• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Elatine hydropiper

Elatine hydropiper 2014-03-10

13 nap után Nálam is minden rendben a növénnyel, semmi foszlás, semmi negatív jelenség. Szépen terjeszkedik is, szemmel láthatóan jól érzi magát. 9l-re van 8W világítás, NA shrimp-soil talaj, 2 naponta 1-1 ml GA táp, napi 5 csepp (kb 0,35 ml) carbo, CO2 nincs, a víz pedig brutálisan kemény.
 
Ültetéskor:
8009734879_3400c7dec6_z.jpg

1 hetesen:
8033377509_f7c6ed4035_z.jpg


Frissebb képem még nincs, majd holnap este csinálok, ha eszembe jut, de legalább ugyanilyen ütemben nőtt tovább azóta.
A vizem közel 30-as keménységű!!!
 
Fene se érti ezt a növényt. Nálam kipusztult 2 hét alatt. Igaz nekem Manado talajom van, szerintem azzal volt a baj.
Nagy valószínűséggel ez a növény elsősorban gyökérzetén keresztül veszi fel a tápot, vagy legalább is az átállási időszakban biztos.. (nálam is 4-5 cm gyökérzetet eresztet) Gondolom nem mindegy mibe ültetjük...(n)
Én egyenlőre feladtam a próbát, Parvula-t szombaton ültettem, és már 2-3 új hajtásokat hoztak a tövektől 5-8mm-re, Manadoba úgy látszik ez való (nah meg hozzám:D)
De akiknél sikerült, azoknál tényleg nagyon szépek lettek, irigykedem is egy kicsit!(y)
 
Nálam a parvula kiveszett a manadoban, igaz nem volt hozzá elég fényem, és az is lehet, hogy túl picire szedtem szét. Miután megjött a 2x24w lámpa és beraktam egy nagy cseréppel, hogy amíg nem rendezem be az új akváriumot ellegyen. Simán hozta az új hajtásokat.
Lekopogom az elatine jól van, majd csinálok képet.
 
Sziasztok!

Emersen sem egy rakéta sebességű, és nem nagyon tér el a levélszerkezete sem az akváriumi körülmények között nevelkedő testvéreitől (talán kicsit kissebbeket növeszt szárazon).

A.ttila
 
Valaki tud még információval szolgálni a növényről és a tartás körülményeiről?Nekem is van belőle egy kevés, igaz még csak szokja a környezetét és gyökeret eresztget, de azt szorgalmasan teszi.Eddig már a duplájára megnőtt neki, és hozott is néhány levelet na meg magasságra is nőtt, de még gondolom ezután fogja megmutatni milyen is a tempója.Nagy fényerőt nem kap (0,25W/L környékén jár 600Lumen értékkel, igaz ledes próbálkozás), ellenben CO+tápot kap.Van bepirosodós levelű indiai vízicsillagom ami teljesen zöld levelekkel érkezett meg, azóta szépen nekiállt rózsaszínesedni elég sok levele, és a vártnál gyorsabban nő, így talán az Elatine-nak is elegendő ez a fénymennyiség, mert nincs 30cm az akvárium magassága+az aljzat is emel pár centit.
 
Szia!

Valaki tud még információval szolgálni a növényről és a tartás körülményeiről?Nekem is van belőle egy kevés, igaz még csak szokja a környezetét és gyökeret eresztget, de azt szorgalmasan teszi.Eddig már a duplájára megnőtt neki, és hozott is néhány levelet na meg magasságra is nőtt, de még gondolom ezután fogja megmutatni milyen is a tempója.Nagy fényerőt nem kap (0,25W/L környékén jár 600Lumen értékkel, igaz ledes próbálkozás), ellenben CO+tápot kap.Van bepirosodós levelű indiai vízicsillagom ami teljesen zöld levelekkel érkezett meg, azóta szépen nekiállt rózsaszínesedni elég sok levele, és a vártnál gyorsabban nő, így talán az Elatine-nak is elegendő ez a fénymennyiség, mert nincs 30cm az akvárium magassága+az aljzat is emel pár centit.

