• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim Skim 350

Eheim Skim 350 2014-03-17

A 200 literes akváriumomban már régóta zavart, hogy por-szerű részecskék lebegtek a felszínen, de az i-re a sera tablattás tápja tette fel a pontot, aminek köszönhetően olajos lett a felszín, a halak a felszínre jártak levegőzni. Ráadásul a világítás hatékonyságát is rontotta a felszíni szennyeződés. Immáron közel 1 hónapja használom non-stop az Eheim felszíntisztítót, én is leírnám a tapasztalataimat.
Vidéki vagyok, így nekem postával együtt 7 helyett 8500 Ft-ban fájt a készülék, de ez az ár még mindig kedvezőbb volt, mint a helyi kisállat szaküzletesek által kínált 9.500-11.000 Ft-os ár. Ugyanakkor még 7000 Ft-tal is sokallom az árat, hiszen a működési mechanizmusban és a felhasznált anyagok mennyiségében nem különbözik az egyik kis akváriumom JKA-MIF300-as szűrőjétől, ami 2600 Ft-ba kerül. Szerintem maximum 5000 Ft lenne a reális ár (nagy név és 3 év garancia miatt), de mivel nincs a piacon olcsó és minőségi alternatíva, ezért tudják ilyen drágán adni.
Nekem is vannak garnéláim (kb. 50 db.) és kishalaim is, de 1 hónap alatt egyet sem szívott be a szűrő, pedig folyamatosan, a legnagyobb fokozaton pörög. Viszont egy kifejlett plattit beszippantott, de az a halacska beteg, legyengült volt (napközben már gyanús volt és este már kivettem volna, de a szűrő megoldotta helyettem). Szerintem a halak egyrészt tudják, hogy a szívóhatás veszélyt rejt, másrészt pedig az egészséges példányok vannak olyan erősek, hogy simán kihátráljanak.
A sok pozitívum mellett nem tetszik még a 220V-os kábel elvezetésének megoldása: ha nem a felső, levehető részbe tervezték volna a kábel rögzítést, akkor 1 kézzel is le lehetne szedni és vissza (tisztogatás után) lehetne tenni a szűrő felső részét. Nekem jobban tetszene, ha az alsó, rotor doboz oldalán lenne a (fölfelé irányuló) kábelvezető üreg.

Negatívumok:
- túlzott ár,
- a színe tényleg csúnya, szinte világít az akváriumban, lehetett volna fekete, vagy sötétzöld,
- kábelelvezetés nem túl szerencsés megoldás.
Pozitívumok:
- erőteljes, hatékony szűrés (2-3 perc alatt végez a 200 literes akvárium felszínével),
- végtelenül egyszerű konstrukció,
- ügyes konstrukció: 3 cm-es tartományban a vízszint változás miatt nem kell utánaállítani,
- szabályozható szűrési mennyiség,
- 3 év garancia,
- erős tappancsok,
- nagyon halk működés,
- kisebb nyesedéket beszippantja, nagyobbakat is összeszedi a szűrő köré,
- egészséges lakókat nem szippantja be,
- vízforgatásban is besegít.

Összefoglalva: drága, de hatékony CÉLSZERSZÁM.
 
Szuper első hozzászólás volt :) Mindig jól jönnek az ilyen tapasztalat leírások pro és kontra, mert segítenek a döntésben. Üdv a fórumon :cool:
 
Két hete használom, szerintem az egyik legjobb ár/érték arányú dolog amit akváriumba lehet rakni (még akkor is, ha valaki drágának tartja - lásd fentebb):)

Nálam folyamatosan megy, így nagyjából kétnaponta célszerű takarítani. Az egyetlen negatív megjegyzés részemről, hogy rakhattak volna a kábelre egy kapcsolót, amivel etetésnél vagy takarításnál könnyedén ki-be lehetne kapcsolni.
 
szerintem az egyik legjobb ár/érték arányú dolog amit akváriumba lehet rakni
A víz után közvetlenül!
Mondjuk újabban, ha pörgetve van, akkor valahonnan levegőt szív be és porlaszt, nem tudom pontosan mitől, de alacsony fordulatszámon nem csinálja.
 
Mondjuk újabban, ha pörgetve van, akkor valahonnan levegőt szív be és porlaszt, nem tudom pontosan mitől, de alacsony fordulatszámon nem csinálja.

A leírásban (elolvastam!) azt javasolják, hogy minimumon indítsuk direkt a légbuborékok elkerüléséhez és utána fokozatosan emeljük a teljesítményt.
 
Az egyetlen negatív megjegyzés részemről, hogy rakhattak volna a kábelre egy kapcsolót, amivel etetésnél vagy takarításnál könnyedén ki-be lehetne kapcsolni.

Nálam úgy van megoldva, hogy közös elosztón vannak azok az eszközök (belső szűrő, levegőztető, felszínszűrő, halak hátmasszírozója, stb.), amiket etetéskor egy közös gombnyomással ki/be tudok kapcsolni.
 
Erősen gondolkodom rajta, mert nálam még egyetlen akvárium sem üzemelt vízfelszíni trutyi nélkül. Egyetlen apró fenntartásom van az eszközzel, az pedig a mérete és színe. A 60 litykósban, még ha szépe na sarokba is helyezem, ordítana a jelenélete. Pedig már elképzeltem ahogy villanyoltás előtt és és után is megy 10-15 percet, időzítőre kötve :watching:
 
Erősen gondolkodom rajta, mert nálam még egyetlen akvárium sem üzemelt vízfelszíni trutyi nélkül. Egyetlen apró fenntartásom van az eszközzel, az pedig a mérete és színe. A 60 litykósban, még ha szépe na sarokba is helyezem, ordítana a jelenélete. Pedig már elképzeltem ahogy villanyoltás előtt és és után is megy 10-15 percet, időzítőre kötve :watching:
Én nem tartom folyamatosan az akiban. Amikor trutyis a felszín, bevágom 5-10 percre, aztán kiveszem és nem rontja az összképet. Ennyi... ;)
 
Pedig már elképzeltem ahogy villanyoltás előtt és és után is megy 10-15 percet, időzítőre kötve

Én is időkapcsolóval használom, éjszaka kapcsol be először óránként, majd két óránként 5-5 percre, meg egyszer nap közben 15 percre. Bőven elég, még lehet, hogy sok is.
 
