• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Elatine hydropiper

Elatine hydropiper 2014-03-10

Brutális fejlődés:)
Amit nem értek ezzel a növénnyel kapcsolatban, az az emers-sumbers közti átmenete.
elatinehydropiperherb1.jpg

Ugye van ez a kép itt az emers növényről. Ez azért nem úgy néz ki, mint ami a GA-s dobozban van, pedig állítólag az is emers.
Illetve, majd' mindenki azt írja a növényről, hogy az elején elkocsonyásodnak a levelei, amit szívesen betudnék a emers-sum. átalakulásnak, de néhányótoknál (pl a GA-s aksiban) ennek nyoma sincs, csak nő.o_O
Akkor most hogy is van ez?:confused: Valaki felvilágosítana?

Köszi
 
A fenti állapot szerintem nem fordulhat elő termesztett növények esetén. Ha van is ilyen virága, azt csakis brutál tartós megvilágításnál hozhatja emers formában.
De a kép alapján ez egy kemény leválnek tűnik, ami kissé vastag és kemény is. Ilyen formával még nem találkoztunk.

Azt még hozzátenném, hogy a labor növények genetikailag eltérhetnek a terméeszetben található növénytől. Ezeket a növényeket alaposan "sterilizálják" mielőtt laborban használható lenne. Azt is el tudom képzelni, hogy teljesen máshonnan származik az alap növény minta.

Az átalakulás miatti elmálás sokminden miatt lehet. De most a fórumon arra is van példa hogz full low techben fejlődik és arra is, hogy minden földi jóval kitömve szalad.

Az biztos, hogy kényes lehet hőmérsékletre, vízparaméter változásra, CO2 ingadozásra. Ezekben az esetekben előfordult már elmálás.
 
Köszönöm!
Látszik, hogy még új a növény, nem tudni pontosan, hogy mit szeret, mit nem.
Gondolom csak idő kérdése és erre is lesz recept.

Én most raktam wabiba és low techbe is, úgyhogy reménykedek:)
 
Nálam 2 low techben vannak, mert az Amanok akkor is kikapálták ültetés után, ha nem látszott a levele. A bazaltzúzalékba ültetett, tápozás nélküli mind megmaradt ugyan, de nem is fejlôdik. Amennyit nô, annyi levelet el is veszit.

Az EI tápozott akváriumban 95% kipusztult, de a szétrothadó részek néhány darabja újraéledt egy hónap után. Kb. 3-5%-a. Hihetetlenül lassan nô. A fény durván 14W, 2cmre a víztôl 10 órában a 40 literre.
 
Érdekes egy növény annyi szent. Nekem 2 hétig szépen nőtt, semmi probléma nem volt vele. De mostanra (3.hét) a 2/3-a elhalt...
 
Nemrég újraindítottam a 27 literes low-tech nano akimat. JBL táptalaj, ADA Amazonia, 18 W fény, belső szűrés (de túlméretezett), GA wellness csomag (folyékony CO2-vel, naponta). 2 doboz elatine-t ültettem és ezen körülmények között kb. 95%-a elpusztult 3 hét alatt (elmálló levelek). Nem levélváltásról volt szó, mert utána nem hozott semmit, végül kidobtam őket: a legtöbb gyökeret sem eresztett. A telepített parvula meg nő, mint a bolondgomba. Gyönyörű növényke, de én low-techbe csak annak ajánlom, aki szeret kockáztatni.
 
Én is most ültettem nanóba (inkább már talán pikóba), szűk 10 l-t 8W, 450lm világít, GA micro-macro, EL carbo megy nála óvatosan 3 napja, eddig semmi baja. Sőt, mintha el is indult volna szép lassan, de lehet, hogy csak a szemem káprázik. Ha bármiféle változás van, majd jelzem, de remélem nem lesz vele gond, ha már ültettem majdnem 3 órán keresztül egyetlen adagot...
 
Azt hiszem megvan a feladvány a számomra is! :ROFLMAO:
Nagyon jól néz ki! Kellett valamit segíteni neki, vagy magától terjed és gyökerezik ilyen szépen (pár futónövényem néha a talaj fölé növeszt gyökeret, nem bele, csak azért kérdem)?
 
Viccen kívül nem volt semmi olyan, ami más lett volna a szokásos indítási metódushoz képest. Talán a szűrő volt visszafogva kicsit jobban a szokásosnál. Az Amazonia biztos sokat számít, mert a másik akiban a homokban 3 hónap alatt nem nőtt ennyit, mint itt.
 
Igazán szép lett, eddig mindenki azt mondta, hogy nem egy sprinter, és a másik akiban sem nőtt sokat, erre tessék. 2 hét alatt pff...:D gratula
 
Co2 nélkül szépen terjed nekem is. Ugyan nem szedtem szét apró darabokra, egyszerűen 2-be vágtam a kis gombócokat, amik a zselében voltak, és úgy ültettem be. Sima amazóniába (nem powder) 1 hét alatt már az amanok sem szedték fel, 1-2 apró szál (2-3 levéllel) lebegett csak a víz tetején. 2 hét után már látszanak az oldalhajtások, sokkal gyorsabb, mint számítottam rá low-techben. Csak ajánlani tudom mindenkinek, aki HC gyepet szeretne, de nincs meg hozzá a kellő technika!

UI.: semmi kocsonyásodásom nem volt, üde zöld minden levél. Csapvíz+amazonia 2x24w.
 
Back
Oldal tetejére