• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim Skim 350

Eheim Skim 350 2014-03-17

másfél hónap után rákötöttem felszínszűrőt a világítás időzítőjére, mert előtte, az éjjeli üzemben begyűjtötte a garnélákat (reggelente ötösével szedtem ki őket - élve - a szűrőből) és a frissen született pici plattikat (ők nem élték túl).
3 hete már csak a világítással együtt megy, azóta nem találok benne se rákot, se halat.
 
Én is leírnám a tapasztalataim a skimmerrel kapcsolatban. Kb. 3 hete van az akváriumban, azóta olajos felszínt nem tapasztaltam. Nekem folyamatosan bent van az akiban, a növényes fénycső időzítőjére van kötve, ami du. 1-től este 8-ig világít. Szerintem nem baj, ha napközben is egyfolytában megy, a világítás ideje alatt így tutira tiszta lesz a felszín. A kisebb növénydarabokat szépen összeszedi, bár majdnem max. fordulaton 90cm széles akinál már legyezgetni a másik sarokból a nyesedékeket. Nálam eddig még se garnélát, se otot nem szippantott be. A takarítása is tök egyszerű, egyszóval "must get" vétel :)
 
Továbbra is jól szolgál a skimmer, megbízhatóan teszi a dolgát! Nem igényel sok törődést. A kis szivacs darabot a heti 1 aki tisztítás során kipucolom, ill. néha belenézek hogy nem tanyázik e benne garnéla.
 
Én is leírnám a tapasztalataimat.Pont annyira hasznos,mint amennyire ronda.A felszíni olajos hártyásodás eltűnt,és nagyon jól besegít a flow megteremtésébe is.Max teljesítényen viszont teleszemeteli bubival a vizet,de ahogy telítődik a szivacs ez csökken.Valamilyen hálót szerintem muszáj rakni rá,még a GA-ban láttam hogy két(élő) garnéla és 3döglött razbóra volt benne.szerintem nem jó rizikózni.Eheiméknél igazán felvehetnének legalább egy olasz takarítót(ha már designerre nem telik),szerintem az több ízléssel és szépérzékkel rendelkezne,mint a német mérnök urak.nélkülözhetetlen szerkezet szerintem,mindenkinek ajánlom!sajna használtan ritka,mint a fehér holló,nem véletlenül...
 
Én is leírnám a tapasztalataimat.Pont annyira hasznos,mint amennyire ronda.A felszíni olajos hártyásodás eltűnt,és nagyon jól besegít a flow megteremtésébe is.Max teljesítényen viszont teleszemeteli bubival a vizet,de ahogy telítődik a szivacs ez csökken.Valamilyen hálót szerintem muszáj rakni rá,még a GA-ban láttam hogy két(élő) garnéla és 3döglött razbóra volt benne.szerintem nem jó rizikózni.Eheiméknél igazán felvehetnének legalább egy olasz takarítót(ha már designerre nem telik),szerintem az több ízléssel és szépérzékkel rendelkezne,mint a német mérnök urak.nélkülözhetetlen szerkezet szerintem,mindenkinek ajánlom!sajna használtan ritka,mint a fehér holló,nem véletlenül...
van valakinek ízléses megoldása a beúszásvédelemre?
Akkor volna igazi egyébként, ha lehetne választani, hogy merre fújjon.
De így is nagyon hasznos cucc.
 
van valakinek ízléses megoldása a beúszásvédelemre?
Akkor volna igazi egyébként, ha lehetne választani, hogy merre fújjon.
De így is nagyon hasznos cucc.
nem akarok értetlen lenni,de melyik lyukon jutnak be?A tetején vagy a kifúvón mikor áll a skim?
 
Egyébként mi célból tartják ennyire jó helynek? Ott a kánaán?
a garniknak mindenképpen: korhadó növénytörmelékek, meg biofilmes szivacs -- atomjó. És ők a szünetekben aztán ki is másznak, az nem is érdekes. Viszont, hogy egy éjszaka alatt hogyan szorul bele 4(!) zöld neon, azt nem tudom felfogni én sem. Belesodródnak alvás közben? Kábítószereznek? nem tudom.
 
De milyen hasznos cucc ez a skimmer, ha amano garnélát kell fogni. Vársz két napot és tuti az összes a belsejében lesz. :D Én múltkor 5db-ot vadásztam ki belőle.
 
Back
Oldal tetejére