• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim (levegő) diffúzor

comandante

Új regisztrált
Sziasztok.
A kérdésem a következő volna.Vásároltam egy Eheim diffusort- amire az eladó azt mondta,hogy nagyon jó dolog csak a szűrő teljesitményét vissza veszi 1/4 -vel.Ti mit tudtok erről? Mert akkor sajna nem használnám.
köszi
 
Re: diffusor

Mi célból vetted?
11241106418236669_Diffusor.jpg


Co2-re nem igazán jó.
 
Re: diffusor

comandante said:
szia.A levegőpumpa helyettesitése lett volna a cél.

A levegőpumpa helyettesítését oldd meg inkább a felszín (viszonylag) intenzív mozgatásával. Sokkal hatásosabb tud lenni, és egyéb pozitív hozadéka is van (pl. kevesebb eséllyel alakul ki felszíni baktériumfilm).
 
Én is a vízfelszín mozgatására szavazok, csendesebb és esztétikusabb is, mint a levegőpumpa vagy a diffúzor. Bár sok úszónövény esetén vagy vészhelyzetben hatásosabbak az utóbbiak.

Ez a topic meg mivel nem CO2-ről szól, az általános kategóriába átrakva lenne hatásosabb.
 
köszi a válaszadást-azt hiszem az esőztetőt kipróbálom.Igaz olvastam jót is és rosszat is róla.De az majd nálam kiderül,hogy alakul.
Viszont még azt nem tudom ténylegesen vissza veszi e a szűrő teljesitményét a diffuzor.Ha evvel kapcsolatban volna tippetek azt nagyon megköszönném.
 
A jó (hatásos) szivattyúknál nem gond egy diffúzor, mert maximum 10-15%-ot esik vissza a vízátömlés, ugyanis a diffúzorban semmi egyéb nem történik, mint, csak felgyorsul az az átömlő vízhozam az enyhe szűkítés következtében, amit a szivattyú produkálni tud.
Érdemes a szivattyúválasztásnál az emelőmagasságot figyelembe venni az adott keresztmetszetű gyári csöveihez mérten, mert az a mérvadó, hogy a diffúzorhoz megfelelő nyomású víz érkezzen.
Továbbá érdemes diffúzorként megvenni az úgynevezett installációs szettet, ahol a levegőporlasztás fókuszát magán a diffúzor két részből álló, vékony gumi szimering gyűrűvel ellátott két idomján, annak egymásba tolásával lehet ízlés szerint állítani és akkor még ott van a finombeállításra maga a levegőztető csőre csatlakoztatható kis elforgatható szelep.
Hat mm-es üvegű akváriumból alig hallatszik ki a porlasztás buborékainak akusztikus zaja, de a nyolc mm-es és afeletti üvegvastagságú medencéknél semmit nem hallani, csak élvezettel látni a buborékfüggönyt.
(Én úgy oldottam meg, hogy a diffúzorra egy 5mm belső átmérőjű és kb., 2m hosszúságú szilikoncsövet csatlakoztattam, amit átvezettem azon a falba fúrt lukon a szabad ég felé, ahol az internet kábele jön be a lakásomba és ezáltal az akváriumom friss levegőt kap, ami még ráadásul valamilyen mértékben a nappalim levegőjét is módjával pótolja és emellett nyugodt szívvel bagózhatok.)
 
Back
Oldal tetejére