• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim Skim 350

Eheim Skim 350 2014-03-17

Tegnap sikerült hozzájutnom ehhez a remek kis szerkezethez. A dolgát szuperül elvégzi és eddig foglyot sem ejtett. Írtátok, hogy hangos. Nos, nálam halk lehet a víz, mert meg sem pisszen.
 
Én is használok ilyen kis kütyüt,de nekem folyamatosan belemásznak a garnélák(saku,rc),amugy nagyon hatékony ,nektek is belemennek vagy csak nálam ilyenek a garniko_O
 
Olyan jó lenne, ha az eheim csinálna egy Skim 150 szériát, amit nanora méreteztek. :) ha kisebb lenne már vettem volna, de így csak előre férne be nálam. Ott meg ronda lenne...
 
Én is használok ilyen kis kütyüt,de nekem folyamatosan belemásznak a garnélák(saku,rc),amugy nagyon hatékony ,nektek is belemennek vagy csak nálam ilyenek a garniko_O
Szia,

Folyamatosan megy? Mert nálam akkor másztak bele. Ha szakaszosan működteted akkor ki is tudnak jönni.
 
Én is használok ilyen kis kütyüt,de nekem folyamatosan belemásznak a garnélák(saku,rc),amugy nagyon hatékony ,nektek is belemennek vagy csak nálam ilyenek a garniko_O
szakaszosan üzemeltesd, nálam pl 15 percet megy, 45 percet pihen, és csak világítási időszakban, mert éjjel másztak bele legtöbbször a tapasztalataim szerint.
más: nekem minden digitális időzítőt meghülyített, szóval érdemes sima mechanikussal próbálkozni elsőre, ha nem lenne kéznél digitális.
 
A szakaszossal biztos jó lesz. Amikor nekem is folyamatosan ment sajnos volt elhullásom, mióta szakaszosan megy (2 óránként 5 perc a világítás ideje alatt) semmi gondom, sőt szinte nem is takarítom előtte meg hetente takarítottam, hogy elég szívó ereje legyen.
 
Ugy néz ki hogy a szakaszos üzem működik,
A szakaszossal biztos jó lesz. Amikor nekem is folyamatosan ment sajnos volt elhullásom, mióta szakaszosan megy (2 óránként 5 perc a világítás ideje alatt) semmi gondom, sőt szinte nem is takarítom előtte meg hetente takarítottam, hogy elég szívó ereje legyen.
:)
 
Per/pillanat a legmesteribb megoldás a hártya ellen. Grat az Eheimnak.

Először egy 19L-s nanoban használtam és tökéletesen működött, nemrég beszereltem egy 200L-be és ott sehogy nem sikerül beállítanom, hogy ne darálja a levegőt!!!! Nagyszerű finoman porlassza a levegőt, csak ne a világításkor + meg eléggé zajos.

Bármilyen sikeres megoldás / tapasztalat?
 
Per/pillanat a legmesteribb megoldás a hártya ellen. Grat az Eheimnak.

Először egy 19L-s nanoban használtam és tökéletesen működött, nemrég beszereltem egy 200L-be és ott sehogy nem sikerül beállítanom, hogy ne darálja a levegőt!!!! Nagyszerű finoman porlassza a levegőt, csak ne a világításkor + meg eléggé zajos.

Bármilyen sikeres megoldás / tapasztalat?
Valamit nem jól csinálsz! Próbáld meg darabjaira szétszedni, apránként összerakni, de vigyázz vékony műanyagból van, könnyen törik! A benne levő szivacsot mosd át sima csapvízzel, majd nyomkodd ki! Ha ezzel megvagy, fogd meg a szivacs egyik felét és a másikat a másik kezed mutatóujjával pöckölgesd meg határozottan, ettől a mechanikus trutyi is kijön! Tedd be a medencébe a legfinomabb folytással, úgy, hogy a felső része a víz tetején lebegjen! Ha igy is csobog akkor nézd meg nem-e szív valahol falsot! Én világitási ciklusban, óránként öt percre állítottam, igy tökéletes a felszin!
Üdv!
 
Per/pillanat a legmesteribb megoldás a hártya ellen. Grat az Eheimnak.

Először egy 19L-s nanoban használtam és tökéletesen működött, nemrég beszereltem egy 200L-be és ott sehogy nem sikerül beállítanom, hogy ne darálja a levegőt!!!! Nagyszerű finoman porlassza a levegőt, csak ne a világításkor + meg eléggé zajos.

Bármilyen sikeres megoldás / tapasztalat?
Ha túl alacsonyra vagy magasra teszed, akkor nem tud mozogni a feje. Ilyenkor szívhat levegőt. Előfordulhat, hogy kicsit ferdén áll az üvegen, akkor sem tud mozogni a fej, megszorul, levegősödik. ;)
 
Back
Oldal tetejére