• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim Professionel 4 széria

viktorlantos

Alapító
Admin
Eheim Facebook oldalán most dobták fel.

NEW!! Eheim Professionel 4+

Soon available! The new generation of EHEIM external filters offers more convenience and new features. For example the new Xtender function allows you to extend the intervals between cleaning the Eheim Professionel 4+. Besides, the filter has a new, modern look and satisfies with EHEIM high-end technology.

Első kérdésem az adapteren változtattak?
Ha nem mi máson? :)

Meglátjuk várjuk!

11889672_875050109269230_277735862285397317_n.jpg
 
En ezt az extender funkciót sem értem, de az új név miatt gondolom marad a prof 3 is a piacon.
 
Ami nekem új az a szűrőház színe és az a tekernye a tetején.A kosarakat megsasolnám.:)
 
Ezt a toljuk ki a karbantartást stratégiát esküszöm nem értem. Ahelyett hogy azzal kampányolnának, hogy ápold a szűrődet rendszeresen és akkor évekig használhatod. Inkább ne nyúlj hozzá (majd biztos elromlik?)

Erről az autóknál katalógus szerint ajánlatos 20-30-ezres olajcsere vs valóság ugrik be.
 
Utoljára módosított:
Az a tekernye nem a hűtővíz vagy motorolaj feltöltő nyílás?:D Mit lehet tudni milyen nagy fordulaton fog ketyegni ez a masina.:)
 
Az olaj betöltő nyílás. Ezentúl onnan kapja a rotor és az összes tömítés a kenőanyagot. Ezzel tényleg nagyon hosszú lehet a karbantartási ciklus.
:D
 
Az a tekernye nem a hűtővíz vagy motorolaj feltöltő nyílás?:D Mit lehet tudni milyen nagy fordulaton fog ketyegni ez a masina.:)
Én hasonlóval szívok minden újraindítás után. Rajta van egy csomó cucc a nyomó oldalon, a kézipumpa nem ér semmit, hiába van tele az akvárium, és jönne is a szívópipákon a víz, a szűrő egyszerűen nem akar feltöltődni a szűrő vízzel. Megoldás lett erre, hogy az adapter után kapott egy T idomot és egy szimpla csapot, hogy ott tudjam légteleníteni, és így feltölteni a 2080-ast. Szóval ha az a kis tekerő valamiféle légtelenítő nyílás azt jó ötletnek tartanám.
 
Én hasonlóval szívok minden újraindítás után. Rajta van egy csomó cucc a nyomó oldalon, a kézipumpa nem ér semmit, hiába van tele az akvárium, és jönne is a szívópipákon a víz, a szűrő egyszerűen nem akar feltöltődni a szűrő vízzel. Megoldás lett erre, hogy az adapter után kapott egy T idomot és egy szimpla csapot, hogy ott tudjam légteleníteni, és így feltölteni a 2080-ast. Szóval ha az a kis tekerő valamiféle légtelenítő nyílás azt jó ötletnek tartanám.

Ezeknél a dupla beszívós szűrőknél mindig befogjuk az egyik csövet a légtelenítésnél. Nem tud akkora vákumot csinálni hogy mindkét csövön jöjjön a manna.
 
Ezeknél a dupla beszívós szűrőknél mindig befogjuk az egyik csövet a légtelenítésnél. Nem tud akkora vákumot csinálni hogy mindkét csövön jöjjön a manna.
Járó szűrő leállítása, takarítása után hiába vannak tele a szívóoldali csövek nem akar feltöltődni teljesen, de amint kinyitom az extra csapot egyből tódul be a víz.
 
Utoljára módosított:
Bocs sracok de sirok ettol a google forditastol, meg attol hogy idekerult.... Tobben vagyunk aki beszel akar angolul vagy nemetul, kerhetem hogy ez ne maradjon igy?
 
Az eredeti angolt nem olvastam ugyan, de a googlee fordítós verzióból nekem úgy tűnik az új funkciót a lusta embereknek találták ki. Amikor a szűrőanyagok már nagyon dzsuvásak és lefogják az áramlást, akkor takarítás helyett kinyitod a kerülőút csapját(bypass) és újra teljes az áramlás. Ja, hogy közben a szürőanyagokon alig megy át a víz. Az már egy másik kérdés.
 
Az eredeti angolt nem olvastam ugyan, de a googlee fordítós verzióból nekem úgy tűnik az új funkciót a lusta embereknek találták ki. Amikor a szűrőanyagok már nagyon dzsuvásak és lefogják az áramlást, akkor takarítás helyett kinyitod a kerülőút csapját(bypass) és újra teljes az áramlás. Ja, hogy közben a szürőanyagokon alig megy át a víz. Az már egy másik kérdés.

Ez a bypass egy csomó szűrőnél már amúgy is működött amikor kikerült a kosarakat a víz, mert eltömődött a szűrő, nem érzem hogy ennyi fejlesztéshez kellett az új név meg ez a beharangozás.
Elég sok hasznos dolgot csinálhattak volna ehelyett, ha már elkezdtek figyelni a növényezésre. Átlátszó szűrőcsövek, több biológia szűrőanyag, átfejlesztett adapter, átfejlesztett prime pumpa és mondjuk ez már megért volna egy 4+ nevet és akkor már egyből reklámozhatták volna, hogy jó növényes akikhoz is.
 
Bocs sracok de sirok ettol a google forditastol, meg attol hogy idekerult.... Tobben vagyunk aki beszel akar angolul vagy nemetul, kerhetem hogy ez ne maradjon igy?
A google fordítás valóban :poop:. De ez a google hibája, nem az enyém.

Minden sértődés és rosszindulatú bántás nélkül azért annyit hozzáfűznék a megjegyzésedhez, hogy lehet többen vagytok akik beszéltek angolul vagy németül társalgási szinten, de szerintem itt az akvakertész közösségben azért akadunk páran akik minimálisan vagy egyáltalán nem beszélünk angolul vagy németül.
Ha ezt a réteget is figyelembe vesszük, némi fantáziával a lényeg azért kivehető volt. Igazából nekik szántam!(y) Mint ahogy @eMZé és @inadsz is leszűrte a lényeget. ;)
@viktorlantos légyszives nézz rá erre a szösszenetre és ha úgy gondolod töröld. Nemszeretnék veszekedést belőle, de úgygondolom másokra is gondolni kell nem csak magunkra. Köszönöm!
 

Hasonló topikok

D
Válaszok
0
Megtekintések
3K
Deleted member 4326
D
Back
Oldal tetejére