• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim Professionel 4 széria

Elég sok hasznos dolgot csinálhattak volna ehelyett, ha már elkezdtek figyelni a növényezésre. Átlátszó szűrőcsövek, több biológia szűrőanyag, átfejlesztett adapter, átfejlesztett prime pumpa és mondjuk ez már megért volna egy 4+ nevet és akkor már egyből reklámozhatták volna, hogy jó növényes akikhoz is.
Mivel ezt csak páran tudjuk, így ez nem tömeg igény. Innentől kezdve ezeket a fejlesztéseket még hosszú éveken keresztül lehet majd csepegtetni a népnek;)
Az üzlet már csak ilyen.
 
Októbertől érkezik magyarországra (y)

Úgy néz ki váltani fogja a pro 3 sorozatot.

Ezek a szűrők kifutók lesznek. Így mi is tervezünk egy kis akciót hamarosan.

2071, 2073, 2075
2075 Limitált, ez már kifutott
Szűrő upgrade is tervben van, figyelni fogom. 2073 a cél. ;)
 
Októbertől érkezik magyarországra (y)

Úgy néz ki váltani fogja a pro 3 sorozatot.

Ezek a szűrők kifutók lesznek. Így mi is tervezünk egy kis akciót hamarosan.

2071, 2073, 2075
2075 Limitált, ez már kifutott
Nahh... tudtam én hogy ki kellett volna várnom még 1 hetet... :D
Na de sem baj, majd eladom az alig használt 2073-omat és veszek az új sorozatból! :D
 
12004859_1621484764798516_838842512601502720_n.jpg
 
Germánoknál már láttam árat a képen látható 350-eshez ami ha jól néztem a 2073-as utódja , ott 320 euróért vesztegetik. Engem ez az "xtender" funkció izgatott, hogy mi lehet? Azt reméltem, hogy hasonlóan az Atman és klónlaihoz, itt is tettek a fejbe egy légtelenítő szelepet mivel talán a sok eszköz miatt is, ami a nyomóágon van , illetve talán a víz alatti lilly miatt , nekem egyszerűen nem megy ki a levegő a szűrőből miközben telik fel vízzel. Nyomóágra kellett tennem egy T idomot, csappal, hogy feltöltés alkalmával ki tudja engedni a levegőt. Sajnos csalódnom kel, mert ez az xtended funkció, csak valami megkerülő szelepet nyit, amivel ki lehet kerülni a telítődött szűrőanyagokat.

Pontosítok 2073E-s utódját sikerült megtalálni

Prof4 250=163 euro
350=183 euro
600=233 euro
 
Utoljára módosított:
csak valami megkerülő szelepet nyit, amivel ki lehet kerülni a telítődött szűrőanyagokat.
A kisfiam meg szedje a levest fakanállal, mert azt meg tudja emelni. :ROFLMAO:
Félretéve a viccet, ebben most mi a praktikum? Ha nem akarod takarítani a szűrőt, akkor ne vegyél bele szűrőanyagot, vagy ne kapcsold be.
Úgy tudom, hogy már a 3e is tudja emelni a flowt, ahogy tömődik a szűrő. Amikor meg ez már nem elég, akkor szerintem tényleg illik kitakarítani...
 
Amikor meg ez már nem elég, akkor szerintem tényleg illik kitakarítani...
Hát ez az! Pont az eredeti funkcióját veszíti el a szűrést, amiért egyáltalán megveszi az ember. A használatával a bacikultúra is leépül gondolom. Persze ez csak lehetőség, nem kötelező használni. Én az adapterre leszek nagyon kíváncsi, azt is áttervezték e?
Én korábban pont az adaptergondok miatt vettem mást, tetra 1200 plust. Pedig 2073 ast akartam.
Kíváncsian várom, mert maga a szűrő nagyon tetszik.
 
A 2080-asom kézikönyve 3 havonkénti takarítást ír, gyakorlatban meg ha a GA ajánlása alapján veszünk szűrőt akkor jóval tovább sem kell hozzányúlni szerintem, nálam legalábbis két takarítás közt fél év telt el, és akkor sem volt eldugulva kicsit se a szűrő. Sokszor elég csak a perlont cserélni. Így kicsit feleslegesnek is tartom ezt a megoldást, legalábbis a növényes kategóriában.
 
Hello!

tudja valaki hogy az pro4 szeriaban felbukkano Xtender gomb melyik allasa (vekony/vastag, -/+) az amikor fullosan atmegy a viz a szuron es melyik amikor csak reszben? Gepkonyvben nincs leirva (se HU, DE, EN, ES, RO, IT, FR nyelven). Meg jo hogy beletettek ezt a funkciot....
 
Hello!

tudja valaki hogy az pro4 szeriaban felbukkano Xtender gomb melyik allasa (vekony/vastag, -/+) az amikor fullosan atmegy a viz a szuron es melyik amikor csak reszben? Gepkonyvben nincs leirva (se HU, DE, EN, ES, RO, IT, FR nyelven). Meg jo hogy beletettek ezt a funkciot....
Én most fogom leragasztani. Tartok tőle, hogy a kerülő ág nyitva volt és nem szűrt rendesen. Tiszta fonál az aksim...

Tapatalkkal küldve
 
Hello!

tudja valaki hogy az pro4 szeriaban felbukkano Xtender gomb melyik allasa (vekony/vastag, -/+) az amikor fullosan atmegy a viz a szuron es melyik amikor csak reszben? Gepkonyvben nincs leirva (se HU, DE, EN, ES, RO, IT, FR nyelven). Meg jo hogy beletettek ezt a funkciot....

A mínusz állásnál funkcionál teljesen,plusz állásnál kikerüli a perlonvattát.(a többi szűrő tálca ugyan úgy szűr) Ez akkor jöhet jól ha észreveszed hogy gyengült a szűrőd teljesítménye de nincs időd azonnal kitakarítani,áttekered és nyertél 2 max 3 napot.
 
Segítsetek!
2271 nem szűr úgy, ahogy kellene. A szivacs még funkciónál, de utána valami nincs rendben. A perlon tiszta marad és a kosarakban marad a barna trutyi. A kosarakon kívül is megy le a víz, nem csak a belső csatornán. Szerintem jól van összerakva, 2080, 2073-mal sosem volt semmi problémám, de ez a szűrő nem a szívem csücske...

Tapatalkkal küldve az én SM-G935F eszközömről
 

Hasonló topikok

D
Válaszok
0
Megtekintések
3K
Deleted member 4326
D
Back
Oldal tetejére