1. Ez a weboldal cookie-t használ. Az új EU szabályozásnak megfelelően ez az üzenet az első látogatáskor megjelenik.
    A weblap további használatával automatikusan elfogadod, hogy az Akvakertész.hu Fórum cookie-t használ.
    Az Akvakertész Fórum csapata Learn More.
  2. Külső szűrőt keresel?

Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

Tudtad, hogy az EHEIM 2075-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

Értesítés elrejtése
  3. Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Értesítés elrejtése

Eheim Skim 350 2014-03-17

Mobil skimmer a tökéletes vízfelszínhez

1. Victor

Victor VIP kertész

Tag:
    Aug 26, 2009
    Kedvelik:
    1,302
    Hely:
    Várpalota város, Veszprém megye
    Ma kiderült, hogy ez a megoldás se vált be, megint egyet beszippantott. Sajnos ez a Dánió túlságosan izgága , és sokat van a felszínen. Amanda lazacokkal sosem volt ilyen balesetem. Előtte próbáltam egy finom hálós rácsot beletekerni, amit még a DIY ikercsillaghoz (Twinstar) vettem, de az meg annyira finom szövésű, hogy az filmréteg se megy át rajta.

2. kmisi

kmisi Kertész szaki

Tag:
    Okt 11, 2014
    Kedvelik:
    223
    Hely:
    Debrecen
    Esetleg szúnyogháló?

3. inadsz

inadsz Sasszem =) Admin Moderátor Legjobb napló

Tag:
    Ápr 17, 2009
    Kedvelik:
    7,675
    Hely:
    Budapest XVIII. ker.
    Tegyétek időkapcsolóra, 5x5 perc amíg világít a lámpa. Azóta nem szívott be halat nálam.

Z1234 és kmisi kedvelik.
  4. Nigro
    Épp nem fórumozik ...

Nigro Alapító Admin

Tag:
    Ápr 16, 2009
    Kedvelik:
    3,107
    Hely:
    Diósd-Bp.
    Bent a boltban egy műanyag Tropica cserép van lefelezve és a "úszó" részére ráhúzva. Így a szmönyi lemegy, de a hal és garnéla nem ;)

5. kmisi

kmisi Kertész szaki

Tag:
    Okt 11, 2014
    Kedvelik:
    223
    Hely:
    Debrecen
    Ezt a megoldást kipróbálom. Van vagy 30 cserepem, lehet szabni :D

6. Nigro
    Épp nem fórumozik ...

Nigro Alapító Admin

Tag:
    Ápr 16, 2009
    Kedvelik:
    3,107
    Hely:
    Diósd-Bp.
    H
    Helyes. Húzz sapkát a fejére :)

7. kmisi

kmisi Kertész szaki

Tag:
    Okt 11, 2014
    Kedvelik:
    223
    Hely:
    Debrecen
    Próbáltam harisnyát, de az szorított :rolleyes:
    Bocsi

8. ideoda

ideoda VIP kertész

Tag:
    Nov 20, 2015
    Kedvelik:
    1,719
    Hely:
    Veresegyház
    A szúnyogháló + kábelkötegelő kombó is jó megoldás rá.

kmisi kedveli.
  9. Z1234
    Épp nem fórumozik ...

Z1234 Főkertész

Tag:
    Aug 19, 2015
    Kedvelik:
    412
    Eheim igazán megtörhette volna magát, hogy legalább a leírásában jelzik ezt a veszélyt. Relatíve drága kis kütyüről van szó.

10. Victor

Victor VIP kertész

Tag:
    Aug 26, 2009
    Kedvelik:
    1,302
    Hely:
    Az a baj, hogy szerintem nálam nem beszippantotta, hanem "befúrták" magukat, mert elég kicsi volt a rés. Csigasügérekkel jártam anno úgy, hogy volt egy nagyon kicsi rés az épített háttér mellett, és folytonos késztetés éreztek arra, hogy bepréseljék magukat
    Másik dolog meg a súly. Úgy vettem észre, hogy akármit nem lehet rászerkeszteni, mert akkor nem lebeg a fej, vagy ha nagy a fojtás akkor leszívja, hiába van minimumon a szivattyú

Mellékletek:

11. kmisi

kmisi Kertész szaki

Tag:
    Okt 11, 2014
    Kedvelik:
    223
    Hely:
    Debrecen
    Rendben, de akkor mit csinálok azzal a rengeteg üres növénycseréppel? :)

12. kmisi

kmisi Kertész szaki

Tag:
    Okt 11, 2014
    Kedvelik:
    223
    Hely:
    Debrecen
    Így viszont ténylegesen jónak tűnik kívülre rögzített szúnyogháló.
    A Tetra szűrő kosarára pillanatragacsoltam hálót a garnélák védelme végett. Nem szép, de jó.

13. atlantisz01
    Épp nem fórumozik ...

atlantisz01 Kertész szaki

Tag:
    Nov 12, 2009
    Kedvelik:
    115
    Hely:
    Budapest
    Én úgy oldottam meg a problémát a sokadik garnéla és oto beszippantás után,hogy elkértem a párom harisnyáját és szépen rá kötöztem.Azóta megszüntek ezek a gondok.
    Két naponta fogom és leöblítem róla csap alatt a fenn akadt levél darabokat,és a skimmert sem kell kivennem
    a szivacs átmosáshoz,mivel a benne lévő szivacs tiszta marad.

