárium aljáig lenyomva, és nyakon zúdítva az Elatineket amik ott voltak.Semmi bajuk nem lett, sőt kicsivel szebbek is voltak az ott lévők, na meg azon a környéken semmilyen alga nem is képződött, még a barna sem.Egy próbát megér, de nem biztos nálad is tolerálnák.
 
Mindenáron nem akarok carbozni, de ezt az algát max elatinostól tudnám kiszedni. A parvulámról már elbírtam tüntetni. A kérdésemre köszi a választ.
 
Azért ez a két eset nem ugyanaz.Algairtás céljából leállított szűrővel carbozol,és te Hal111 gondolom nem.
Én ilyen apró leveleket esetleg higitva carboznám.
 
Azért ez a két eset nem ugyanaz.Algairtás céljából leállított szűrővel carbozol,és te Hal111 gondolom nem.
Én ilyen apró leveleket esetleg higitva carboznám.

Leállított szűrő nélkül is lehet hatékony, úgy mint nálam.Anélkül is kiöli az algát, mert a hajalga ellen bevetettem kísérletként és 2 nap alatt eltűnt azokról a helyekről ahova lett nyomkodva.Ha kis területet akar megtisztítani, akkor töményen is jó, de nyilván nem konkrét algaölő a carbo, arra ott van az AlgExit.
 
Leállított szűrő nélkül is lehet hatékony, úgy mint nálam.Anélkül is kiöli az algát, mert a hajalga ellen bevetettem kísérletként és 2 nap alatt eltűnt azokról a helyekről ahova lett nyomkodva.Ha kis területet akar megtisztítani, akkor töményen is jó, de nyilván nem konkrét algaölő a carbo, arra ott van az AlgExit.
Csak a tisztán látás végett és vissza olvasva nem lehet,hogy az algexit adagolás tette a dolgát?A hajalga szerintem nem a legszivósabb alga.
 
Csak a tisztán látás végett és vissza olvasva nem lehet,hogy az algexit adagolás tette a dolgát?A hajalga szerintem nem a legszivósabb alga.

Nem, mert 1 hét sem telt el miután el kezdtem használni, és szétbontottam az egész akváriumot több okból kifolyólag is.Annyira nem vagyok amatőr a témában, de ahova az említett carbo adagolás került makulátlan terület volt, így felesleges a szűrőt leállítani meg higítgatni, töményen sem tett kárt az Elatineban.
 
Nem, mert 1 hét sem telt el miután el kezdtem használni, és szétbontottam az egész akváriumot több okból kifolyólag is.Annyira nem vagyok amatőr a témában, de ahova az említett carbo adagolás került makulátlan terület volt, így felesleges a szűrőt leállítani meg higítgatni, töményen sem tett kárt az Elatineban.
A világért se szeretnék kukacoskodni,de úgy rémlik,hogy a tetőn csöpögtetted be a carbot.Ebben az esetben mire eléri a talaj szintjén a növényt jócskán felhígul.A szűrő leállításával az algaölő hatás fokozható szerintem.Ez volt cél nem?:)
 
Egyáltalán nem veszem kukacoskodásnak, csak elkanyarodtunk a témától :) És nem csepegtettem, hanem lenyomtam talaj szinttől úgy 7-8cm-ig, és egy lökettel belenyomtam, mert az áramlás így is elvitte egyből.A pipetta elég termetes darab (30cm legalább), na meg reggelente kómában nem azt néztem hova megy az anyag :) Szóval ezért tudom, hogy az az előtéri sarok ezért volt kezdetek óta mindenféle algától mentes.Ha az akvárium közepénél lévő kőre nyomtam hasonló megoldással, ott 2 nap után lett egy 3-4cm átmérőjű tiszta, hajalgától mentes rész.Nyilván hosszú távon hasonló problémáknál az algaölő és az algásodás kiváltó okának megtalálása a biztos megoldás.Ilyen apró levelű növénynél meg nem szerencsés az alga, mert hamar neki tudnak állni sárgulni a levelei, utána berothad, és nagy valószínűséggel annak a kupacnak annyi is lesz idővel, nálam ez volt az egyik ok az akvárium szétszedésének, menteni a menthetőt.

Arra viszont kíváncsi lennék milyen is a szóban forgó alga, mert nálam még a kezdeti barna alga sem rakódott le a levelein, ellenben a többi növényemmel amelyeken itt-ott felfedezhető volt.Egy ilyen apró növényt hamar meg tud fojtani az alga.
 
Ha leállított szűrőnél tömény karbot nyomsz rá, leégnek a levelek csak a szára marad, de rendbe jön.
Szia!
Köszi!
Kipróbálom hígítva. Az én türelmentlenségem miatt jött elő az alga. Csak próbálom eltűntetni.
 
Back
Oldal tetejére