• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Éjszakai O2 adagolás

Ez tényleg jól hangzik. Ezen az Eheim porlasztón és pumpán a szabályzás nem sokat ér. Csap kell ahhoz, hogy a kívánt eredményt elérd. Feldobhatnál egy videót mert érdekel. Amikor telefonnal akartam vidózni nálam, az nem adta vissza a valóságot. Kevés hozzá.
 
Utoljára módosított:
Ez tényleg jól hangzik. Ezen az Ehem porlasztón és pumpán a szabályzás nem sokat ér. Csap kell ahhoz, hogy a kívánt eredményt elérd. Feldobhatnál egy videót mert érdekel. Amikor telefonnal akartam vidózni nálam, az nem adta vissza a valóságot. Kevés hozzá.
Felveszem egy hd kamerával ha otthon leszek.
 
Én is használok O2 beoldást 24 órában. Kezdetben légpumpa és SANDER porlasztóval JBL elosztó szettel ami kiválóan működött majd egy kis teljesítményű belső szűrővel ami a hátfalnál jó áramlást is csinál. Na most lehet hülyeség amit kigondoltam de leírom: ugye ez a belső vízforgató kívülről szívja a levegőt (mindenki ismeri az ilyet) Ozzy asszem ilyennel hajta az élesztős rendszerét. Na már most a levegő ugye tartalmaz co2-t és így lehetséges hogy jut be az akiba némi szén dioxid? Persze ha jut is gondolom hogy nem az a 100% co2 ami a palackos szettből jön de előfordulhat???
 
Na már most a levegő ugye tartalmaz co2-t és így lehetséges hogy jut be az akiba némi szén dioxid? Persze ha jut is gondolom hogy nem az a 100% co2 ami a palackos szettből jön de előfordulhat???

Szerintem kb. olyan hatása lehet a CO2 szintre ennek, mint a csigaháznak/garnélapáncélnak a vízkeménységre.
 
Én is használok O2 beoldást 24 órában. Kezdetben légpumpa és SANDER porlasztóval JBL elosztó szettel ami kiválóan működött majd egy kis teljesítményű belső szűrővel ami a hátfalnál jó áramlást is csinál. Na most lehet hülyeség amit kigondoltam de leírom: ugye ez a belső vízforgató kívülről szívja a levegőt (mindenki ismeri az ilyet) Ozzy asszem ilyennel hajta az élesztős rendszerét. Na már most a levegő ugye tartalmaz co2-t és így lehetséges hogy jut be az akiba némi szén dioxid? Persze ha jut is gondolom hogy nem az a 100% co2 ami a palackos szettből jön de előfordulhat???
Levegőnek minimális a co2 tartalma, nem igazán tudod így bejuttatni azt.
 
Szerintem kb. olyan hatása lehet a CO2 szintre ennek, mint a csigaháznak/garnélapéncélnak a vízkeménységre.

:DHehehehe!:D Mondtam én hogy bolond egy elgondolás:facepalm::facepalm::facepalm:.........:banghead:
 
Ez tényleg jól hangzik. Ezen az Eheim porlasztón és pumpán a szabályzás nem sokat ér. Csap kell ahhoz, hogy a kívánt eredményt elérd. Feldobhatnál egy videót mert érdekel. Amikor telefonnal akartam vidózni nálam, az nem adta vissza a valóságot. Kevés hozzá.
Egy gyors videó, nincs megvágva, csak szemléltetés :
 
egy érdekes felvetés ezzel az oxigenizálással, illetve a gázok vízben való oldhatóságával kapcsolatban:
tegnap egy kémiatanárral beszéltem, és azt mondta:
- az O2 nem oldódik a vízben, tehát simán amit belenyomunk, az ki is megy
- a CO2 az viszont oldódik (de ezt látjuk is, hogy szépen felveszi a víz eltünnek a bubik)

Ettől kezdve bennem alapjaiban merül fel a kérdés, hogy mi a fenének küzdünk bármi nemű levegő bejuttatásával....
 
egy érdekes felvetés ezzel az oxigenizálással, illetve a gázok vízben való oldhatóságával kapcsolatban:
tegnap egy kémiatanárral beszéltem, és azt mondta:
- az O2 nem oldódik a vízben, tehát simán amit belenyomunk, az ki is megy
- a CO2 az viszont oldódik (de ezt látjuk is, hogy szépen felveszi a víz eltünnek a bubik)

Ettől kezdve bennem alapjaiban merül fel a kérdés, hogy mi a fenének küzdünk bármi nemű levegő bejuttatásával....