Nálam árnyékosabb helyen is megmarad, de azért ahol több fényt kap ott szebb, dúsabb!
Ha nagyon nyúlik akkor kevés lehet a fény!
Igen, lassan nő!

A.ttila
 
Van egy teóriám, de validálni kellene.

Ahogy a topicot végigolvastam, nem a fény, nem a co2, nem a tápozás, nem a vízkeménység számít, mégis van ahol megmarad az elatine, van ahol kipusztult. Nálunk speciel elhalt és a tippem az, hogy nem bírta a 25-26C körüli hőmérsékletet. Ez volt az a hőfok, amit Viktor egy korábbi bejegyzésben említett, hogy az otthoni akváriumában ennyi volt, ahol kipusztult, míg a GA-s akváriumok 22C körüliek voltak, ott pedig megmaradt. Elvileg 26-28C-ot simán bírnia kéne, de ki tudja.

Meg tudnátok írni, hogy akinél megmaradt/kipusztult, ott hány fokos volt a víz?
 
Szia!

Van egy teóriám, de validálni kellene.

Ahogy a topicot végigolvastam, nem a fény, nem a co2, nem a tápozás, nem a vízkeménység számít, mégis van ahol megmarad az elatine, van ahol kipusztult. Nálunk speciel elhalt és a tippem az, hogy nem bírta a 25-26C körüli hőmérsékletet. Ez volt az a hőfok, amit Viktor egy korábbi bejegyzésben említett, hogy az otthoni akváriumában ennyi volt, ahol kipusztult, míg a GA-s akváriumok 22C körüliek voltak, ott pedig megmaradt. Elvileg 26-28C-ot simán bírnia kéne, de ki tudja.

Meg tudnátok írni, hogy akinél megmaradt/kipusztult, ott hány fokos volt a víz?

Nálam biztos hűvösebb van!
Igaz a nyáron indítottam és akkor nálam is mállott rendesen!
Akkor a lakásban mindig volt 28-29 fok ami az akváriumban akár 2-3 fokkal több is lehetett (tudom ez leírva brutálisnak tűnik, de nem hűtöttem az utóbbi években az akváriumaimat)!
Most viszont 20 foknál több nem lehet!

Teszek fel a hétvégén friss képeket a Három jeles szürke nanójához, milyen komoly gyepet alkot szűrés nélkül, kétnapi tápozás, napi carbózás, 7 órás 0,6w/l 6500K világítás mellett!

A.ttila
 
A. Kavicsos:

Nálam nem nyúlik, szép kis tömött bokrokat alkot és a levelei teljesen átalakultak, szóval messze nem úgy néz ki mint ahogy érkezett.Ha be tudom vele futtatni a neki szánt helyet, akkor teljesen meg leszek elégedve a gyepesítéssel.Nálam kenterbe veri a Riccia, Cuba és a többi "füvesítő" fajokat.

gberecz:

Én 19-20 fokon tartom, de egy levél nem rothadt el eddig szerencsére.Viszont a gyökerének méretét naponta megduplázza hosszra, szóval abban elég látványos, pláne az apró oldalhajtásoknál szembetűnő.
 
Egy kis helyzetjelentés az én növényemről.Nagyjából két és fél hete van meg, ennyit haladt.Előre is bocs a képminőségért, az első este készült, a másodikat az előbb készítettem és a napsütés miatt lett ilyen sárga.

a1_2012_12_24_jjm1fpyqg9.jpg


a1_2012_12_24_ooe8hm3zzq.jpg
 
Ez a talaj nem fogja segíteni a növényke fejlődését, de ahogy a képen látszik egészséges és jó állapotban van.
 
Szép fejlődés, de kíváncsi vagyok, hogy a bazaltban hogyan tud majd terjeszkedni. Nálam agyagos talajon semmi baja, nagyon jól érzi magát, a saggitariam a bazaltot nem szereti, rendre nem tud megkapaszkodni rendesen a gyökerével benne... :(
 
Back
Oldal tetejére