Mellékletek:

14. #Áron
    Épp nem fórumozik ...

#Áron Főkertész

Tag:
    Nov 25, 2016
    Kedvelik:
    267
    Hely:
    Budapest
    Udv sorstarsak...
    Jo cucc ez a skimmer, de nekem is gondjaim voltak vele. Egyik este a frissen telepitett 30 hengeli razborabol kereken 10-et beszippantott, valamint egy kifejlett - szinten uj vasarlasbol erkezett - neont is. Masnap vettem eszre, de mar menthetetlen volt mind.
    Tipp: En kivagtam a halfogo halobol egy darabot, es abbol varrtam egy "kalapot" a skimmerre.
    Mondjuk ma epp 7 db amanot mentettem ki (mindet elve), mert csorikaim megtalaltak az egyetlen rest a pajzson.

--- A halirtas miatt reszemrol nagy fekete pont az Eheimnek.
    ++ Amugy jo otlet az allithato teljesitmeny (piros pont). Nalam kivaltott egy kulon aramoltato pumpat.
    - A kivezeto csonk butan van elhelyezve, mert nalam az epp fele igyekvo felszini szemetet fujta messzire (kis fekete pont). Ezt egy 7cm-es gumicsovel oldottam meg, most 30 fokban lefele lovel, igy kialakult egy 40-50cm atmeroju cirkulacio, ahol a felszin a skimmer fele halad, alul pedig ellentetes az aramlas.

BlackOut kedveli.
  15. Victor

Victor VIP kertész

Tag:
    Aug 26, 2009
    Kedvelik:
    1,302
    Hely:
    Nálam is beszippantott pár dániót :mad:, a védelmet úgy oldottam meg, hogy két befőttesgumiból egy dupla keresztet csináltam az úszójába. Nem egyszerű ezt megoldani, mert pl 3 gumival már annyival nehezebb lett, hogy folyton leszívta az úszót a pupája. Ha meg tettem bele rácsot, akkor nem ért semmit.

16. Z1234
    Épp nem fórumozik ...

Z1234 Főkertész

Tag:
    Aug 19, 2015
    Kedvelik:
    412
    :( Ügyes ötlet. Mivel a kütyü elég hatékony a cupák leszedésében, én csak néha kapcsolom be rövid időre, amikor ott vagyok. Egy figyelmeztetést igazán hagyhattak volna a leírásában, vagy nem is tesztelték?

17. #Áron
    Épp nem fórumozik ...

#Áron Főkertész

Tag:
    Nov 25, 2016
    Kedvelik:
    267
    Hely:
    Budapest
    Meg egy eszrevetel: Nekem nem tetszik, hogy 220V-ot vezetek a viz ala.
    Mondjuk csak elsore hangzik jobbnak, hogy kulso szurom van futoszallal...

Komfortosabb lennek, ha 12 vagy 24V-os rendszerek lennenek a vizben. Ha egy kamiont be lehet inditani ilyen feszultsegrol, akkor nem okozhat gondot ezeknek a cuccoknak a mukodtetese sem.

18. Victor

Victor VIP kertész

Tag:
    Aug 26, 2009
    Kedvelik:
    1,302
    Hely:
    Igaz, kamiont is be lehet indítani ilyen feszültségről, csak az áramerősség is számít, abból meg aztán rendesen felvesz 1-1 indítózáskor, annyi kakakóval meg hegeszteni is tudnál ;). Nem véletlenül mondják, hogy utána kellene menni legalább 10-20 kilométert, hogy visszatöltsön a generátor. Kicsit kontárkodtam a repülőmodellezéssel, így ha az ott használt elektromos motorokat akarnám átültetni az akvarisztikába, akkor azt látom, hogy igencsak megdobná a termék árát, és talán a villanyszámlát is. Egy kis 50grammos motor is 20-30ampert kajol, ehhez megfelelő méretű táp kell, és vezérlő elektronika, mivel azok 3 fázisúak. Szénkefés motor ugye eleve kilőve. Előnye azért meglenne, hogy nem lenne az a darabos járás ami most az 50Hz miatt van.

#Áron kedveli.
  19. #Áron
    Épp nem fórumozik ...

#Áron Főkertész

Tag:
    Nov 25, 2016
    Kedvelik:
    267
    Hely:
    Budapest
    Szerintem a lényeg: A "termék ára". Meg valószínűleg túl biztonságosra állították a szenzoraimat gyerekként. (A villanyszerelő is nézett, hogy mindenhol földelt konnektor, dupla ÉV relé, túlfeszültség és villámvédelem B / C / D, és még gyerekvédett aljzatok is. Mondjuk a kandallóval meg a födém szarufáit izzítottuk eddig, de legalább időben gyanút fogtam. Hiába, kandallónk nem volt gyerekként :).)

Victor kedveli.
  20. Victor

Victor VIP kertész

Tag:
    Aug 26, 2009
    Kedvelik:
    1,302
    Hely:
    Az is meg vajon ki venne meg egy olyan szűrőt amiben egy 12 voltos de 30Ampert az az 360 wattot fogyasztó motor dolgozik. Ugyazez meg 230 Voltosban lehet, hogy csak 25-30 Watt.

#Áron kedveli.

Aktuális oldal megosztása