Én meg benntartom folyamatosan, ráadásul nanoban! :) Mondjuk az aquacorner mellett már mindegy látványilag... Rá kell ereszteni háttér növényt, az kicsit javíthat helyzeten.
 
Én nem tartom folyamatosan az akiban. Amikor trutyis a felszín, bevágom 5-10 percre, aztán kiveszem és nem rontja az összképet. Ennyi...
Oké, én is gondoltam erre, de nekem nem lenne hozzá gumicicim, hogy ki-berakosgassam. Akkor már inkább kiemelem a lilyt, had csobogjon a víz

Én is időkapcsolóval használom, éjszaka kapcsol be először óránként, majd két óránként 5-5 percre, meg egyszer nap közben 15 percre. Bőven elég, még lehet, hogy sok is.
Én egy picit félteném ennyire le-felkapcsolni. Kevesebbszer, de hosszabb távokon nem működött hatékonyan?

Én meg benntartom folyamatosan, ráadásul nanoban! Mondjuk az aquacorner mellett már mindegy látványilag... Rá kell ereszteni háttér növényt, az kicsit javíthat helyzeten.
Jó gondolat növényt ráereszteni. Fél órája azon gondolkodom, hogy a túróba lehetne szépen megoldani
 
Fél órája azon gondolkodom, hogy a túróba lehetne szépen megoldani
ADA Vuppa. :D
A viccet félretéve szerintem nem véletlenül van ilyen színe. Így a halak könnyebben észreveszik. Nekem egy kezdetleges diy vuppa szerűségem van full átlátszó edénnyel és simán beleúsznak a halak ha arra járnak. Persze nem akkor amikor megy, gondolom érzik a szívóhatást és olyankor nem mennek a közelébe.
 
Ezzel a ki-be kapcsolgatással csak a szmötyi jön-megy.
Szerintem praktikusabb, ha x percet megy, aztán kitakarítani, elrakni. Így a cucc is a kukába kerül és nem a vizet terheli!
Meg persze esztétikusabb is!;)
 
ADA Vuppa.
A viccet félretéve szerintem nem véletlenül van ilyen színe. Így a halak könnyebben észreveszik. Nekem egy kezdetleges diy vuppa szerűségem van full átlátszó edénnyel és simán beleúsznak a halak ha arra járnak. Persze nem akkor amikor megy, gondolom érzik a szívóhatást és olyankor nem mennek a közelébe.
Vuppa ismeretlen volt számomra, de rákerestem, és most már tudom, hogy miről van szó
Nálam a garnélák szeretik az üveg beszívót, rendszeresen táncolnak rajta, aztán egy-kettőt beszippant. Ha időben észreveszem, akkor túlélik, de volt már olyan eset, amikor már késő volt
Aztán ott vannak a gyűrűs csukák is, rendszeresen a vízfelszín közlében vadásznak (?), akár tele van a hasuk, akár nem
A skimmer kialakítása miatt egyik állatnak sem lehet baja, sőt, ha a garnélák inkább ebbe másznának bele, mintsem a szűrőbe, akkor biztosan nem lenne elhullás
Ezzel a ki-be kapcsolgatással csak a szmötyi jön-megy.
Szerintem praktikusabb, ha x percet megy, aztán kitakarítani, elrakni. Így a cucc is a kukába kerül és nem a vizet terheli!
Meg persze esztétikusabb is!
Még mindig kényelmetlennek tartom elővenni, működtetni, majd elrakni. Főleg ha naponta ismétlődő aktusról van szó
Legszívesebben a tápokat is automatikusan adagolnám, de az már egy másik topik és egy másik árkategória
 
Én egy picit félteném ennyire le-felkapcsolni. Kevesebbszer, de hosszabb távokon nem működött hatékonyan?

Én azért kapcsolgatom, mert amikor egész éjjel ment, akkor rengeteg garnélát beszippanott, és gondolom nem bírták sokaig. Ezzel az ötperces módszerrel nagyon ritka a baleset, mivel kisebb az esély erre, de gondolom ha be is szimppantja, akkor azt az 5 percet meg kibírják és ki tudnak még mászni.
 
Én folyamatosan működtettem, de egy otom benne veszett és csak a 7végi takarításnál vettem észre, így maradok a szakaszos használatnál. Az RC-ről nem beszélek, állandóan egy hadseregnyi tolatott ki belőle a takarításnál.
 
Köszönöm, hogy megosztottátok a tapasztalatotokat. Meglepett mennyien használjátok, de végül a ma látottak győztek meg: megint tiszta olajos volt a vízfelszín :(
 
Ez az eszköz akkora hiánypótló, mint egy ház. 10 perc alatt olyan tisztára forgatta a felszínt, hogy alig hiszek a szememnek. Kicsit sok lett a technika az aki bal oldalán, lehet inkább át kellene költözni a másikra


Eheim Skim 350 by Balázs E, on Flickr


Eheim Skim 350 by Balázs E, on Flickr

A időzítésen még gondolkodom, mert az eddig tapasztaltak alapján nem biztos, hogy egy ekkora akiban folyamatosan kell mennie
 
Back
Oldal tetejére