• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Ékszer az akváriumban

Sziasztok!

Van valakinek arra ötlete miért csinálták a garnélák azt hogy amikor megvettem őket ősszel akkor egyből eltűntek és 2 hétben egyszer láttam őket. Utóbbi 2 hétben meg mindenhol ott vannak? Olyan szinten hogy szűrő takarításkor tőle 2cmre matattam és nem izgatta a dolog.
 
Labirintkopoltyus said:
Sziasztok!

Volt egyszer már szó arról hogy lehet a garnikat úgy is etetni hogy szedek fa leveleket kiszárítom és berakom az akváriumba. Igazából az lenne a kérdésem hogy erre milyen fa levelek alkalmasak és mi lenne ha az echinodorus egyik levelét vágnám le szárítanám ki és raknám vissza? Vagy bármilyen nagyobb méretű leveles növénynek a levelét.

Tölgy, vagy bükkfa száraz levele tökéletesen megteszi és ingyen is van, csak olyan helyről szedd ahol sem autók, sem permetezés nem volt a közelben.Előtte áztasd 1-2 napig vízben, mondjuk egy befőttes üvegben.Imádják! :)
 
Labirintkopoltyus said:
Sziasztok!

Van valakinek arra ötlete miért csinálták a garnélák azt hogy amikor megvettem őket ősszel akkor egyből eltűntek és 2 hétben egyszer láttam őket. Utóbbi 2 hétben meg mindenhol ott vannak? Olyan szinten hogy szűrő takarításkor tőle 2cmre matattam és nem izgatta a dolog.

Ennyi időre volt szűkségük nálad, hogy megszokják az új helyüket, ennyi a válasz!
 
Az én Hógolyóm...... vagy nevezhetem White Pearl Shrimp-nek is ....
dsc03523.jpg
 
És egy Red-em is itt van ...Szeretnék rólla infót kapni ha lehet.. :) olyan sok mindent halottam már.
De ki tudja mi is a jó infó??
Előrre is köszönöm a segítséget ;) ;) ;)
dsc03480n.jpg
 
lacee13 said:
És egy Red-em is itt van ...Szeretnék rólla infót kapni ha lehet.. :) olyan sok mindent halottam már.
De ki tudja mi is a jó infó??
Előrre is köszönöm a segítséget ;) ;) ;)

Mire vagy kíváncsi Laci? Pontosíthatnád!
 
Az az igazság Robi Ismerem jól a fajt, csak kilettem okosítva hogy dolgokat nem jól tudok (és elismerem én se tudok jól mindent Sőtt ;) )... Nos ezért érdeklődöm. Így minden érdekel ..Latin név, származás, vadszinezet, méret, mire érzékeny PH , GH Morfológi.. stb 1szó minden :) ...Sajnos néha csak eszet osztanak, de tudást nem.. :D Ha már igy van a tudást meg kapom??? Előrre is köszönöm....
 
Jelenleg az akváriumomban szinte 0 a növény. Alga van, fa van, kaja van a garnéláknak. 10 red-cherry-t kaptam nem olyan rég ajándékba.
Beraktam őket lesz, ami lesz alapon az aksiba, mert nem volt más lehetőségem. 3 esélyes volt a dolog: vagy megeszik őket, vagy túlélnek, vagy megdöglenek.

Nem kis kihívás elé néztek a rákocskák:
6db botia macracantha
-gurámik (köztük óriás gurámi is)

Másnapra a botiak szép kerek hassal úszkáltak.

Viszont most egy hónap után van egy túlélőm. De még milyen:
-ca. 1.5cm. Peckesen sétál az akvárium puszta aljzatán a halak között legelészve, anélkül, hogy bármelyik halam meg akarná enni.
-Algaproblémáim vannak és fatörzs is most van áztatás alatt, uh. napi 100L vízcsere (50%), prosztó csapvízre minden kezelés nélkül.
-1ek só 10 liter vízhez
-Algaírtó a háttéren lévő algák írtás miatt.

És él. és kipusztíthatatlan:)
 
Láttam pár szép garnélát egy japán oldalon.. Kiváncsi vagyok, nállunk mikor lessz ilyen a boltokban ... (A garnélák neveit nem én fantáziáltam így voltak Árusítva :D így az észrevételeket oda írni :lol: )
blackkingkong.jpg

Black King kong
0115010.jpg

Wine red Hinomaru
0441.jpg

Wine red shrimp
blackpanda.jpg

Black pand
deepblue.jpg

Deep Blue
hoinomarublackpanda.jpg

Hinomaru Black Panda
redkingkongshrimp.jpg

Red King kong
wineredshrimp.jpg

Wine red CRS
s200nt.jpg

És végül A CRS, A Japánoknál itt kezdődik...Nállunk még sajnos nem :(
 
Back
Oldal tetejére