Szerintem csak rosszul oldódik, de most már jó lenne ide egy kémikus növényfej ;)
 
egy érdekes felvetés ezzel az oxigenizálással, illetve a gázok vízben való oldhatóságával kapcsolatban:
tegnap egy kémiatanárral beszéltem, és azt mondta:
- az O2 nem oldódik a vízben, tehát simán amit belenyomunk, az ki is megy
- a CO2 az viszont oldódik (de ezt látjuk is, hogy szépen felveszi a víz eltünnek a bubik)

Ettől kezdve bennem alapjaiban merül fel a kérdés, hogy mi a fenének küzdünk bármi nemű levegő bejuttatásával....
Oldódni oldódik csak valoban rosszul
egy érdekes felvetés ezzel az oxigenizálással, illetve a gázok vízben való oldhatóságával kapcsolatban:
tegnap egy kémiatanárral beszéltem, és azt mondta:
- az O2 nem oldódik a vízben, tehát simán amit belenyomunk, az ki is megy
- a CO2 az viszont oldódik (de ezt látjuk is, hogy szépen felveszi a víz eltünnek a bubik)

Ettől kezdve bennem alapjaiban merül fel a kérdés, hogy mi a fenének küzdünk bármi nemű levegő bejuttatásával....
Oldódik az csak rosszúl maskulonben a tavakban elo halak is nagy ...-ban lennenek :D Másfelől pedig hasznos karos anyagok eltavolitasaban is hisz ha be nemis oldodik olyan jol mas anyagokkal reakcioba lephet es ugyanugy gaz formajaban eltavozhat pl ammonia
 
egy érdekes felvetés ezzel az oxigenizálással, illetve a gázok vízben való oldhatóságával kapcsolatban:
tegnap egy kémiatanárral beszéltem, és azt mondta:
- az O2 nem oldódik a vízben, tehát simán amit belenyomunk, az ki is megy
- a CO2 az viszont oldódik (de ezt látjuk is, hogy szépen felveszi a víz eltünnek a bubik)

Ettől kezdve bennem alapjaiban merül fel a kérdés, hogy mi a fenének küzdünk bármi nemű levegő bejuttatásával....
Alapvetően: Tanárnak sose higgy! :D
Persze, hogy oldódik, csak gyenge hatásfokkal.
 
Mivel már rendelkezem egy DIY twinstarral, ez valószínűleg kiváltja az éjszakai levegőztetést.
Nyilván a hatásfoka össze se mérhető a porlaasztókéval, így gyanítom, hogy ez a topic hamarosan okafogyottá válik...
 
Az oxigén adagolást tablettával is meg lehet oldani? Láttam ilyet és szimpi volt, mert nem fog zúgni a motor.
 
Az oxigén adagolást tablettával is meg lehet oldani? Láttam ilyet és szimpi volt, mert nem fog zúgni a motor.
Ha a víz felszínét mozgatja a szűrődből visszajövő víz, akkor már meg is oldottad a hatékony oxigén bevitelt. Kár mindent beletenni, még ha hasznosnak is tűnik, csak valami vegyszer...
 
kérdésem lenne ezzel kapcsolatban :) van olyan oxigép porlasztó ami annyira tud porlasztani, hogy ne nagy buborékok legyenek? a szobámban van az akvárium és nem szeretném, hogy éjszaka lehessen hallani, illetve nem akarom, hogy mindenhová fröcsögjön
 
Back
Oldal tetejére