• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim Skim 350

Eheim Skim 350 2014-03-17

Abend a kertész kollegáknak.
Bocs a késői válaszért, de mukkanni sem volt időm, nem, hogy még a fórumozás szenvedélyének élhessek.....
Közben sikerült megoldani a levegő darálast. Az utolsó karbantartás alkalmával darabokra szedtem és műxik. Legutoljára amikor világításkor manuálisan bekapcsoltam, akkor hibátlanul működött. Lehet, h.egy kicsit ferde volt, de szemmel láthatólag nem volt semmi elhajlás. Azért ezt a jobbra - balra dölingélést szemmel tartom. Esélyesnek tartom, h.a vezetéke meghúzodott és ez egy picit megbillentette.
Majd jelzem a későbbi fejleményeket....


Addig is.....
 
Nekem csak akkor szív levegőt, ha nincs elég mélyen. bekapcsoláskor lehúzza az úszó fejet és ha nem tud elég mélyre menni, mert megakad, akkor levegős. egyébként semmi hangja nincsen. mondjuk ha sok a hártya alatt úszó buborék, akkor az elején szintén hangos, de amint ledarálta a hártyát, ez megszűnik.
 
Sziasztok!
A szörcsögéssel sokáig nem tudtam mit kezdeni,végül kicseréltem benne a szivacsot egy 7-8 mm vastag egyszerű sűrű szivacsra.
Fölé pedig raktam egy vékony laza perlón réteget a nagyobb uszadék megfogására.Három óránként kapcsol be nappal 15 este 30 percre.
Legnagyobb fokozatra van állítva így az egy négyzetméteres felületet is tisztán tartja 1 db.Tisztítani hetente szoktam és kimenteni
a foglyokat.
Remélem tudtam segíteni.
 
vékony laza perlón réteget a nagyobb uszadék megfogására
Én meg már csak perlonvattát teszek a skimmerbe. Úgy veszem észre így is teljesen jó. Takarításnál, meg dobom, ki és teszek bele egy új darabot, amennyit éppen sikerül letépnem a kötegből (persze ésszel, hogy ne legyen túl kicsi sem nehogy beszívja a rotot). Az eredeti szivacsot meg kár félteni, úgy is elég gyorsan elhasználódik.
 
továbbra is bedarál buborékokat, de az is lehet, hogy csak a co2 bubikat...?!
Ha a szivacsot rendszeresen tisztítod akkor a minimum állásban működik rendesen, ha nagyobbra teszed egész egyszerűen a kis ellenállás miatt a levegőt átszívja a szivacson. Ha egy kicsit eltömődik a szivacs 3-4 nap akkor feljebb lehet tenni. Az elején ezt a játékot játszottam, aztán úgy döntöttem, minek tisztogassam olyan rendszeresen azt a kis szivacsot (hozzáteszem lehet hibás döntés, de én így csinálom és semmi gondom), nem öblítem ki csak olyan 3 hetente, persze takarításkor leveszem az úszó részt és csipesszel kiveszem ha van benne valami, ne terhelje a vizet. A felszín leszívási képessége meg azt gondolom nem a szívó átmérő változtatásától függ, hanem a tölcsérbe kerülő víz esési szintjétől. A minimum közelében is szívhat levegőt ha nagyon tiszta a szivacs és akkor az a max leszívási képessége mert már levegőt is szív, tehát a víz a szivacsig "zuhan". Ha eltömődött a szivacsod a teljes nyitott állapotban i elképzelhető, hogy csak 1-2 centit esik a víz és akkor sokkal kisebb a leszívó képessége. Nekem igaz max 80*40 alapterületű akin szívta vizet, de nem nagyon tudom elképzelni, hogy bármilyen normál méretű akváriummal ne boldogulni. 4-5 m hosszra persze lehet kevés lenne:)
 
Koszi a reszletes leirast;!!
Hasonlo vizekben evezunk;)) A heti egyszeri vagy + ahany nap mulva sikerul a karbantartas, a kiw szivacsot kimosom, habar tortem a fejem, minek is?!!! Valoban a kis fokozaton kissebb az esely a levego bedaralasra, csak nalam egyben viz\co2 forgato is. Ezert kell a nagyobb fokozat.
Lehetseges, hogy egy nagyobb szivcsot kellene bele szabjak, mert mintha lenne egy kis hezag....
 
Egy darabig működőt, de nem sokáig, bárhogy is kísérleteztem, mindegyre levegőt szippantott be.....

Végül is szivacs csere lett a vége, nagyobbat vágtam bele....
 
Mostanában van olyan hogy nem megy le a skimmer része hanem megyszorul és ezerrel nyomja be a levegőt. vízköves lehet?
 
Lehet, hogy a beszívó tölcsér mellet valamelyik rést elállja valami. pl közel rakod a beszívóhoz. A saját elektromos kábele, növény stb.
Tedd lejjebb a vízben a skimmert.

Ha már nagyon kemény a szivacs, akkor csere
 
Sziasztok!

Tudna nekem valaki segiteni abban, hogy az Eheim Skim 350-hez lehet kapni szivacsot, vagy csere esetén vágni kell egy hasonló darabot valamiből?
 
Szívacs csere / újabb bevégása után sokkal jobb lett a helyzet, habár néha így bedarűl egy kis levegőt....
 
Back
Oldal tetejére