• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim Professional 3e széria

Beállítottam 21 fokra utána amikor rá néztem 28 fokon villogott és a víz is kb. annyi volt.
 
Beállítottam 21 fokra utána amikor rá néztem 28 fokon villogott és a víz is kb. annyi volt.

Én inkább azt látom, hogy a fűtős szűrők és a nagy szűrők miatt eleve 1-2 fokkal melegebb az adott akvárium. A boltban B akváriuma állandóan 25 celsius körül van míg a többi 21-22. Nyáron időnként még magasabb is, de ez 24 órás légkondival műxik így. Egy nappaliban kellemetlenebb lehet ha meleg van eleve.
 
Amire rájöttem miért nagyon jó az "e" széria az az, hogy nem kell az adaptert állítgatni, ha szabályozni akarod a flow-t
Igen, ráadásul a használatiban fel is hívja rá a figyelmet, hogy tilos az áramlást az adapterrel állítani.
 
Igen, ráadásul a használatiban fel is hívja rá a figyelmet, hogy tilos az áramlást az adapterrel állítani.

Biza'. Jó kis cucc, amint rájövök a stabil fűtés titkára teljesen elégedett leszek. :)
 
Kérdezd meg mi a sorozatszáma a szűrőnek, ez alapján tudod mikori évjárat. Ha nem állt sokat szárazon és nem régebbi 3 évesnél jó áron én megvenném.
 
Sziasztok. Egy használt eheim 2078-ast készülök megvenni. 240 litereshez kéne majd egy Tetratec EX1200-as mellé. Vélemények, pro és kontrák esetleg? :) Bármit meghallgatok, csak segíthet a döntésben.
 
Nem, a szűrő alján van. Én 75k-ért vettem egy 3 éves 2178-at 2l substrat proval.
 
Tehát csak 6 liternyi bioszűréssel számoljak, ezt jó tudni. Szűrő teljesítményén azt kell néznem hogy milyen durván esik vissza ha tele van? Ez a 700 és 400 l/h-s teljesítményre?
 
Tehát csak 6 liternyi bioszűréssel számoljak, ezt jó tudni. Szűrő teljesítményén azt kell néznem hogy milyen durván esik vissza ha tele van? Ez a 700 és 400 l/h-s teljesítményre?

Azt de az a minimum amire le lehet venni, az 1100lph a mérvadó.
 
Azt de az a minimum amire le lehet venni, az 1100lph a mérvadó.
Szerintem elegendő lenne egy ex1200-as együtt a 240esemhez jó szűrőanyagokkal és a flow is elegendő lenne, külön tetszenek ezek a kis beállításai is. Ha megkérem, hogy készítsen egy képet az aljáról, tehát a sorozatszámról, ott honnan látnám meg mikori gyártású?
 
Szerintem elegendő lenne egy ex1200-as együtt a 240esemhez jó szűrőanyagokkal és a flow is elegendő lenne, külön tetszenek ezek a kis beállításai is. Ha megkérem, hogy készítsen egy képet az aljáról, tehát a sorozatszámról, ott honnan látnám meg mikori gyártású?

Elég lenne simán jó szűrőanyagokkal.

A széria számot az alábiak alapján lehet megállapítani:
2011. májusig: Év-Év, Hó-Hó,verzió
2011. Májustól: Év-Év, Hét-Hét,verzió
 
Elég lenne simán jó szűrőanyagokkal.

A széria számot az alábiak alapján lehet megállapítani:
2011. májusig: Év-Év, Hó-Hó,verzió
2011. Májustól: Év-Év, Hét-Hét,verzió
Akkor majd jelentkezek a képpel segítségért úgyis ha meglesz (y) Köszi szépen!
 
Ezen látszik a sorozatszám? Azt mondta, hogy németországból van és hogy 3 éves. Töltet nélkül 50-t kér érte.
Ez 2006-os a mellékelt kép alapján.
Próba nélkül meg ne vedd mert a 2008 előttieknél előfordul a légtelenítő pumpa folyás nyomorúság (sicc....pedig nem is olyan rendszerű mint a sima 3-as szériáé).
Nekem a 240-es akit simán viszi egy ilyen klasszság.
Nekem alsó tálca Siporax felette 3 tálca SubstratPro, perlon, 2x100-as Seachem Purigen és persze felettük az előszűrő szivacs.
külön tetszenek ezek a kis beállításai is.
A sima automata beállításon kívül nem használok mást mert ugyan jópofák de nem igazán hasznosak a többi lehetőségek.
Legalábbis nem akartam hullámoztatni, meg úgy vettem észre elvannak a halaim ugyanabban az áramlásban éjjel is mint nappal.....
 
Detto, nálam is manuálon megy az állítgatás és ennyi. Ami jó az az automata légtelenítő.
 
Back
Oldal tetejére