• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Elatine hydropiper

Elatine hydropiper 2014-03-10

Sajna a vizem hője van amikor eléri a 25-26 fokot is...
Szóval akkor Elatine barátunk ezt nem szereti..
Nálad milyen hőmérsékletnél éldegél?
Ha ezt a hőmérsékletet nem bírja, akkor inkább parvula?
 
Szia Dani!

Mindkét növény elég szép gyökeret ereszt!
Lehet próbálkozni, de gyepre táptalaj nélkül ne nagyon számíts!
A többi paraméter elégségesnek tűnik!

A.ttila
 
Nálam 20 fokon van jelenleg a növény, és mint fentebb lett említve, a látványos megjelenéshez kelleni fog valami táptalaj, még ha nem is hiper-szuper minőségűt veszel.Nekem könnyű dolgom volt, mert csak egy kicsi kannát kellett vennem 40 literhez.
 
Sziasztok!
Sürgős segítségre van szükségem! Elültettük az elatine-t (nagyon jól mutat!), de nem merem feltölteni az akváriumot vízzel, mert tettem egy próbát egy másik edényben és könnyen felúszik! Mi erre a megoldás? Ha az amazon talajból szórok rájuk kicsit???
 
Óvatosan töltsd fel az akit és ami feljött, újra kell ültetni. Ez egy ilyen játék az elején...

Köszi, lassan elkezdtem, eddig csak 2 jött fel, nagy kő esett le a szívemről!
A carbo és a wellness csomag többi része már most mehet a vízbe feltöltés után?
 
Köszi, lassan elkezdtem, eddig csak 2 jött fel, nagy kő esett le a szívemről!
A carbo és a wellness csomag többi része már most mehet a vízbe feltöltés után?
Ezt te döntöd el. Én csak a második héten kezdtem el az adagolásukat, mert első héten napi vízcsere van és a talaj is tartalmaz bőven tápanyagokat az elején. Van aki azt vallja, hogy az elejétől érdemes elkezdeni a tápozást, ha ezt az utat követed, akkor figyelj az adagolásra a napi vízcserék miatt.
 
Imádtam ezt a vidit, gyepet meg a szerszámot is. Egyszerűen rohadtjó még mindig na! Jó visszanézni. ;)
Fotó videó a jó pillanatok mindig legyenek meg. A.ttila az ilyesmiben sosem árt az ismétlés :)

Elatine-t nem kell sajnálni. Tarvágás és kész. Nem kell foglalkozni hol és hogyan vágod el a levelét.
Azt látjuk hogy nagyon ritkán kell nyírni egy HC-hez képes. HC-t jó körülmények között 3-4 hetente kellett. Elatine negyedévente! Nem mind1.
 
Szia Bonó!

Itt a 3. oldalon van egy vidi a nyírásáról;)

Köszönöm!
Ez elkerülte a figyelmem (akkor pont máson járt az eszem sajnos)!

Igen Viktor tényleg jó(y) !
Nekem azért kellett felszednem és újratelepítenem, mert pont ez a háromféle olló nincs a készletemben!

A.ttila
 
Pedig a hullámos..... :)

Na jó móst, hogy nincs focipálya most egy új kedvencem is van a szerszámok között:
ADA Pro Scissors Short - hajlított olló - 17 cm most csak 29 900 Ft - Green Aqua
Egyszerűen félelmetesen jó. Az arányai mások mint a legtöbb 14-15 cm-s ollónak és pont ettől profi. Ezzel nyírtam tegnap a nagy akváriumot is. Nagyon jó stemekhez és kis finom dolgokhoz is. Lassan nevet kellene adnunk ezeknek szerszám csodáknak :) Tényleg családtagok. :D
 
Nemrég elkészült az armatúrám, kíváncsi vagyok mit fog rá reagálni az Elatine, mert 20 centivel feljebb került az egész, de kapott még egy izzót, így 0,3W/L és 800Lumen lett a világítás összértéke az előző 0,25W és 600Lumenről.A garnéláknak is jobban tetszik a sötétebb akvárium, mert az utóbbi időben a rotala alól figyelgettek csak, most meg már a front üvegnél is "kapálgattak".Idő közben megjelent egy "kevés" hajalga ami látszik is a képen, de az szerintem a múltkori Elatine átültetéses aljzat felkavarodásból származhat aminek kimondottan örülök....

a1_2013_2_5_odvnro5yrs.jpg
 
Nemrég elkészült az armatúrám, kíváncsi vagyok mit fog rá reagálni az Elatine, mert 20 centivel feljebb került az egész, de kapott még egy izzót, így 0,3W/L és 800Lumen lett a világítás összértéke az előző 0,25W és 600Lumenről.A garnéláknak is jobban tetszik a sötétebb akvárium, mert az utóbbi időben a rotala alól figyelgettek csak, most meg már a front üvegnél is "kapálgattak".Idő közben megjelent egy "kevés" hajalga ami látszik is a képen, de az szerintem a múltkori Elatine átültetéses aljzat felkavarodásból származhat aminek kimondottan örülök....

Szia!
Van valami fejlemény a növényekkel?
 
Szia!
Van valami fejlemény a növényekkel?

Még konkrétumot nem tudok leszűrni a dologból, mert a hajalga közre játszott a dolgokban, és az áramlat mindig az Elatine-ra "tapasztotta" rá, szóval gondolom annyira nem tetszett neki.Idő közben váltottam növénytápot is, és adagolok alga ölőt, hátha segít eltüntetni.A világítás intenzitásának csökkenését pedig érzékelték a növények az biztos, mert a rotala megnyurgult annak ellenére, hogy egyel több spotot raktam az armatúrába kompenzálván a helyzetet.A Hemianthus micranthemoides viszont nem változott ilyen téren, pedig mélyebben van, sőt elég szépen gyarapodott, így rotala vagdosáskor nem is tudtam hirtelen melyik-melyik növény, úgy egybenőttek.Elatine-ból meg vettem ki jó pár csomót, mert ma elindítottam egy 10L-s nanot 2,7W világítással és kíváncsi vagyok mire megy abban pár növénnyel együtt.Idő közben meg változott is az elképzelésem az egész akváriumot tekintve, így valószínű repül az Elatine, és Parvula mini lesz helyette.
 
Back
Oldal tetejére