• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim prof 3 2075 cicergo hang

Sziasztok!

Legutobbi takker soran szurot is takaritottam (fej + csovezes + szurianyag). Indutas utan azt vettem eszre, h ilyen furcsa cicergo, zorgo hangot ad a szuro. Kilevegoztettem, hagytam neki egy napot, de meg mindig csinalta. Ezutan szedszedtem megnezni, h minden a helyen van-e. Ott volt. Ujra osszeraktam, a hang nem voltozott.
Mivel a csoadapterem eleg rossz allapotban van mar, gondoltam elso korben cserelem azt. Hang tovabbra is fennall. Megallt a tudomanyom. Van otletetek mi lehet a gond?

Szerintem nem levegos a szuro es osszerakva is jol van.

Rotornak vagy keramitengely hibanak szerintem mas hangja lehet. Meg azokra kis muanyag pockokre gyanakszok amik a szurofejben vannak vagy a nyomo vagy a szivo agon. Ezek eltavolithatok?

Kossz elore is az otleteket, segitseget.
 
Az lesz az. Az egy szelep, a legtelenito pumpa mukodesehez szukseges. El lehet tavolitani, ha zavar, de akkor nem mukodik tokeletesen a pumpa. Egyebkent takaritas utan altalanos jelenseg, viszont hamar filmreteg kepzodik rajta, es akkor mar mem hangos.
 
Szia. Koszi. Viszont eddig meg soha nem csinalta ezt a hangot. Emiatt annyira nem passzolnak a kepbe ezek a muanyag pockok. Viszont takker soran ezeket is kivettem. Azt vettem eszre, h mintha a gumirozott utkozo felulet kicsit meg lenne kopva. Megprobalom akkor kivenni oket. Ha elmulik a hang akkor ezek voltak. Ha jol ertem, akkor a levegoztetot ugy ne hasznaljam, h ezek nincsenek benne?

Amugy annyira nem veszelyes a hangja, ha bezarom a szuro tarolo resz ajtajat akkor nem hallatszik. Csak zavar, h valami nem jol mukodik, nehogy hosszu tavon komolyabb gondot okozzon. Ezert legalabb ki szeretnem deriteni, h mi okozza a hangot.

Amugy azt lattam meg, h a rotor muanyag foglalatan van egy pici serules. Ez esetleg okozhatja a 'tuneteket'?
 
Back
Oldal tetejére