• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás El bosque cubierto de musgo 15 litros

keszalvo

Bölcs Ent
Üdv Néktek !

Nem tudom még mi lesz a kimenetele ennek az egésznek de úgy döntöttem a 15 literes akvárium sem állhat üresen :whistle:
Azt hogy mit fog otthon szólni a feleségem hozzá már előre tudom,de ez a gyerkőc szobájában fog menni így neki is lesz saját kis akváriuma.Amit majd segít is kipucerászni,mert kedve lenne hozzá.Illetve tudni kell hogy elég rossz alvó is szegénykém :love: és ha tudja hogy neki is van egy akváriuma amit majd ráadásul világítási időben úgy lövök be hogy 16.00-24:00 ig menjen akkor szerintem jól fog aludni mert jelenleg is világít a lámpa az üres akvárium felett éjszakánként.

Először arra gondoltam hogy be üzemelem majd szaporító akváriumnak,mert a törpe pettyes kalászhalaim és az Amandák is biztos vagyok benne hogy többen lennének már ha el tudtam volna Őket különíteni.
Csak aztán mostanában annyira birizgálja a csőrömet a CBS vonal hogy elképzelhető az lesz belőle,ezért is a téma választás "Garnélás"

No de ennyi hablatyolás után rátérek a tényekre.Mivel nem akartam szinte nulla pénzt rákölteni így csak az akasztós szűrő lesz új azon kívül abból dolgozom amim van.
Akvárium : 32 x 18 x 25 kb 15 liter kicsit karcos de lehet cserélve lesz
mert megfordult a fejemben egy ilyen méret is 5 mm üvegből 25 x 25 x 35 ez 21 liter 1785.-Ft lenne.Majd
eldöntöm mire marad a keretből,no meg kocka formában még úgy sem építkeztem.:)
Talaj : táptalaj nem lesz vagy is egy kevés maradék Tropica,illetve szerintem veszek 1 liter Ista talajt a többi bézs dekorhomok lesz.
Dekor : felhasználom az eddig összegyűjtött fa anyagot beleértve az újak közül is párat meg néhány követ.
Szűrés : Aqvanova Nf 300 mint írtam kis költségvetésű olcsó megoldásban gondolkodtam és ennek volt a legbarátibb ára.
Itt mondanék ezúton is köszönetet @rollreich Roland kollégát aki hozzájárult a szűrőanyaggal a projekt majdani megszületéséhez.Szóval dugig lesz tömve Sera Siporax-al.
Világítás : Adott volt mivel megmaradt a Haqos Stellar 13 w lámpám amiben egy 14 wattos Philips 730 lumenes 6500 k égő világít.Szerintem megpróbálkozom majd - ha a nagyobb akvárium lesz még is csak-egy 20 wattos izzóval.
Növények : ez ami nagy kérdés számomra mert kizárólag mohás akváriumot akarok összerakni a leges legkevesebb törődéssel (nyírás egyebek) Szóval kb 2-3 féle mohára gondoltam és a Riccia biztosan a talajtakaró moha lesz,ezen kívül karácsony meg Jávai moha meg majd bele.

Egyenlőre ennyi,még engedélyeztetnem kel a szám szerint harmadik akváriumot is a lakásban.A szűrőt már megrendeltem hozzá amolyan úgy is menni fog hozzáállással :D
Egyenlőre ennyi a történetem,de ha érdemi változás lesz akkor majd írok.;)
 
Kettő után azt mondtam nem lesz több és ez volt az asszony felől is az utász.Aztán azt mondtam bárcsak törtem volna ripityára azt a 15 literes kis akváriumot és ne láttam volna nap mint nap üresen állni.Hát valahogy így kezdődött,aztán hogy,hogy folytatódik annak nyitottam ezt a naplót ........
 
ha nem jön össze,lesz egy akvárium bent a munkahelyemen is.
Jelenleg szüleimnél üzemelő 15 liter körüli akváriummal kapcsolatban éppen így szeretnék tenni!!! (Hoztam nekik Szegedről egy kb. kétszer akkorát, ergo ez "sajna" üres lesz...) :ROFLMAO:

Két kérdés:
  • mit jelent a cím,
  • gondoltál-e esetleg egy "lapos" akváriumra, ahol a dekoron kimászna a zöld a vízből????
 
És a 18 szélesség és 32 mélység? :D
Lehetne teraszozni! :D
Ezen már én is elgondolkodtam párszor, hogy csinálnék egy 30 cm széles 30 cm magas, ellenben 60 cm mély scape-t. Már a mostani is rohadt módon tetszik oldalról. Mi lenne, ha neveznék oldalnézettel is, feltűnne? :D 18x32-es akinál egy próbát mindenképp megér, egy kis formabontás...:)
 
Megerkezett a szuro is. Megrakram szuroanyaggal de meg valahogy folytanom kell rajta. Csendesnek meglepoen csendes es az eheimhez kepest egy karcsu modell. Foliazas meg volt feketere marad a meglevo 15 liter ebben kell valamit osszehoznom majd. Az mar most biztos hogy az uj gyokerek egyike vagy masika adja majd az akvarium gerincet,aztan majd meglatjuk mit tudok kihozni belole.
 
Ezen már én is elgondolkodtam párszor, hogy csinálnék egy 30 cm széles 30 cm magas, ellenben 60 cm mély scape-t. Már a mostani is rohadt módon tetszik oldalról. Mi lenne, ha neveznék oldalnézettel is, feltűnne? :D 18x32-es akinál egy próbát mindenképp megér, egy kis formabontás...:)
hát végülis arányaiban csináltam egy ilyet... 45 magas, 55 széles és 110 mély... :D
 
Back
Oldal tetejére