• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

EHEIM PROFESSIONEL széria kérdések

Nekem van egy 2075 prof 3-am. Etetésnél mindig leállítom. Az újra indításnál elég jól lehet hallani a rotort. Ez hosszú távon okozhat problémát, meghibásodást?
 
Kérlek segítsetek, mert a 2075-ös szűrőm a "szokásos" helyen szivárog, illetve csepeg. már 6,5 éves, nem garis. Mi a jelentősége a két képen a tömítéseknek?
Mi történik, ha a két alsó szimeringet beragasztom és a pumpa peremét is összeragasztom a fehér résszel tömítő sziloplaszttal?

img_5550-copy-jpg.611565.jpg
img_5551-jpg.611566.jpg
 
Sziasztok! Azt szeretném kérdezni 2226-os szűrő csövei milyen méretűek. Lehet, hogy a ki és befolyó nem egyforma méretű?
 
Sziasztok .. Sikerült beszereznem egy 2026-os szűrőt.. a kérdésem hogy a tömítés cserekor mennyire és mit érdemes bekenni szilikonnal...
Előre is köszönöm a válaszokat..
 
Sziasztok .. Sikerült beszereznem egy 2026-os szűrőt.. a kérdésem hogy a tömítés cserekor mennyire és mit érdemes bekenni szilikonnal...
Előre is köszönöm a válaszokat..
Szia!
Nem tudom milyen szilikont használsz, de iparit/autóra valót ne tegyél rá.
Én vettem Eheim spayt, megéri, csak ajánlani tudom.
Én csak az újaimat fújtam/kentem be vékonyan és azzal jól átdörzsöltem a cserélt tömítéseket.
Igaz én mindegyiket cseréltem szinte, kivéve a szűrő lapos fejtömítését, de azt is átkezeltem vele.
Nem kell, hogy látszódjon, csak vékonyan, érezhető legyen a felületen. A lényeg, hogy kevésbé öregedjen a gumi és az összerakásnál ne deformálódjon kicsit sem, hanem szépen csússzon, illeszkedjen könnyen össze minden. A cső csőcsatlakozó felületét is finoman átkezeltem vele.
Remélem tudtam segíteni.
 
Szia!
Nem tudom milyen szilikont használsz, de iparit/autóra valót ne tegyél rá.
Én vettem Eheim spayt, megéri, csak ajánlani tudom.
Én csak az újaimat fújtam/kentem be vékonyan és azzal jól átdörzsöltem a cserélt tömítéseket.
Igaz én mindegyiket cseréltem szinte, kivéve a szűrő lapos fejtömítését, de azt is átkezeltem vele.
Nem kell, hogy látszódjon, csak vékonyan, érezhető legyen a felületen. A lényeg, hogy kevésbé öregedjen a gumi és az összerakásnál ne deformálódjon kicsit sem, hanem szépen csússzon, illeszkedjen könnyen össze minden. A cső csőcsatlakozó felületét is finoman átkezeltem vele.
Remélem tudtam segíteni.
Eheim által kínált szilikon..
Köszönöm
 
Sziasztok!
Kis segítséget kérnék, van egy Eheim 2173 szűrőm és a fűtés rendszere tönkrement.
Most még nem is lenne gong, de világít a kijelzőn minden szegmens beleértve a fűtés visszajelzője is.
Egy kis videó a szemléltetésre, ebben van az okosság ez a panel adhatta meg magát.
Kérdés, honnan lehetne beszerezni ilyent? Találkozott már valaki hasonló hibával?
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!
Kis segítséget kérnék, van egy Eheim 2173 szűrőm és a fűtés rendszere tönkrement.
Most még nem is lenne gong, de világít a kijelzőn minden szegmens beleértve a fűtés visszajelzője is.
Egy kis videó a szemléltetésre, ebben van az okosság ez a panel adhatta meg magát.
Kérdés, honnan lehetne beszerezni ilyent? Találkozott már valaki hasonló hibával?

Próbáltál már a Fisch-el beszélni telón?
 
SOS!
Beszorult az eheim 2075 adapterem. Túl könnyen mozgatható a kar is. Nem tudom kiszedni, és zárt állapotban maradt. Szóval a baciknak ezzel lőttek...
Ez mindenképp szervíz lesz ugye?
 
Köszi Viktor! Maga a cikk baromi jó és hasznos!!!
Viszont, kicsavartam a 4 csavart, de a fej nem jön le. Annyi biztos a piros benyomógombnál szorul valami meg, mert körbe mindenhol leválna a felső rész. Azt hiszem ez mégis szerviz lesz...:(

Ui.: amúgy már úgy vettem a szűrőt hogy a piros nyomógombot szinte be se tudtam nyomni, mindig játszanom kellett vele.
 
Ui.: amúgy már úgy vettem a szűrőt hogy a piros nyomógombot szinte be se tudtam nyomni, mindig játszanom kellett vele.

Az első ilyen játéknál azonnal adapter csere. Amikor érzed, hogy gáz van a karral, vagy nem kattan be a gomb inkább dobj be egy új adaptert. Annyit megér.
 
Sziasztok!
Kis segítséget kérnék, van egy Eheim 2173 szűrőm és a fűtés rendszere tönkrement.
Most még nem is lenne gong, de világít a kijelzőn minden szegmens beleértve a fűtés visszajelzője is.
Egy kis videó a szemléltetésre, ebben van az okosság ez a panel adhatta meg magát.
Kérdés, honnan lehetne beszerezni ilyent? Találkozott már valaki hasonló hibával?
A betáp kondenzátora adta meg magát, filléres alkatrész szerencsére.
Kis segítség ha másnál is felmerülne hasonló probléma.
Egy kép a hibás alkatrészről:
WP_20171007_11_25_54_Pro[1].jpg
 
Back
Oldal tetejére