• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Elatine hydropiper

Elatine hydropiper 2014-03-10

Nálam kezd felszakadni a kis elatine gyepem a nanomban. Szép zöld amúgy, nincs gond vele...
Jelenleg fél éves a setup. GA tápozás + carbo + CO2 mellett jelentkezik ez a probléma.
Olvastam előrébb, hogy nem árt néha megnyírni. Na, ezt nem csináltam 1x sem. :unsure: Lehet ez a gond, vagy amúgy is hajlamos felszakadni?
Azért kérdezem, mert a nagy akimban következőnek egy iwagumi setupot tervezek ezzel a növénnyel és szeretném tudni mire számíthatok.
Csinálhatok bármit, előbb-utóbb felszakad, vagy elkerülhető ez?
 
sziasztok,
elatine vagy a monte carlo lenne jobb választás szerintetek? melyik alkot hamarabb gyepet?
 
Az elatine-nak kisebbek a levelei, és nem látszanak az "indák" amivel terjeszkedik. A monte carlonak kicsit laposabbak a levelei, az elatine meg inkább húsos
aha. hát akkor nem tudom mi lenne jó nekem. az indákat annyira nem szeretném látni. de gyors gyepet is szeretnék :D ez a kettő akkor nem megy egybe :D
 
A MonteCarlo így néz ki... mondjuk ez épp emers :D nekem elvan egy 20Wos kompakt alatt :)
799918.jpg
 
Friss tapasztalatom a növénykével!
Májusban indítottam új akváriumot.
Az EH szépen beindult, ott is, ahol csomókban ültettem, ott is, ahol majdnem szálanként.
Két-három hét és kezdte benőni a neki szánt területet. Aztán megjöttek az első kánikulai napok.
Fel is ugrott 28-29 C-re a víz hőmérséklete, hiába próbáltam mindent, hogy a hőfokot csökkentsem.
Egy hét alatt bebarnult az egész és el is pusztult. Addig szépen fejlődött, aztán ahogy melegedett a víz, alulról elkezdett barnulni, közben hozta az új, zöld leveleket. Sajnos a pusztulás gyorsabb volt, győzött a meleg víz!
 
Hali!

Nettó 200 literes akvárium, Tropica táptalaj, ADA Amazonia, 2x54W-os világítás és kezdetben citromsavas Co2, carbo, profito mellett megmaradhat a növény? Nagyon szeretnék gyepet az új akváriumomba, de nem Sagittaria Subulata személyében. :)
 
Hali!

Nettó 200 literes akvárium, Tropica táptalaj, ADA Amazonia, 2x54W-os világítás és kezdetben citromsavas Co2, carbo, profito mellett megmaradhat a növény? Nagyon szeretnék gyepet az új akváriumomba, de nem Sagittaria Subulata személyében. :)
Szerintem jobb lenne a hirsuta/crenata inkább.
 
DSC_0578.jpg

Tudna valaki tanácsot adni az előtérben látható Hydropiper ügyében?
A kép jobb oldalán két-három hetes ültetés látható a bal oldalán egy három napos. A problémám abban gyökeredzik, hogy a növény alig gyökeredzik és az ültetés után egy héttel elhal a növény. Már vagy ötödjére ültetem a növényt és a jobb oldali növények maradtak meg úgy-ahogy.. A frissen ültetetteken is már látom hogy kezd barnulni a gyökér és a levelek is kezdenek rohadni, szóval még egy - két nap és megint semmi nem lesz belőlük.
Co2 megy 23mg/l(mától már belső atomizerrel), napi 8 óra 6500K világítás, heti 1x10 fröccs TPS és napi 4ml Carbo, Heti kétszeri 30% vízcsere, 1000L/óra szűréssel. Ph 6.6 Kh 4-5
 
Sokkal jobban kell figyelni a növények lemosására. Nagyon kényes arra ha zselé marad rajta.
Carbot hagyd el amíg elindul.
Tápot növeld 2-3x ennyire. A tipp az hogy nagyon kevés tápanyagot kapnak így a növények a zseléből kiszakadva.

A tropica azt mondta, hogy erre kifejezetten figyelni kell a zselés növényeknél. Nagyon fiatal növények. Kivéve a zseléből azonnal tápozni kell őket. Szerintem a heti Tropica kevés hozzá.
 
ok, köszi, megemelem a tápozást két naponta 10fröccsre. A zselés téma viszont már nagyon idegörlő tud lenni, egy dobozkával vagy másfél két órát bibelődöm plusz az áztatás, szóval nem tudom, és tényleg direkben odafigyelek nehogy maradjon belőle a gyökereknél -korábban sokat kínlódtam e-miatt.
 
ok, köszi, megemelem a tápozást két naponta 10fröccsre. A zselés téma viszont már nagyon idegörlő tud lenni, egy dobozkával vagy másfél két órát bibelődöm plusz az áztatás, szóval nem tudom, és tényleg direkben odafigyelek nehogy maradjon belőle a gyökereknél -korábban sokat kínlódtam e-miatt.

Valamit rosszul csinálsz, nem szabadna ennyi időt eltartania. Folyó, 22-24 fokos csapvíz alatt alaposan mosd le a zselét, miközben az ujjaddal folyamatosan dörzsölöd a gyökérzetet. Hat darabra tudsz szétszedni egy dobozt, úgy mosd le a zselét, utána pedig egy "gombócot" kisebb darabokra szedj szét mint ahogy a képen elültetted.
 
Sziasztok!
Most szeretném kipróbálni az Elatine Hydropipert, van micro macro meg sachem folyékony CO.-m.
30 l nanoba lesz.Tudtok ajánlani tápozáshoz adag mennyiséget?és világításhoz kb Watt-ot?
Lesz még benne más növény is, meg taiwan garnélák ha bírják a tápot.
 
Back
Oldal tetejére